اخبار ارز دیجیتال

14 سال از کتاب سفید بیت کوین: چرا مهم است

در کنفرانس Plan B در لوگانو، کوین تلگراف از کاربران بیت کوین پرسید که چرا اوراق سفید از همیشه مهمتر هستند.

روز کاغذ سفید، بیت کوین مبارک. 14 سال از زمانی که ساتوشی ناکاموتو برای اولین بار ایمیلی با موضوع “Bitcoin P2P e-cash Paper” به لیست پستی Cypherpunk ارسال کرد، می گذرد. این ایمیل حاوی پیوندی به یک کاغذ سفید بود که بازار به زودی تریلیون دلاری را توصیف می کرد.

جمله اول ایمیل در بین جامعه بیت کوین نمادین شده است.

من روی یک سیستم نقدی الکترونیکی جدید کار کرده‌ام که کاملاً همتا به همتا بدون نیاز به شخص ثالث قابل اعتماد است.»

در طول ۱۴ سال گذشته، بیت کوین (BTC) از یک سرگرمی سرگرمی به یک برند شناخته شده جهانی تبدیل شده است. بیت کوین به عنوان ارز قانونی در مناطقی از نیمکره جنوبی مانند السالوادور و جمهوری آفریقای مرکزی پذیرفته شده است.ابزاری برای رهایی اقتصادی و توانمندسازی اقتصادی است و مبارزان و فعالان آزادی از آن استفاده می کنند. در سراسر جهان.

علیرغم اینکه دلار آمریکا ابزار بسیار مؤثرتری برای پنهان کردن فعالیت های مالی است، شهرت مداوم بیت کوین به عنوان ابزاری برای فعالیت های غیرقانونی همچنان ادامه دارد، در حالی که قدرت های سفته بازی به آن معروف شده است.

در سال 2022، بیت کوین بیشتر تکامل یافته است. کوین تلگراف در کنفرانس Plan B در لوگانو سوئیس با کارشناسان بیت کوین، علاقه مندان و افراد تازه کار صحبت کرد تا بفهمد که کاغذ سفید چه معنایی برای جهان دارد.

که این کار را برای همیشه انجام دهید

برای موسسات خیریه مشهور جهانی مانند Save the Children، ایجاد وایت پیپر و متعاقب آن بیت کوین به نفع این سازمان بوده است. گفت که این سازمان “پتانسیل بیت کوین را برای تبدیل شدن به نیرویی برای شمول خوب و مالی می شناسد.”

با نزدیک شدن به چهاردهمین سالگرد بیت کوین و افزایش نابرابری مالی جهانی، عبارت «بیت کوین برای همه است» واقعاً طنین انداز می شود.

روپل توضیح داد که Save the Children US اولین سازمان غیردولتی بود که بیت کوین را در سال 2013 پذیرفت و بیان کرد: خانواده هایی که تحت تأثیر بلایای آب و هوایی مانند طوفان ایان در فلوریدا قرار گرفته اند نیز همینطور هستند. ”

منطقه بحران، انعطاف پذیری و اثربخشی بیت کوین را برجسته می کند. به عنوان مثال، در 48 ساعت اول جنگ اوکراین، دولت اوکراین 7.5 میلیون دلار بیت کوین دریافت کرد.

سمیر چاوهان، مدیر UNICC در نشستی در داووس گفت که سرعت ورود بیت کوین به آدرس های کیف پول دولتی، مرکز محاسبات بین المللی سازمان ملل متحد (UNICC) را وادار کرده است تا کمک های ارزهای دیجیتال را جدی بگیرد. برای حمایت از دفاع اوکراین کندتر از بیت کوین نفوذ کرده اند.

تمرکززدایی و توانمندسازی

برای بیت کوین گندالف، بازاریاب در Braiins (یک شرکت ابزار استخراج بیت کوین)، وایت پیپر و شبکه متعاقب آن با نام مستعار سطح پایه ای از حریم خصوصی را تضمین می کند. گندالف که تصمیم گرفت نام و چهره خود را در اینترنت مبهم کند، به کوین تلگراف گفت:

با توجه به اینکه دولت بیشتر جریان اطلاعات را کنترل می کند و نظارت افزایش یافته توسط شرکت های غول پیکر متمرکز فناوری، وجود جایگزین های غیرمتمرکز برای تضمین آزادی های اساسی مهم تر از همیشه است.

بیت کوین یک شبکه بدون مجوز است که هر کسی می تواند از آن استفاده کند. ما تبعیض قائل نمی شویم. نوآوری‌ها در فناوری شبکه تلفن همراه به افراد بدون اتصال به اینترنت اجازه می‌دهد بیت‌کوین‌ها را مانند متن ارسال کنند. شعار بیت کوین مبنی بر “فناوری رایگان” بودن در طول تاریخ 14 ساله خود شکوفا شده است.

آزادی موضوع اصلی کنفرانس Plan B در لوگانو، سوئیس بود. میزبانان خانواده جولیان آسانژ در مورد زندانی شدن او به دلیل افشای اسرار نظامی صحبت می کنند، سخنرانانی از توگو تا لبنان درباره “بیت کوین ابزاری برای آزادی مالی است” روشن کردند. یک نمایش هواپیمای بدون سرنشین آسمان شب را با کلیشه هایی روشن کرد تا کنفرانس بیت کوین و بلاک چین به پایان برسد.

چندین اطلاعیه در کنفرانسی در سوئیس بر تعهد جامعه بیت کوین به آزادی تاکید کرد. پائولو آردوینو، مدیر ارشد فناوری Tether، گفت که موسسه متمرکزی که اعتبارات و توکن ها را صادر می کند، Pear Credit را معرفی کردیم، نرم افزار اعتباری همتا به همتا که می تواند تضعیف کند. پذیرش (یا بلاک چین). Pear Credit که توسط Tether، Holepunch و Synonym تأسیس شده است، باید «کنترل اقتصاد را به دست مردم بازگرداند».

آردوینو در مصاحبه ای اختصاصی با کوین تلگراف، تفکر پشت Pear Credit را توضیح داد و گفت: هر چیزی غیر از بیت کوین ذاتا متمرکز است. تیم او یک سرویس همتا به همتا ساخت که توانایی صدور اعتبار را فراهم می کند.

آردوینو در روح کاغذ سفید بیت کوین اظهار می کند که Pear Credit “فقط یک کتابخانه منبع باز است.” اعتبار گلابی بر «مقیاس‌پذیری و حفظ حریم خصوصی» متمرکز است و آزادی ایجاد فناوری منبع باز را به دنبال سود اولویت می‌دهد.

گندالف گفت که وایت پیپر بیت کوین آغازی برای مقاومت در برابر این روند متمرکز کردن قدرت است. شرکت های فناوری به طور فزاینده ای از داده های مشتریان و رفتار آنلاین سوء استفاده می کنند. در مقابل، بیت کوین بزرگترین نمایش شبکه همتا به همتا و با محوریت حریم خصوصی است که همچنان الهام بخش پروژه هایی است که می تواند تمرکز را تضعیف کند.

چرا با کاغذهای سفید بچسبید؟

جان کاروالیو، مدیر عامل Synonym و مشارکت کننده Pear Credit، خواستار آرامش و تأمل در خود در سالگرد انتشار وایت پیپر شد. کاروالیو، که همچنین از ایجاد یک اپلیکیشن جدید کیف پول بیت کوین Bitkit در طول کنفرانس خبر داد، به کوین تلگراف گفت که حتی بزرگترین طرفداران ساتوشی ناکاموتو هم در تعجب مانده اند که “او چند کار را اشتباه انجام داده و آنچه فکر می کند اتفاق می افتد.” بیش از حد. حتی کد.”

کاروالیو به عنوان ادای احترام به تعصب بیت کوین، که گاهی اوقات فراتر از فضا است، و ادای احترام به ناکاموتو، گفت که افزایش تعداد پذیرش بیت کوین، کاربران و افرادی که سعی در کپی کردن بیت کوین دارند، به اهمیت روزافزون آن منجر شده است. مردم، روز تولد بیت کوین روزی نیست که اختراع شده، بلکه روزی است که کشف شده است.”

“من دوست دارم آن را با زمانی که برای اولین بار بیت کوین خریدم یا “جرقه” خود را داشتم، مرتبط کنم. ”

در نهایت، ایمیل ناکاموتو در 31 اکتبر 2008 اولین آجر در پایه های بلاک چین بیت کوین بود، اما این توسعه دهندگان، سازندگان، نود رانرها و توسعه دهندگان بودند که این ایده را زنده نگه داشتند، استخراج کنندگان و خریداران بیت کوین.

بیت کوین مطمئناً یک شکل مؤثر انتقال پول است. این جرقه‌ای است که می‌تواند مسیر آزادی آنلاین بیشتر و تغییر معنادار از قدرت متمرکز را شعله‌ور کند. همچنین یک خط طولانی کد است که شما انتخاب می‌کنید هر روز دنبال کنید و در آن مشارکت کنید.

مطمئناً، یک لیوان به سمت ساتوشی بردارید، اما کمی زمان بگذارید تا به سفر بیت کوین خود فکر کنید. تولد بیت کوین شما چه زمانی است؟نویسنده: Joseph Hall

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا