🚨 اخبار ارز دیجیتال

سهامداران می گویند قمار ۱۰۰ میلیارد دلاری متاورس زاکربرگ “عظیم و ترسناک” است

در نامه ای سرگشاده، مدیرعامل و بنیانگذار Altimeter Capital توصیه کرد که غول های فناوری سرمایه گذاری سالانه خود را در Metaverse از ۱۰ تا ۱۵ میلیارد دلار به ۵ میلیارد دلار کاهش دهند.

نامه سرگشاده سهامداران به مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا، سرمایه گذاری این غول فناوری در متاورس را “فوق العاده عظیم و وحشتناک” می خواند.

سهامداران از شرکت خواسته اند تا سرمایه گذاری خود را در Metaverse و بخش های فناوری مرتبط با آن در میان کاهش قابل توجه قیمت سهام در ۱۸ ماه گذشته کاهش دهد.

نامه سرگشاده ای در ۲۴ اکتبر صادر شد و خطاب به زاکربرگ و هیئت مدیره. به گفته هج فالو، این توسط برد گرستنر، مدیر عامل و بنیانگذار شرکت سرمایه گذاری فناوری Altimeter Capital که تقریباً ۰.۱۱ درصد از سهام متا را در اختیار دارد، ایجاد شد.

گرستنر گفت که حمله متا به Metaverse مهم است، اما نباید به اندازه فعلی سرمایه گذاری کند.

این شرکت سرمایه گذاری سالانه ۱۰ تا ۱۵ میلیارد دلاری در پروژه های Metaverse، از جمله فناوری AR/VR و Horizon World را اعلام کرده است، اما می گوید که “ممکن است ۱۰ سال طول بکشد تا نتایج را ببینیم.”

سرمایه گذاری بیش از ۱۰۰ میلیارد دلاری در آینده ای ناشناخته، حتی با توجه به استانداردهای دره سیلیکون، غول آسا و وحشتناک است.

در عوض، او از شرکت خواست تا به جای Metaverse بر هوش مصنوعی (AI) تمرکز کند، زیرا “این پتانسیل را دارد که از نظر اقتصادی مولدتر از خود اینترنت باشد.”

او گفت: «بیشتر شرکت‌ها برای کسب درآمد از هوش مصنوعی تلاش می‌کنند، اما ما معتقدیم متا در موقعیت بسیار خوبی برای استفاده از هوش مصنوعی برای بهبود همه محصولات موجود است.»

اظهارات گستنر در همان روزی بیان شد که بانک آمریکا رتبه متای خود را از «خرید» به «خنثی» کاهش داد، که نشان می‌دهد سرمایه‌گذاری آن در متاورس شاهد «عدم پیشرفت» و «شکست اپل» بوده است.

گرستنر افزود که سهام متا در ۱۸ ماه گذشته ۵۵ درصد سقوط کرده است، در حالی که میانگین «همتایان بزرگ فناوری» آن ۱۹ درصد کاهش یافته است. بازار. “

مربوط: فیس بوک در تلاش برای نابودی متاورس و وب ۳ است

گرستنر تنها کسی نیست که فکر می‌کند آینده متاورس نسبتاً “نامشخص” است.

در ۳۰ جولای، ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، گفت که “متاورس اتفاق خواهد افتاد” اما “هنوز زود است که بدانیم مردم واقعاً چه می خواهند”، بنابراین فیس بوک او گفت که تلاش های شرکت هایی مانند

قیمت سهام Meta Platforms Inc (META) در سال گذشته با ۶۰.۵۳ درصد کاهش به ۱۲۹.۷۲ دلار در زمان نگارش این مقاله رسید. در بازار نزولی کنونی، این افت بسیار بیشتر از شرکت هایی مانند اپل، آمازون و گوگل است.

متا قصد دارد نتایج سه ماهه سوم سال ۲۰۲۲ خود را در ۲۶ اکتبر گزارش دهد.

نویسنده: Brayden Lindrea

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا