اخبار ارز دیجیتال

۱۰ پیش بینی برای ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۳

علاوه بر جنگ های فرهنگی پیرامون بلاک چین، انتظار می رود پذیرش بلاک چین در سال آینده افزایش یابد.

امسال یک سال پر فراز و نشیب برای بازار ارزهای دیجیتال بوده است، با بسیاری از نهادهای غیرمتمرکز و متمرکز شکست خورده یا در تلاش برای بقا هستند. افراد و اقدامات مخرب در یک فرآیند چشمگیر و ضروری برای بلوغ کل سیستم از بین می روند. با این وجود، فناوری Web3 که از این زمستان کریپتو پدید آمده است، همه چیز را تغییر می دهد.

Web3 نشان‌دهنده تحول بعدی در تبادل اطلاعات است که عمدتاً مشابه تغییر از یک جامعه کشاورزی به یک جامعه صنعتی است. این یک پارچه محاسباتی است که برای قرار دادن افراد در مرکز و حریم خصوصی در درجه اول طراحی شده است. فناوری بلاک چین راه‌های جدیدی را برای تعامل با اینترنت به ارمغان می‌آورد و نحوه تعامل ما با یکدیگر را به طور اساسی تغییر می‌دهد. همانطور که به سمت آینده پیش می رویم، پیش بینی هایی در مورد آنچه می توانیم در سال ۲۰۲۳ در طرف مقابل ببینیم وجود دارد.

۱) سرمایه گذاری مخاطره آمیز Crypto تا اوایل سال ۲۰۲۳ به کاهش ادامه خواهد داد، اما این لزوما چیز بدی نیست. بلکه تا حد معقولی عادی می شود. سرمایه‌گذاران نمی‌خواهند چاقوهای در حال سقوط را بگیرند و منتظرند تا همه چیز به پایان برسد، در حالی که نگرانی‌های کلان اقتصادی گسترده‌تر و خطر رکود جهانی را در نظر می‌گیرند. بودجه برای پر کردن خلأ ناشی از تغییرات ناشی از هک‌های اخیر، کمبودهای مالی و تغییرات نظارتی تامین شود. و فروپاشی مبادله.

مربوط: پیگیری فدرال رزرو برای “تضادهای ثروت” در حال تضعیف ارزهای دیجیتال است

۲) در سال ۲۰۲۳، اخلاق اصلی آنارشیستی Web3 در رد نیاز به برندهای بزرگ از بین خواهد رفت. شرکت‌کنندگان در نهایت متوجه خواهند شد که در غیاب بودجه خارجی از سوی برندهای بزرگ، تنها نشانه‌هایی وجود خواهند داشت که ارزش آن را فقط از دلارهای کاربران و دلالان به دست می‌آورند. در عوض، این پروژه از برندهای بزرگ و دلارهای تبلیغاتی، بازاریابی و حمایتی که آنها وارد می‌کنند، استقبال می‌کند و سرمایه خارجی معنی‌داری را بین کاربران واقعی توزیع می‌کند تا رویای Web3 (توکنی که مخفف سهام خرد است) را محقق کند. برندهای Web2 مانند نایک، استارباکس و متا به آزمایش Web3 ادامه می‌دهند، به تمرکز بر توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) به عنوان فرمت ترجیحی خود ادامه می‌دهند و بر جذب مشتری و مشارکت بیش از کسب درآمد تمرکز خواهند کرد.

۳) مردم تصور می کنند که بسیاری از افراد جامعه Web3 را مزخرف می دانند. “Community” اغلب عمدتاً برای توصیف “مجموعه ای از دلالان Discord استفاده می شود که رویای مشترک ثروت سریع دارند و پروژه های خود را به محض اینکه چرخ فلک رشد آنها گیر کند رها می کنند.” جوامع مالی، و سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز آنلاین به آفلاین مانند LinksDAO، اما آنچه در سال ۲۰۲۳ می‌بینیم این است: کل ایده‌آل Web3 برای تناسب پروژه/جامعه اغلب فقط یک تناسب پروژه/مدت‌جویان بود. بنابراین، ما نمی توانیم اصول تناسب واقعی محصول/بازار را نادیده بگیریم.

۴) با کاهش هزینه های توسعه برنامه Web3 و افزایش هزینه های جذب کاربر، کیفیت و کشف اهمیت بیشتری پیدا می کند. Web3 دارای App Store و AdMob Moments است تا به توسعه دهندگان و کاربران کمک کند تا یکدیگر را به طور موثرتری پیدا کنند. در ابتدا L1 و Wallet برای این موقعیت رقابت خواهند کرد، اما بازیکنان جدید ممکن است این موقعیت را تصاحب کنند. برنامه‌های پرفروش Web3 در سال ۲۰۲۳ مانند Angry Birds در سال ۲۰۰۹ خواهند بود، برنامه‌های دانلود شده و پردرآمد در روزهای اولیه موبایل.

۵) روند کنونی به سمت «پایداری» و «پایداری» در بازی (به دلیل برخی جهات به دلیل ظهور Axie Infinity) موجی از محصولات با ثبات داخلی، اما پویا را ایجاد می‌کند. بیشترین حدس و گمان ارزهای دیجیتال این یک تجربه پخش کننده مسطح و بی صدا را ایجاد می کند که شبیه نسخه کپی شده یک بازی ویدیویی موجود Web2 است. با گذشت زمان، توسعه‌دهندگان بازی متوجه می‌شوند که حدس و گمان بازار بخشی از سرگرمی است و سعی می‌کنند آن را به شیوه‌ای سالم و مسئولانه در آغوش بگیرند.

۶) Web3 همچنان در اپلیکیشن‌هایی که از نظر عملکردی شبیه‌سازی‌شده از کسب‌وکارهای موجود هستند، اما دارای برخی از اجزای اصلی بلاک‌چین هستند، به یک جایگاه مستحکم خدمت می‌کند. این برنامه‌ها، مانند بسیاری از شرکت‌های اینترنتی اولیه (مانند آمازون به عنوان کتاب‌فروشی وب) و شرکت‌های تلفن همراه (مانند رابین‌هود به عنوان موبایل)، امیدوارند همان پیشنهادات اصلی سنتی را ارائه دهند، اما تا حدی با Web3. بازارهای خاص را برای کاربران ایجاد کنید. قرابت تاجر سهام). آنها تا حد زیادی توسط بازاریابی و تجربه به جای ارائه محصول اصلی متمایز می شوند. برخی از آنها، مانند آمازون، بر روی نوآوری های واقعاً پارادایم شکن شرط بندی می کنند.

۷) برای پرداختن به هزینه‌های انطباق و سربار، برنامه‌های بلاک چین به طور فزاینده‌ای به توکن‌های بزرگ موجود برای تقویت مکانیسم‌های مرتبط با توکن‌ها تکیه می‌کنند. اتریوم به عقب راندن نقشه راه خود تا سال ۲۰۲۳ ادامه خواهد داد، اما زمانی که سرانجام شاردینگ را برای کاهش قیمت بنزین عرضه کرد، علاقه به جایگزین L1 به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت.

۸) استیبل کوین ها موارد استفاده بیشتری را در خارج از بازارهای سرمایه مجازی پیدا می کنند. این امر منجر به پذیرش جریان اصلی بیشتر، در درجه اول در بین مشاغل، و نوآوری در Web3 می شود. تحقیقات و توسعه بلاک چین دولتی و خصوصی ادامه خواهد داشت و برخی زیرساخت های عمومی متمرکز مانند ارزهای دیجیتال بانک مرکزی و زیرساخت های بازار را راه اندازی می کنند.

مربوط: نتیجه پیگرد قانونی SBF می تواند تعیین کند که IRS چگونه با ضررهای FTX برخورد می کند.

۹) جنگ های فرهنگی بر سر ارزهای دیجیتال تا پایان سال ۲۰۲۳ داغ می شود و منجر به چرخه انتخابات ایالات متحده می شود (SafeMoon و غیره)، رونق و رکود ادامه خواهد داشت. سیاستمداران بیشتری در برابر ارزهای رمزنگاری شده موضع محکمی اتخاذ خواهند کرد. با این حال، دولت ایالات متحده همچنان در مورد مقررات بلاتکلیف است و به صنایع داخلی آسیب می رساند. مقررات در حال ظهور یک تکه تکه هستند و پروژه های مخاطره آمیز می توانند از بین بروند.

۱۰) همانطور که سازندگان از طریق بازار نزولی توسعه می یابند، در سال ۲۰۲۳ نقطه ای وجود خواهد داشت که مناطق رشد جدیدی فراتر از روایت های رایج موجود مانند پروژه های تصویر نمایه NFT، پروژه های بازی برای کسب درآمد و L1 های جایگزین ظاهر می شوند. روایت جدید چرخه بعدی را هدایت خواهد کرد و امیدواریم که این چارچوب‌های جدید باعث استفاده و پذیرش واقعی مصرف‌کننده شوند و صدها میلیون کاربر/کیف پول ارز دیجیتال جدید را به ارمغان بیاورند.

عدم قطعیت آینده نیز یک فرصت است و کسانی که می توانند به سرعت خود را تطبیق دهند، در صورت وقوع تغییرات عمده، سود خواهند برد.

ماهش برانکی شریک مدیر SuperLayer و یکی از بنیانگذاران Rally. او پس از کار به عنوان بانکدار سرمایه گذاری در سیتی، مدیر ارشد Redpoint Ventures بود.

این مقاله برای اهداف اطلاعات عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Mahesh Vellanki

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا