اخبار ارز دیجیتال

اثبات ZK می تواند اینترنت را تغییر دهد، نه فقط Web3 – Aleo exec

دوره های اندرو تیت


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

برنن شلوتر می‌گوید، با افشای تنها اطلاعات مربوط به کاربر، گواهی‌های ZK به حفظ حریم خصوصی آنلاین کمک می‌کنند و این پتانسیل را دارند که «بزرگ‌ترین مشکل اینترنت» را حل کنند.

به گفته یکی از مدیران ارزهای دیجیتال، می‌توان از شواهد دانش صفر برای حل «بزرگ‌ترین مشکل» امروزی اینترنت، یعنی حریم خصوصی استفاده کرد.

برنن شلوتر، رئیس بازاریابی برای پلتفرم زیرساخت متمرکز بر حریم خصوصی Aleo، در صحبت با کوین تلگراف در کنفرانس انجمن اتریوم (EthCC)، گفت که اثبات های ZK که به راه حلی محبوب برای افزایش مقیاس پذیری بلاک چین از طریق جمع آوری ZK تبدیل شده اند، پتانسیل تغییر شکل کل اینترنت را دارند.

اثبات ZK اجازه می دهد تا اطلاعات بین دو طرف منتقل شود، و فرستنده به سادگی اطلاعات مربوطه را برای گیرنده فاش می کند. به عنوان مثال، اثبات اینکه یک فرد به اندازه کافی بزرگ است که می تواند وارد یک بار شود بدون اینکه سن یا هویت واقعی خود را برای یک نگهبان فاش کند.

شلوتر گفت اینترنت مدرن برای اولویت دادن به حریم خصوصی کاربران ساخته نشده است.

Schlueter توضیح داد: «هر زمان که شما نیاز به انتقال داده‌ها دارید، هر زمان که نیاز به ذخیره داده‌ها داشته باشید، همیشه یک آسیب‌پذیری وجود دارد.

طبق گفته Schlueter، گواهی ZK این مشکل حفظ حریم خصوصی را نه فقط برای Web3، بلکه برای کل اینترنت حل می کند.

مربوط: به رقابت سالم خوش آمدید – Polygon zkEVM Leader

او افزود: “با اثبات دانش صفر، شما واقعاً می توانید ببینید که چگونه می توانید از ابتدا با کشف اطلاعاتی که باید بدانید، از داده های خود محافظت کنید.”

من فکر می‌کنم که راه ما را با اینترنت تا حد زیادی تغییر خواهد داد.»

اثبات ZK زندگی را برای توسعه دهندگان و مدیران داده بسیار آسان تر می کند. Schlueter توضیح داد که این نیاز به انتخاب بین ایجاد یک محیط خصوصی و بهینه سازی تجربه کاربر را حذف می کند و اضافه می کند:

این دو با ساختار فعلی اینترنت در تضاد هستند.

Tiancheng Xie، مدیر ارشد فناوری پلتفرم قابلیت همکاری مبتنی بر ZK Polyhedra، به Cointelegraph گفت که ابزارهای هوش مصنوعی همچنین می‌توانند از خصوصیات حفظ حریم خصوصی و مقاوم در برابر سانسور ارائه شده توسط ZK-proof بهره ببرند.

Schlüter گفت که امور مالی، هویت و بازی از دیگر زمینه هایی هستند که از اثبات ZK بهره برده اند.

او استدلال کرد که موسسات مالی بیشتری به دنبال راه حل های ZK برای افزایش حریم خصوصی خود هستند.

مجله: ZK Rollup “آخرین مرحله” گسترش بلاک چین است، بنیانگذار Polygon Miden

گزارش تکمیلی توسط Zhiyuan Sun.نویسنده: Brayden Lindrea

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا