اخبار ارز دیجیتال

هک 200 میلیون دلاری Mixin Network جنجال برانگیخت

Xiaodong Feng، بنیانگذار Mixin، به سرعت طرح جبران خسارت را تشریح کرد، که در حال حاضر تنها قصد دارد تا 50٪ از دارایی های کاربران را بازپرداخت کند.

Mixin Network، یک پروتکل انتقال زنجیره غیرمتمرکز مستقر در هنگ کنگ، پس از افشای یک هک 200 میلیون دلاری در 25 سپتامبر، بحث برانگیز شده است.

ژوئر جیانگ، مدیر عامل استخر استخراج بیت کوین BTC.TOP، در پستی در ۲۵ سپتامبر ادعا کرد که بیت کوین ذخیره شده در پروتکل Mixin “از اول نباید هرگز به سرقت می رفت.” جیانگ ادعا می‌کند که در شرایط عادی، بیت‌کوین Mixin (BTC) «در سردخانه نگهداری می‌شد» و تحت تأثیر هک سرور ابری که کیف پول داغ Mixin را به خطر انداخت، قرار نمی‌گرفت. Mixin در آخرین گزارش ماهانه خود در ماه جولای مجموعاً 9544 بیت کوین ذخیره شده در این پروتکل را به ارزش تقریبی 253 میلیون دلار نشان داد.

در 23 سپتامبر، پایگاه داده ارائه‌دهنده خدمات ابری Mixin توسط هکرها مورد نفوذ قرار گرفت و منجر به از دست رفتن 200 میلیون دلار از دارایی‌های شبکه اصلی شد. طبق پروتکل، خدمات واریز و برداشت به حالت تعلیق درآمده است. با این حال، توسعه دهندگان گفتند که با ادامه تحقیقات، این انتقال تحت تاثیر قرار نخواهد گرفت.

در یک جلسه توجیهی زنده در 25 سپتامبر، شیائودونگ فنگ، بنیانگذار Mixin، گفت که بیت کوین “دارایی اصلی” است که در طول حادثه امنیتی 200 میلیون دلاری به سرقت رفته است و توسعه دهنده “تا 50٪ از دارایی های دزدیده شده”٪ را در اختیار دارد و آن را گفت. به کاربران جبران می کند. فنگ گفت، مابقی در قالب “ادعاهای توکن شده” بین کاربران توزیع می شود، که در نهایت توسط Mixin “با سودهای آتی” خریداری می شود.

بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط DeFiLlama، Mixin در سال 2017 تاسیس شد و قبل از این حادثه نزدیک به 400 میلیون دلار در پروتکل در 48 زنجیره قفل شده بود. این پروتکل به کاربران اجازه می دهد تا دارایی های دیجیتالی را از طریق شماره تلفن خود برای افراد دیگر ارسال کنند. Xiaolai Li، میلیاردر چینی و مشتاق اولیه بیت کوین، یکی از سرمایه گذاران اولیه این شرکت بود.

مجله: آیا DAO ها برای قابل دوام بودن بیش از حد تبلیغاتی هستند؟


نویسنده: Zhiyuan Sun
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا