🚨 اخبار ارز دیجیتال

“یک میلیون دلار بیت کوین” سامسون مو، “ساتوشی جعلی” کریگ رایت را در دادگاه محکوم کرد

دادگاه عالی بریتانیا اخیراً از کریگ رایت برای استیناف علیه تصمیم در پرونده افترا علیه پیتر مک کورمک امتناع کرد و به او خسارت اسمی ۱ پوند پرداخت کرد. رایت ادعا کرد که ساتوشی ناکاموتو، خالق بیت کوین است، اما هیئت منصفه ادعاهای او را رد کرد.

رایت سپس مسیر قانونی متفاوتی را در پیش گرفت و مدعی مالکیت حقوق مالکیت معنوی مربوط به بیت کوین و شکایت علیه توسعه دهندگانی شد که کد منبع باز را حفظ می کردند. علیرغم موفقیت اولیه در دادگاه، مداخله جک دورسی از بنیانگذاران توییتر در اکتبر ۲۰۲۳ منجر به رد ادعاهای مالکیت معنوی رایت شد. در عوض، دادگاه به توسعه دهندگان اجازه داد تا به ادعاهای خود مبنی بر ارائه اسناد نادرست رایت برای حمایت از جعل خود ادامه دهند.

آخرین گزارش فورچون نشان می‌دهد که رایت اکنون تسویه حسابی را به اتحاد ثبت اختراع باز کریپتو، که نماینده توسعه‌دهندگان متهم است، پیشنهاد داده است. تحلیلگران حقوقی معتقدند این حرکت غیرمنتظره نشان دهنده نگرانی فزاینده رایت در مورد اتهامات جعل و عواقب جدی ارائه شواهد نادرست در دادگاه است.

سامسون موو، مدافع برجسته بیت کوین، در مورد این توسعه، “Faketoshi rekt” اظهار نظر کرد. اصطلاح “فاکتوشی” در محاوره برای اشاره به رایت به دلیل ادعای او که ساتوشی ناکاموتو است، استفاده می شود و “rekt” به معنای شکست یا شکست است.

از آنجایی که توسعه دهندگان پیشنهاد تسویه حساب رایت را رد می کنند، زمینه برای تحقیقات دادگاه در مورد اتهامات کلاهبرداری فراهم می شود. جامعه کریپتو به دقت زیر نظر دارد که یکی از جنجالی‌ترین چهره‌های آن با احتمال بررسی قانونی در مورد اتهامات کلاهبرداری و تاکتیک‌های قلدری مواجه می‌شود.

منبع: U.Today

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا