اخبار ارز دیجیتال

طبق آتی و گزینه های بیت کوین، احتمالاً ۱۵.۵ هزار دلار مجدداً آزمایش کنید

با راه‌اندازی یک صندوق ۱۰۰ میلیون دلاری توسط Bybit و اثبات ذخایر بایننس، این چرخه می‌توانست تا ۱۵۵۰۰ دلار تعیین شود.

بیت کوین (BTC) از ۲۳ نوامبر پس از کاهش به ۱۵۵۰۰ دلار، نزدیک به ۱۶۵۰۰ دلار معامله می شود زیرا سرمایه گذاران نگران ورشکستگی قریب الوقوع وام دهی کریپتو و شرکت پرطرفدار جنسیس گلوبال هستند. جنسیس در ۱۶ نوامبر گفت که “به طور موقت بازخریدها و ایجاد وام های جدید در تجارت وام دهی خود را به حالت تعلیق در می آورد.”

پس از ایجاد آشفتگی اولیه در بازار، این شرکت گمانه زنی ها مبنی بر ورشکستگی “قریب الوقوع” در ۲۲ نوامبر را رد کرد، اما به مشکلات مالی اذعان کرد. مهمتر از آن، ارز دیجیتال، شرکت مادر جنسیس. گروه (DCG) مالک Grayscale، مدیر دارایی های شرکت است. Grayscale Bitcoin Trust که تقریباً ۶۳۳۳۶۰ بیت کوین را در اختیار دارد.

خطر سرایت ناشی از انفجار FTX-Alameda Research همچنان فشار منفی بر بازار وارد می کند، اما این صنعت در تلاش است تا شفافیت و ریسک ورشکستگی را بهبود بخشد. به عنوان مثال، در ۲۴ نوامبر، صرافی مشتقات ارز دیجیتال Bybit یک صندوق ۱۰۰ میلیون دلاری راه اندازی کرد تا به بازارسازان و مؤسسات تجاری با فرکانس بالا که با مشکلات مالی و عملیاتی دست و پنجه نرم می کنند، کمک کند.

اخیراً، در ۲۵ نوامبر، بایننس مدرکی مبنی بر وجود وجوه برای سپرده های بیت کوین تحت حمایت Merkle Trees منتشر کرد. علاوه بر این، صرافی نحوه تأیید مالکیت کاربران را با استفاده از این مکانیسم مشخص کرده است. شکی نیست که نهادهای متمرکز باید سازوکارهای شفافیت و بیمه را برای بازگرداندن اعتماد سرمایه گذاران اتخاذ کنند.

اما ابتدا باید بازار مشتقات بیت کوین را تجزیه و تحلیل کنیم تا به طور کامل بفهمیم که معامله گران حرفه ای چگونه چنین اخباری را هضم می کنند.

تخفیف های بازار آتی اندکی بهبود می یابد، اما هنوز از صعودی فاصله دارد

قراردادهای آتی ماه ثابت معمولاً با حق بیمه اندکی نسبت به بازار نقدی معمولی معامله می شوند. این وضعیت که از نظر فنی به عنوان contango شناخته می شود، منحصر به ارزهای دیجیتال نیست.

در یک بازار سالم، قراردادهای آتی باید با حق بیمه سالانه ۴ تا ۸ درصد معامله شوند که برای جبران ریسک و هزینه سرمایه کافی است. برعکس، اگر تقاضا برای یک شرط نزولی بسیار زیاد باشد، تخفیف هایی در بازار آتی رخ خواهد داد. این به عنوان عقب ماندگی شناخته می شود.

حق بیمه سالانه آتی ۲ ماهه بیت کوین. منبع: Laevitas.ch

با توجه به داده های بالا، واضح است که معامله گران مشتقات در ۹ نوامبر با منفی شدن حق بیمه های آتی بیت کوین نزولی شدند. با این حال، با توجه به بازارهای آتی، کاهش ۱۵۵۰۰ دلاری در ۲۱ نوامبر برای افزایش تقاضا برای موقعیت های فروش اهرمی کافی نبود.

بازار گزینه ها نزولی را تأیید می کند

معامله گران باید بازار گزینه ها را تجزیه و تحلیل کنند تا بفهمند آیا بیت کوین احتمالاً حمایت ۱۵۵۰۰ دلاری را دوباره آزمایش می کند یا خیر.

این شاخص گزینه‌های تماس مشابه (خرید) و فروش (فروش) را مقایسه می‌کند و زمانی که ترس رایج باشد، مثبت است زیرا حق بیمه برای گزینه‌های خرید محافظ بیشتر از گزینه‌های تماس پرخطر است.

به طور خلاصه، اگر معامله گران از سقوط قیمت بیت کوین می ترسند، شاخص انحراف بالای ۱۰ درصد است. از سوی دیگر، هیجان عمومی منعکس کننده یک سوگیری منفی ۱۰ درصدی است.

بیت کوین ۶۰ روز گزینه ۲۵% دلتا انحراف: منبع: Laevitas

همانطور که در بالا می بینید، شیب دلتای ۲۵ درصدی از ۹ نوامبر از آستانه ۱۰ درصد عبور کرده است، که نشان می دهد معامله گران آپشن ریسک کاهش غیرمنتظره قیمت را افزایش می دهند. در حال حاضر ۱۸ درصد است که نشان دهنده ترس سرمایه گذار و عدم علاقه به ارائه حفاظت منفی است.

مربوط: وضعیت فعلی ارزهای دیجیتال چقدر بد است؟ یک تحلیلگر زنجیره ای توضیح می دهد

پمپ های غافلگیر کننده می توانند تاثیر بیشتری داشته باشند

با توجه به اینکه هم بازارهای آتی بیت کوین و هم بازارهای اختیار معامله در حال حاضر پتانسیل نزولی خود را افزایش می دهند، دلیلی وجود ندارد که باور کنیم آزمایش مجدد کف ۱۵۵۰۰ دلار در نهایت باعث انحلال گسترده شود.

علاوه بر این، کاهش جزئی تخفیف‌های آتی نشان می‌دهد که خرس‌ها نسبت به باز کردن شورت‌های اهرمی در سطح قیمت فعلی اطمینان ندارند. داده‌های مشتقات بیت‌کوین همچنان نزولی هستند، اما افزایش غافلگیرکننده نهایی تا ۱۸۰۰۰ دلار می‌تواند ویرانی بیشتری ایجاد کند. با این حال، با توجه به داده‌های آتی و گزینه‌های BTC، در حال حاضر، خرس‌ها در کنترل هستند.

دیدگاه ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا فقط متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده یا بیانگر دیدگاه ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Marcel Pechman

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا