اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین ۱.۷ میلیون دلاری متصل به QuadrigaCX پس از سال ها سکون دوباره احیا می شود

پس از مرگ موسس صرافی در سال ۲۰۱۸، تصور می شد که کیف پول غیرقابل دسترسی است زیرا کلیدهای خصوصی کیف پول تنها در کنترل او بود.

پنج کیف پولی که قبلا تصور می شد غیرقابل دسترس بوده و با صرافی منحل شده ارز دیجیتال کانادایی QuadrigaCX مرتبط هستند، پس از سال ها سکون، حدود ۱.۷ میلیون دلار بیت کوین را جابه جا کردند.

محقق کریپتو ZachXBT در ۱۹ دسامبر در پستی در توییتر به جامعه ارزهای دیجیتال هشدار داد و تأکید کرد که پنج کیف پول در ۱۷ دسامبر حدود ۱۰۴ بیت کوین (BTC) را به کیف پول های مختلف منتقل کردند.

طبق سوابق بلاک چین، این کیف پول حداقل از آوریل ۲۰۱۸ بیت کوین ارسال نکرده است.

QuadrigaCX که زمانی بزرگ‌ترین صرافی ارزهای دیجیتال کانادا بود، در آوریل ۲۰۱۹ پس از مرگ جرالد کاتن، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت در دسامبر ۲۰۱۸ اعلام ورشکستگی کرد.

۱۵۵۰۰۰ کاربر صرافی تا ۲۰۰ میلیون دلار به دلیل ورشکستگی به ارزهای دیجیتال بدهکار بودند.

در فوریه ۲۰۱۹، طبق گزارشی از شرکت حسابداری Big 4 Ernst & Young (EY) (شرکتی که بر ثروت صرافی نظارت می کند)، QuadrigaCX به طور تصادفی حدود ۱۰۳ بیت کوین را در ۶ فوریه ۲۰۱۹ به یک کیف پول سرد منتقل کرد و تنها در میان آنها بود. مرحوم پنبه ای دسترسی به – تقریباً مقدار بیت کوینی که اخیراً منتقل کرده اید.

در آن زمان، این شرکت گفت که با مدیریت برای بازیابی ارزهای دیجیتال از کیف پول های سرد همکاری خواهد کرد.

مربوط: سرنوشت نظارتی کریپتوها در سال آینده تعیین خواهد شد

فروپاشی صرافی پس از مرگ مرموز بنیانگذار و مدیر عامل QuadrigaCX، تئوری‌های توطئه را برانگیخته است مبنی بر اینکه بنیانگذار مرگ خود را به عنوان بخشی از یک کلاهبرداری کلاهبرداری از خروج جعلی ساخته است.

این داستان موضوع یک مستند نتفلیکس ۲۰۲۲ بود.

در سال ۲۰۱۴، چند سال قبل از مرگش، کاتن در پادکستی گفت که بهترین راه برای ذخیره کلیدهای خصوصی چاپ آنها و ذخیره آنها در یک صندوق امانات آفلاین است و پیشنهاد کرد که صرافی کلیدهای خصوصی را در شرکت ذخیره کند. مشخص شد که به صورت آفلاین در یک صندوق امانات ذخیره شده است. در بانک.

مشخص نیست که آیا حرکات BTC با تلاش های بازیابی EY مرتبط است یا خیر. Cointelegraph برای اظهار نظر با EY تماس گرفت اما بلافاصله پاسخی دریافت نکرد.نویسنده: Jesse Coghlan

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا