🚨 اخبار ارز دیجیتال

۱۱ میم کلاسیک به عنوان NFT فروخته می شود


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

میم‌های نمادین به‌عنوان NFT: بخشی از تاریخچه اینترنت را با Nyan Cat، Stonks و غیره داشته باشید.

میم Nonfungible Token (NFT) توجه جریان اصلی را به دنیای NFT ها و هنر دیجیتال جلب کرده است و به گسترش بازار و بهبود مشروعیت آن کمک می کند. هزینه های بالایی که برای برخی از میم های NFT پرداخت می شود، ارزش فرهنگ آنلاین و ارتباط عاطفی افراد را با میم های اینترنتی نشان می دهد. میم‌های NFT همچنین می‌توانند راه‌های جدیدی را برای سازندگان و هنرمندان ایجاد کنند تا از آثار خود کسب درآمد کنند و به فرصت‌ها و جریان‌های درآمدی جدید در اقتصاد دیجیتال منجر شوند.

میم NFT چیست؟

میم NFT به یک الگوی رفتاری اینترنتی اشاره دارد که به یک توکن غیرقابل تعویض تبدیل شده است، یک دارایی دیجیتال منحصر به فرد تایید شده در بلاک چین. این NFTها به سازندگان اصلی میم‌ها اجازه می‌دهند کار خود را احراز هویت و کسب درآمد کنند. نمونه هایی از میم های NFT عبارتند از Nyan Cat، Disaster Girl و Keyboard Cat.

مطالب مرتبط: Crypto Art چیست و چگونه کار می کند؟

گربه نیان

یک گربه پرنده پیکسلی با بدنه پاپ تارت اولین میم فروخته شده به عنوان NFT با حدود ۳۰۰ اتر (ETH) در فوریه ۲۰۲۱ شد.

به عنوان اولین میم که با چنین قیمت بالایی فروخته شد، فروش Nyan Cat NFT یک رویداد مهم برای جامعه NFT بود. این معامله به مشروعیت ایده فروش هنر دیجیتال به عنوان NFT کمک کرد.

دختر فاجعه

عکسی از یک دختر خندان شیطون که در مقابل خانه ای در حال سوختن ایستاده بود، در آوریل ۲۰۲۱ به قیمت ۱۸۰ ETH به عنوان NFT فروخته شد.

فروش این NFT “دختر فاجعه” ثابت کرد که حتی میم های نسبتاً غیرقابل توجه نیز ارزش NFT دارند. این فروش همچنین توجه بسیاری از رسانه ها را به خود جلب کرد و باعث افزایش بیشتر نمایه NFT شد.

دوج

این میم محبوب Shiba Inu در سال ۲۰۲۱ به یک حس NFT تبدیل خواهد شد، با میم اصلی “Doge” با قیمت ۱۶۹۶.۹ ETH در ژوئن ۲۰۲۱ به فروش می رسد.

موفقیت Doge NFT به تقویت محبوبیت میم سگ Shiba Inu در فضای NFT کمک کرد. قیمت های بالای پرداخت شده برای برخی از این NFT ها نیز به ایجاد پوشش رسانه ای اصلی کمک کرده است.

استونکس

ممی از یک تاجر که نموداری را در دست دارد که مسیر صعودی سهامی را که در ماه می ۲۰۲۱ به قیمت ۱۰۰۰۰ دلار به عنوان NFT فروخته شده را نشان می دهد.

فروش NFT های Stonks نشان داد که حتی میم های باطنی بیشتری نیز می توانند ارزش NFT داشته باشند. این فروش پتانسیل NFT ها را به عنوان راهی جدید برای سازندگان و هنرمندان برای جبران هزینه های خود نشان داد.

پپ قورباغه

یک قورباغه انسان‌واره سبز به نمادی از سمت راست تبدیل شد و پس از آن این میم به قیمت یک میلیون دلار به عنوان NFT در می ۲۰۲۱ فروخته شد.

فروش ۱ میلیون دلاری پپه NFT جنجال برانگیخته است زیرا آلت راست به میم ها مرتبط شده است. با این حال، حتی میم های بحث برانگیز نشان داده اند که می توانند به عنوان NFT عمل کنند.

چارلی انگشتم را گاز گرفت

ویدئوی ویروسی از دو برادر جوان بریتانیایی که به عنوان NFT با ۳۸۹ ETH در ماه مه ۲۰۲۱ فروخته شد.

مطالب مرتبط: نحوه ذخیره دارایی های NFT – راهنمای مبتدیان

گربه عبوس

در می ۲۰۲۱، یک میم گربه بدخلق تبدیل به NFT شد و به قیمت بیش از ۴۴.۲ ETH فروخته شد.

فروش Grumpy Cat NFT ثابت کرد که میم‌های با تم حیوانات می‌توانند به اندازه میم‌های با تم انسان سودآور باشند.

هارامبه

گوریلی که در سال ۲۰۱۶ در باغ وحشی به ضرب گلوله کشته شد، تبدیل به یک میم اینترنتی شد و در می ۲۰۲۱ به عنوان NFT با ۳۰.۳ ETH فروخته شد.

فروش هارامبه NFT نشان می دهد که برخی از افراد وابستگی عاطفی به میم های خاصی دارند و آماده پرداخت هزینه های گزاف هستند.

موفق باشی برایان

عکس پسر نوجوانی با بریس و جلیقه که در آوریل ۲۰۲۱ NFT شد، به قیمت ۲۰ ETH فروخته شد.

محبوبیت بد شانس برایان NFT ثابت کرد که حتی یک میم کمی قدیمی هنوز هم می تواند جایگاهی در بازار NFT داشته باشد.

گربه صفحه کلید

ویدیویی از یک گربه در حال نواختن صفحه کلید به عنوان NFT با بیش از ۳۳ ETH در مارس ۲۰۲۱ فروخته شد. قیمت بالای پرداخت شده برای این NFT نشان می دهد که ویدیو نه تنها به عنوان یک تصویر ثابت، بلکه به عنوان یک NFT نیز ارزشمند است.

بچه موفق

این میم پسری را نشان می دهد که مشت هایش را با حالتی مصمم گره می کند و به طور گسترده ای به عنوان نماد موفقیت و موفقیت استفاده می شود.

بحث فزاینده در مورد سودمندی و مشروعیت NFT ها در این الگو منعکس شده است. برخی NFT ها را یک حباب گمانه زنی می دانند، در حالی که برخی دیگر آن ها را فرصتی بدیع و هیجان انگیز برای هنرمندان می دانند که از کارشان درآمد کسب کنند.

نویسنده: Alice Ivey

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا