🚨 اخبار ارز دیجیتال

۱۰۰ تسلا توکن شده برای «دموکراتیزه کردن» و «غیرمتمرکز» اشتراک گذاری وب ۳


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

بنیانگذاران ELOOP و peaq به کوین تلگراف گفتند که توکن کردن دارایی های با ارزش مانند وسایل نقلیه اشتراکی سواری به جریان اصلی وب ۳ کمک می کند.

یک شرکت خدمات اشتراک‌گذاری خودرو مستقر در وین، تقریباً نیمی از بیش از ۲۰۰ وسیله نقلیه خود را برای اهداف توکن‌سازی به هویت‌های مستقل مبتنی بر بلاک چین مجهز کرده است.

سرویس اشتراک گذاری خودرو ELOOP و شبکه Web3 peaq for Economic of things در ۲۷ ژوئن اعلام کردند که ۱۰۰ تسلا از طریق شبکه peaq توکن شده است. ادغام بلاک چین به کاربران این امکان را می‌دهد تا مالک بخشی از وسیله نقلیه شوند و در درآمدی که وسیله نقلیه از عملیات اشتراک‌گذاری روزانه‌اش به دست می‌آورد سهیم باشند.

کوین تلگراف با نیکو پروگر، یکی از بنیانگذاران Eloop و لئونارد دورلوچتر، بنیانگذار peaq در وین درباره اشتراک غیرمتمرکز خودرو، پذیرش انبوه Web3 و آینده دارایی های با ارزش بالای مبتنی بر بلاک چین صحبت می کند.

ELOOP تسلا را در خیابان های وین توکن کرد.منبع: کوین تلگراف

پراگر به کوین تلگراف توضیح داد که به محض اینکه یک کاربر صاحب توکن شود، بر اساس میزان سرمایه گذاری روی توکن، مالک بخشی از اشتراک گذاری کلی خودرو خواهد بود.

زمانی که یک خودرو اجاره می‌شود، توکن‌سازی درآمد مستقیم ایجاد می‌کند و این درآمد بلافاصله به جامعه دارندگان توکن بازگردانده می‌شود.

ما این را به اشتراک گذاری خودرو ۲.۰ می نامیم زیرا جامعه دارندگان خودرو می توانند اتومبیل اجاره کنند.»

پروگر گفت: «ما می‌خواستیم تا حد امکان به مالکیت واقعی نزدیک شویم، اما همچنین می‌خواستیم سرمایه‌گذاری بدون هیچ گونه مسئولیتی روی یک خودرو تا حد امکان برای هر کسی آسان شود. ما تمام مراحل قانونی مربوط به خودرو را انجام خواهیم داد.»

در سال ۲۰۱۹، شرکت تولید صنعتی زیمنس مستقر در آلمان نیز از استفاده از بلاک چین برای اهداف اشتراک گذاری خودرو از طریق یکی از زیرمجموعه های خود، زیمنس موبیلیتی، اشاره کرد.

Dorloechter بر نیاز به ادغام بلاک چین با دارایی های دنیای واقعی برای کمک به پذیرش جریان اصلی و درک فناوری تاکید کرد.

برای اینکه وب ۳ به جریان اصلی تبدیل شود، نیاز به ارتباط بین دنیای دیجیتال و فیزیکی دارد که به افراد امکان می دهد دارایی های درآمدزا را بر اساس خدمات و کالاهای فیزیکی به اشتراک بگذارند.

سطوح تراکنش و ذخیره داده شبکه زیرساخت فیزیکی غیرمتمرکز توکن شده (DePIN) تسلا توسط شبکه بلاک چین Peak ساخته شده بر روی پولکادوت میزبانی می شود.

مربوط: زیمنس اوراق قرضه دیجیتالی ۶۴ میلیون دلاری را در بلاک چین عمومی منتشر کرد

Dorloechter گفت که این شرکت Polkadot را برای جنبه “تعامل پذیری” خود انتخاب کرده و یک مدل اقتصادی برای “به ویژه تشویق این موارد استفاده از اینترنت اشیاء” ساخته است.

او گفت: “ما می توانیم این کار را انجام دهیم زیرا امنیت خود را به Polkadot برون سپاری می کنیم. این ارزش محصول زیادی را به همراه دارد.”

یک تسلا نمادین در حال رانندگی ELOOP در خیابان های وین.منبع: کوین تلگراف

Prugger و Dorloechter اظهار داشتند که اشتراک خودرو تنها آغاز راه است و بسیاری از شرکت‌ها به مواردی مانند شارژ خودروهای الکتریکی توزیع شده، توزیع Uber و شبکه‌های دوربین توزیع شده علاقه دارند.

Doroechter می‌گوید: «اکنون برای ماشین‌ها و همچنین کاربران امکان مالکیت و مدیریت داده‌های خود وجود دارد، و کاربران می‌توانند آن‌ها را به‌صورت دلخواه بفروشند یا در دسترس قرار دهند.»

ما یک شرکت فناوری بزرگ متوسط ​​نیستیم که همه داده‌ها را در اختیار داشته باشیم و از آن درآمدزایی کنیم.»

او این توسعه را به یک ابتکار اتحادیه اروپا به نام Gaia-X مرتبط کرد. هدف Gaia-X ایجاد یک زیرساخت داده مستقل و استانداردهایی برای هویت و اشتراک داده است که به ایجاد یک “شهر هوشمند واقعی” کمک می کند.

پروگر در مورد موضع کلی اتحادیه اروپا در قبال فناوری‌های نوظهور و دارایی‌های دیجیتال، گفت: وضوح ارائه شده توسط مقررات MiCA این امکان را به آن داده است تا «افزایش ایده‌ها» را در سراسر اروپا در نظر بگیرد.

مربوط: ایتالیا میلیون ها دلار برای کارگرانی که در معرض خطر جایگزینی هوش مصنوعی هستند ذخیره می کند

تسلا به دلیل ادغام هوش مصنوعی (AI) برای رانندگی مستقل و نظارت بر محیط اطرافش شناخته شده است. عصر اتوماسیون در راه است، با برخی تخمین ها که تا سال ۲۰۴۵، نزدیک به ۵۰ درصد از فعالیت های کاری امروزی می تواند خودکار شود.

دورلوچتر اشاره کرد که وسایل نقلیه مجهز به هوش مصنوعی مانند تسلا می‌توانند خودکار شوند و به تاکسی‌های رباتیک تبدیل شوند، بنابراین نمادسازی چنین وسایل نقلیه‌ای «اجازه دموکراتیک شدن در عصر اتوماسیون را فراهم می‌کند».

او گفت: “تمام ارزشی که این خودروهای خودران ایجاد می کنند ممکن است به جیب چند شرکت بزرگ ختم شود.”

به این ترتیب است که ما نابرابری را با اجازه دادن به مردم برای سرمایه‌گذاری و کسب بازده از تمام دارایی‌هایی که به طور مستقل ارزش تولید می‌کنند، کاهش می‌دهیم.»

Doroechter می‌گوید: از آنجایی که اقلام فیزیکی با ارزش بیشتری روی بلاک چین قرار می‌گیرند و برای دسترسی عمومی توکن می‌شوند، توانایی «تامین مالی جامعه و ایجاد زیرساخت و کسب درآمد از آن» به واقعیت تبدیل می‌شود.

مجله: “مسئولیت اخلاقی”: آیا بلاک چین واقعاً می تواند اعتماد به هوش مصنوعی را افزایش دهد؟

نویسنده: Savannah Fortis

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا