اخبار ارز دیجیتال

2023 می تواند سال سختی برای سرمایه گذاری های مخاطره آمیز باشد: تحقیقات کهکشان

در سال 2022 نزدیک به 30 میلیارد دلار در استارت آپ های رمزنگاری و وب 3 سرمایه گذاری شد، آیا امسال هم تکرار خواهد شد؟

به‌رغم سقوط‌های متعدد و موج‌های جزر و مدی متعاقب FUD (ترس، عدم اطمینان و شک)، سال 2022 سال بزرگی برای سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز ارزهای دیجیتال بوده است. محققان ارزهای دیجیتال هشدار می‌دهند که ممکن است اینطور نباشد.

طبق تحقیقات گلکسی، در سال 2022، تعداد و ارزش معاملات سرمایه گذاری شده در وب 3 و استارت آپ های ارزهای دیجیتال توسط شرکت های مخاطره آمیز کمی بیش از 30 میلیارد دلار خواهد بود.

الکس تورن، رئیس Firmwide Research، سال 2021 را به عنوان “سال هیولا” توصیف کرد و سرمایه گذاری VC فقط به 31 میلیارد دلار رسید.

با این حال، تورن در گزارشی در 5 ژانویه گفت که شرایط اقتصاد کلان و بازار ارزهای دیجیتال منجر به کاهش قابل توجه سرمایه گذاری در سه ماهه سوم و چهارم شد. این می تواند تا سال 2023 ادامه یابد تا زمانی که شرایط بازار کلان و ارزهای دیجیتال بهبود یابد.

تورن اشاره کرد که در سال 2022، 2900 معامله خطرپذیر وجود داشت، اما سه ماهه چهارم کمترین معاملات و کمترین سرمایه گذاری در دو سال گذشته را داشت.

تورن پیشنهاد می‌کند که اگر این روند ادامه پیدا کند، شرکت‌های ارز دیجیتال و وب 3 ممکن است در سال 2023 برای افزایش سرمایه تلاش کنند.

«محیط کلان، ارز و رمزارز سال سختی را برای همه دست اندرکاران پیش‌بینی می‌کند.»

وی افزود که کاهش ارزش‌گذاری شرکت‌ها و تقاضاهای سخت‌تر از سوی سرمایه‌گذاران، محیط مالی دشوارتری را برای کارآفرینان ایجاد می‌کند.

او ادامه داد: «استارت‌آپ‌ها باید در سال 2023 روی اصول بنیادین لیزری کنند تا هزینه‌های عملیاتی را پایین نگه دارند و درآمدزایی کنند.»

محیط نظارتی ایالات متحده نیز تأثیری خواهد داشت، زیرا ایالات متحده همچنان بر اکوسیستم استارتاپ های رمزنگاری تسلط دارد.

بر اساس این گزارش، بیش از 40 درصد از کل معاملات سرمایه گذاری مخاطره آمیز کریپتو در سال گذشته مربوط به استارت آپ های مستقر در ایالات متحده است.

اهمیت مستمر ایالات متحده برای این بازارها و موقعیت رهبری آن دلیل خوبی برای سیاستگذاران ایالات متحده برای شفاف سازی و تدوین قوانین و مقررات بخش های نوظهور است.

مربوط: سرمایه گذاران Web3 را تعقیب می کنند زیرا صنعت بلاک چین با وجود بازار خرسی ایجاد می شود

با این حال، روند سرمایه گذاران و بازار ارزهای دیجیتال چرخه ای هستند.

جین فرانتز، شریک عمومی گوگل و صندوق رشد مستقل آلفابت، CapitalG، ماه گذشته به فوربس گفت که چشم انداز و سرفصل ها برای پایان سال 2023 بسیار بهتر از امروز خواهد بود.

«چرخه خبری فعلی ممکن است خشن باشد، اما پایداری و نوآوری، همراه با چشم‌انداز اقتصادی بهبود یافته، خوش‌بینی را که همیشه ما را تعریف کرده است، باز خواهد گرداند. [venture capital] صنعت. “

Crunchbase همچنین در گزارشی در 5 ژانویه اشاره کرد که سرمایه گذاری خطرپذیر در سال 2023 در تمام بخش ها کند خواهد شد. در سال 2022، سرمایه خطرپذیر جهانی 35 درصد نسبت به سال 2021 کاهش یافته است، اما بخش کریپتو در سال جاری به عملکرد خوب خود ادامه می دهد و نور امیدی را برای سال آینده ارائه می دهد.نویسنده: Martin Young

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا