اخبار ارز دیجیتال

۱۰ نکته ای که باید در مورد کلاهبرداری های رمزنگاری در سال ۲۰۲۴ بدانید

سال گذشته تقریباً ۲ میلیارد دلار از طریق ارزهای دیجیتال از دست رفت. ماهیت بسیار غیرمتمرکز و تراکنش های برگشت ناپذیر ارزهای دیجیتال، محیط را در معرض آسیب پذیری های قابل توجهی قرار می دهد. بازیابی وجوه پس از کلاهبرداری کریپتو به چالشی غیرقابل حل تبدیل می شود و به هوشیاری، تشخیص زودهنگام و مداخله محتاطانه به عنوان مهم ترین دفاع نیاز دارد. در اینجا ۱۰ نکته مهمی که باید در مورد کلاهبرداری های کریپتو در سال ۲۰۲۴ بدانید آورده شده است.

با افزایش بازار، کلاهبرداری های بیشتری ظاهر می شود

کلاهبرداری های کریپتو با روند بازار ارتباط دارد. کلاهبرداری در طول رکود درآمد کمتری ایجاد می کند زیرا معامله گران غیر ماهر به بازارهای رو به رشد هجوم می آورند. به طور کلی، درآمدهای کلاهبرداری و هک کریپتو از سال ۲۰۲۱ به طور پیوسته در حال کاهش بوده است، اما کلاهبرداران شروع به خلاقیت بیشتر کرده اند.

پمپ و تخلیه اینجاست که بماند

احساسات بازار در حال افزایش است

کشتار خوک می تواند بزرگترین کلاهبرداری سال ۲۰۲۴ باشد

کشتار خوک، یا کلاهبرداری عاشقانه، به عنوان یک تهدید اصلی توجه فزاینده ای را به خود جلب می کند. این نوع کلاهبرداری از دستکاری عاطفی در رسانه های اجتماعی یا برنامه های دوستیابی استفاده می کند. با ایجاد هویت جعلی، کلاهبرداران قبل از بحث در مورد سرمایه گذاری با قربانیان تعامل می کنند. قربانیان اغلب تمایلی به گزارش دادن ندارند و این امر به گزارش ناکافی کمک می کند.

کلاهبرداری سرمایه گذاری

کلاهبرداری های سرمایه گذاری کریپتو همچنان ادامه دارد و در سال ۲۰۲۳ افزایش ۲۳ درصدی گزارش شده است. کلاهبرداران وعده بازدهی بالا و سود سریع را می دهند، اما کلاهبرداری های سرمایه گذاری فاقد شفافیت در مورد استفاده از وجوه و مکانیسم های اساسی هستند. پروژه های قانونی اطلاعات دقیقی در مورد اهداف، فناوری و تیم ارائه می دهند.

فیشینگ بیشتر گزارش می شود

کلاهبرداری‌های فیشینگ، کاربران رمزارز را از طریق ایمیل‌ها و لینک‌های فریبنده هدف قرار می‌دهند و تا سال ۲۰۲۳، ۳۰۰ میلیون دلار را از بین می‌برند. این حملات اغلب گزارش می شوند: کیف پول های MetaMask، Blockstream و Trezor اخیراً با حملات فیشینگ جدید و خطرناکی مواجه شده اند.

کلاهبرداری مضاعف با سوء استفاده از قربانیان اخیر

از آنجایی که کلاهبرداری های سرمایه گذاری به احکام دادگاه ختم می شود، سایر کلاهبرداران به قربانیانی روی می آورند که به دنبال بهبودی هستند. ظهور «تقلب مضاعف» به کلاهبرداری رمزنگاری پیچیدگی می‌افزاید. قربانیان با موج دومی از سوی شرکت‌هایی مواجه هستند که خود را به عنوان عوامل بازیابی معرفی می‌کنند و قول می‌دهند وجوه از دست رفته را در ازای پرداختی بازیابی کنند.

نکات ساده برای جلوگیری از کلاهبرداری رمزارز

  • مراقب وعده های سود کلان، سرمایه گذاری مضاعف یا پول رایگان باشید.
  • خطاهای ارتباطی را بررسی کنید.
  • از معاملات با جزئیات مبهم خودداری کنید.
  • نسبت به قراردادها و تاکتیک های دستکاری هوشیار باشید.
  • تایید غیرمعمول اینفلوئنسرها را زیر سوال ببرید.
  • مراقب باشید و قبل از هر گونه سرمایه گذاری تحقیق کنید.

منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا