اخبار ارز دیجیتال

بر اساس دو شاخص مشتق، ۱۶۰۰۰ دلار محتمل ترین مسیر بیت کوین را دوباره آزمایش می کند

نسبت بلند مدت به کوتاه ترین معامله گران و تقاضای قوی برای استیبل کوین در آسیا نشان می دهد که اصلاحات بیشتر قیمت محتمل است.

بیت کوین (BTC) در ۱۶ دسامبر به زیر ۱۶۸۰۰ دلار سقوط کرد و به پایین ترین سطح خود در بیش از دو هفته گذشته رسید. مهمتر از آن، این حرکت کاملاً از هیجان کوتاهی که در ۱۴ دسامبر به ۱۸۳۷۰ دلار رسید، کاملاً تغییر کرده است.

جالب اینجاست که بیت کوین در بازه زمانی ۷ روزه ۳.۸ درصد سقوط کرد، در حالی که شاخص S&P 500 در مدت مشابه ۳.۵ درصد سقوط کرد. بنابراین، گاوهای بیت کوین از دانستن اینکه همبستگی نقش مهمی ایفا می کند، احساس آرامش می کنند. اما در همان زمان، یک قرارداد آتی ۲۰۶ میلیون دلاری BTC در ۱۵ دسامبر منحل شد.

داده‌های اقتصادی نگران‌کننده صنعت وام‌دهی خودرو، سرمایه‌گذاران را ناآرام می‌کند، زیرا نرخ‌های پیش‌فرض در میان کم‌درآمدترین افراد از سطح سال ۲۰۱۹ فراتر رفته است. نگرانی ها پس از اینکه میانگین پرداخت ماهانه برای یک خودروی جدید به ۷۱۸ دلار رسید، ظاهر شد. این افزایش ۲۶ درصدی در طول سه سال است.

علاوه بر این، در کنار بانک انگلستان، دو بانک مرکزی نرخ بهره را ۵۰ واحد افزایش داده اند و به اوج خود در چند سال گذشته رسیده اند. این نشان می‌دهد که هزینه‌های استقراض احتمالاً برای مدت طولانی‌تر از آنچه بازار انتظار داشت، به افزایش ادامه خواهد داد.

ابهام در بازار ارزهای دیجیتال پس از اینکه دو تن از برجسته ترین حسابرسان آن به طور ناگهانی از خدمت خارج شدند و صرافی را متوقف کردند، دوباره شعله ور شد. به عنوان مثال، وب سایت شرکت حسابرسی فرانسوی Mazars Group آفلاین است. این شرکت قبلا با چندین صرافی از جمله Binance، KuCoin و Crypto.com کار کرده است.

در همین حال، طبق گزارش ها، شرکت حسابداری آرمانینو نیز خدمات حسابرسی ارزهای دیجیتال خود را پایان داده است. حسابرس برای چندین پلتفرم معاملاتی ارزهای دیجیتال از جمله OKX، Gate.io و صرافی مشکل دار FTX کار کرده است. جالب اینجاست که آرمانینو اولین شرکت حسابداری بود که در صنعت ارزهای دیجیتال رابطه برقرار کرد و قدمت آن به سال ۲۰۱۴ بازمی‌گردد.

برای درک بهتر از نحوه موقعیت معامله گران حرفه ای در شرایط فعلی بازار، بیایید نگاهی به شاخص های مشتقه بیندازیم.

پریمیوم استیبل کوین مبتنی بر آسیا به پایین ترین حد دو ماهه رسید

حق بیمه USD Coin (USDC) شاخص خوبی از تقاضا برای معامله گران خرده فروشی ارزهای دیجیتال مستقر در چین است. تفاوت بین معاملات همتا به همتا مبتنی بر چین و دلار آمریکا را اندازه گیری می کند.

تقاضای خرید بیش از حد به اندیکاتورهای بالاتر از ۱۰۰ درصد ارزش منصفانه فشار وارد می کند و در بازارهای نزولی، استیبل کوین ها مملو از پیشنهادات بازار هستند که منجر به تخفیف های ۴ درصد یا بیشتر می شود.

USDC همتا به همتا در مقابل USD/CNY. منبع: OKX

در حال حاضر، حق بیمه USDC از ۹۹٪ در ۱۲ دسامبر به ۱۰۱.۸٪ افزایش یافته است که نشان دهنده افزایش تقاضا برای خرید استیبل کوین توسط سرمایه گذاران آسیایی است. پس از اصلاح وحشیانه ۹.۷٪ در پنج روز از اوج ۱۸۳۷۰ دلار در ۱۴ دسامبر، داده ها قابل قبول شدند.

با این حال، این شاخص لزوما نباید صعودی در نظر گرفته شود. این به این دلیل است که ممکن است استیبل کوین ها برای محافظت در برابر خطرات منفی ارزهای دیجیتال به دست آمده باشند. این بدان معناست که سرمایه گذاران نزولی تر می شوند.

از مزایای خریدارانی که به آرامی در حوله پرتاب می شوند استفاده کنید

شاخص بلند مدت به کوتاه، عوامل خارجی را که ممکن است تنها بر بازار استیبل کوین تأثیر گذاشته باشد، حذف می کند. ما همچنین داده‌هایی را از موقعیت‌های مشتریان مبادله در قراردادهای آتی نقطه‌ای، دائمی و سه ماهه جمع‌آوری می‌کنیم تا اطلاعات بهتری در مورد نحوه موقعیت معامله‌گران حرفه‌ای ارائه کنیم.

خوانندگان باید تغییرات را به جای اعداد مطلق نظارت کنند، زیرا گاهاً اختلافات روش شناختی بین مبادلات مختلف وجود دارد.

بیت کوین نسبت طولانی به کوتاه معامله گران برتر صرافی.منبع: Coinglass

از آنجایی که بیت کوین به زیر سطح حمایت ۱۶۸۰۰ دلار سقوط کرد، معامله گران حرفه ای با پیروی از اندیکاتور لانگ به کوتاه، موقعیت های خرید خود را کاهش دادند.

برای مثال، نسبت معامله‌گران بایننس از ۱.۱۱ در ۱۴ دسامبر به سطح فعلی ۱.۰۴ کاهش یافته است. از سوی دیگر، Huobi با کاهش اندکی در نسبت بلند مدت به کوتاه خود مواجه شد و این اندیکاتور در همان دوره از ۱.۰۱ به ۰.۰۵ تغییر کرد.

در نهایت، در صرافی OKX، متریک از ۱.۰۰ در ۱۴ دسامبر به نسبت فعلی ۰.۹۸ کاهش یافت. بنابراین، به طور متوسط، معامله گران نسبت بلند مدت اهرمی خود را طی پنج روز گذشته کاهش داده اند که نشان دهنده کاهش اعتماد در بازار است.

۱۶۰۰۰ دلار امکان تست مجدد بالقوه وجود دارد

حق بیمه متوسط ​​۱۰۱.۸ درصدی برای استیبل کوین ها در آسیا، همراه با اطلاعاتی در مورد کاهش شاخص بلندمدت به کوتاه ترین معامله گران، حکایت از این دارد که خریداران به آرامی تسلیم بدبینی می شوند.

علاوه بر این، انحلال ۲۰۶ میلیون دلاری در قراردادهای آتی بلندمدت BTC نشان می دهد که خریداران همچنان به استفاده از اهرم بیش از حد ادامه می دهند و طوفانی عالی را برای مرحله اصلاحی دیگر به راه می اندازند.

در حال حاضر، قیمت بیت کوین به شدت به بازار سهام سنتی وابسته است. با این حال، عدم قطعیت ناشی از داده‌های اقتصاد کلان ضعیف و شرکت‌های حسابرسی ارزهای دیجیتال نشان می‌دهد که بیت‌کوین ۱۶۰۰۰ دلاری احتمالاً دوباره آزمایش می‌شود.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Marcel Pechman

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا