اخبار ارز دیجیتال

صفر تا صد حسابداری مالیاتی + مشاوره رایگان

حسابداری مالیاتی

چندین سال است که مالیات بخش جدایی در حسابداری به حساب می آید به این صورت که در حال حاضر متخصصینی در حوزه مالیات داریم که شاید تسلط کمی بر نرم افزارها و علم حسابداری دارند.

در ادامه قصد داریم حسابداری مالیاتی و نحوه آموزش آن را برای شما شرح دهیم.

حسابدار مالیاتی چه کسی می باشد؟

حسابداری مالیاتی در حال حاضر یکی از مهمترین مباحث در کشور ما می باشد، زیرا به دلیل مالیات زیاد تمامی کسب و کارها به افرادی نیاز دارند که بتواند در کاهش مالیات کسب و کارشان کمک کند.

فردی که به عنوان حسابدار مالیاتی می باشد دارای وظایف ذیل می باشد:

این شخص مالیات، حسابرسی و امور مالی شرکت را مورد ارزیابی قرار می دهد، این شخص معمولا در کارهای حسابداری شرکت هیچ دخالتی نمی کند و فقط می تواند در زمینه مالیات اظهار نظر کند.

هر شرکت و کسب و کاری باید به صورت سالانه مبلغی را تحت عنوان مالیات به سازمان امور مالیاتی پرداخت نماید. به همین دلیل وجود یک حسابدار مالیاتی از اهمیت به سزایی برخوردار است.

یک حسابدار مالیاتی حرفه ای می داند که دور زدن مالیات و عدم توجه به ماده ها و تبصره های مالیاتی می تواند تبعات زیادی برای شرکت دارد، یکی از بارزترین خصوصیات یک حسابدار مالیاتی این می باشد که وجدان کاری بالایی داشته باشد، یک حسابدار مالیاتی باید حد و حدود قانونی را بداند و آنها را رعایت کند یک حسابدار مالیاتی می تواند به صورت قانونی میزان مالیات یک شرکت را کاهش دهد.

مباحثی که یک حسابدار مالیاتی به آنها مسلط باشد

یک حسابدار مالیاتی باید به صورت کامل به مباحث زیر مسلط باشد:

  1. ارزش افزوده

ارزش افزوده در وقع به میزان مالیاتی گفته می شود که روی محصولات نهایی پس از تولید گرفته می شود که میزان ارزش افزوده در کشور ما برابر است با 9% ، بنابراین به مبلغی گفته می شود که به محصول نهایی پس از تولید اضافه می شود و این مبلغ از مصرف کننده نهایی دریافت می شود. مبلغ ارزش افزوده را صاحبان کسب و کار از مصرف کننده نهایی دریافت می کنند و به سازمان امور مالیاتی پرداخت می کنند، یک حسابدار مالیاتی باید به صورت کامل به مباحث ارزش افزوده مسلط باشد.

اظهارنامه های عملکرد

اظهارنامه های عملکرد به صورت سالانه توسط صاحبین کسب و کار ارسال می شود به این صورت که در این اظهارنامه باید تمامی درآمدها، هزینه ها و سود و زیان شرکت اعلام شود. سازمان امور مالیاتی براساس همین اظهارنامه ها میزان مالیات کسب و کارها را مشخص می نماید، اظهارنامه های عملکرد متفاوت می باشند و یک حسابدار مالیاتی باید به تمامی این اظهارنامه ها مسلط باشد.

معاملات فصلی

معاملات فصلی که شامل تمامی معاملات یک شرکت در یک فصل کاری می باشد، برای سازمان مشخص می کند که یک کسب و کار به چه میزانی فروش، خرید و ……. داشته است.

سامانه مودیان

این سامانه که از ابتدای سال 1402 فعالیات خود را آغاز کرده تحولی زیادی در مالیات کشور به وجود آورده است که این موضوع باعث شده کسب و کارها به فکر شخصی برای انجام مالیات خود شوند.

لایحه نویسی

لایحه نویسی

اما از همه مهمتر در حسابداری مالیاتی نوشتن لایحه می باشد به این صورت که یک حسابدار مالیاتی باید توانایی دفاع از شرکت یا صاحبین کسب و کار در مقابل سازمان امور مالیاتی را داشته باشد.

این موارد و دیگر مواردی که تخصصی می باشد مباحثی می باشند که یک حسابدار مالیاتی به صورت کامل به آنها مسلط باشد.

سرفصل های آموزش حسابداری مالیاتی

شرکت در دوره صفر تا صد حسابداری مالیاتی برای چه کسانی خوب است؟

یکی از رشته هایی که همیشه برای آن کار وجود دارد، حسابداری است. حسابداری نیز زیرشاخه های متفاوتی دارد که یکی از آنها حسابداری مالیاتی است. افراد با شرکت در دوره آموزشی صفر تا صد حسابداری مالیاتی می توانند اطلاعات خوبی در این حوزه به دست آورند. سوالی که در اینجا ممکن است ایجاد شود این است که چه کسانی می بایست در دوره های آموزش حسابداری مالیاتی شرکت کنند. مناسب ترین گزینه ها برای حضور در این دوره به شرح زیرند:

یکی از کسانی که با حضور در دوره های آموزشی حسابداری مالیاتی به موفقیت دست پیدا خواهند کرد، کسانی اند که علاقه زیادی برای حضور در این زیرشاخه حسابداری دارند.

حسابداران و افراد فعال در حوزه حسابداری نیز می توانند با شرکت در این دوره، آموزش های خوبی دریافت کنند و یک موقعیت کاری جدید برای خود فراهم کنند.

حتی کسانی که در مورد حسابداری مالیاتی چیزی نمی دانند، فرصت شرکت در دوره ی آموزش حسابداری مالیاتی را دارند.

مدیران کسب و کار نیز برای آنکه اطلاعات خود را افزایش دهند خوب است در این دوره شرکت کنند.

دانشجویان حسابداری نیز با شرکت در دوره های حسابداری مالیاتی فرصت کسب تجربه و افزایش اطلاعات را برای خود فراهم خواهند کرد.

صفر تا صد حسابداری مالیاتی + مشاوره رایگان

در کل، دوره‌های آموزشی حسابداری و مالیاتی مرکز آموزشی یه به دانشجویان کمک می‌کنند تا با مفاهیم پایه و پیشرفته حسابداری و مالیات آشنا شوند و بتوانند این مفاهیم را در عمل به کار ببرند.

دوره مالیاتی مرکز آموزشی با بهره‌گیری از روش‌های آموزشی مدرن و با کاربردی بودن مطالب، به دانشجویان کمک می‌کنند تا مهارت‌های لازم برای کار در حوزه حسابداری و مالی را به دست آورند.
تمرینات عملی دوره‌های آموزشی مرکز آموزشی

دوره‌های آموزشی مرکز آموزشی ILLشامل تمرینات عملی نیز هستند. هدف اصلی این دوره‌ها، آموزش مفاهیم پایه و پیشرفته حسابداری و مالیات به دانشجویان است و به علاوه همراه با تئوری، تمرینات عملی نیز برگزار می‌شوند تا دانشجویان بتوانند مفاهیم آموخته شده را در عمل به کار ببندند.

تمرینات عملی در دوره‌های آموزشی حسابداری و مالیاتی مرکز آموزشی ILLشامل مثال‌های عملی، تمرینات تئوریک و کاربردی، پروژه‌های عملی و جلسات گروهی هستند.

این تمرینات به دانشجویان کمک می‌کنند تا با مسائل و چالش‌های مرتبط با حسابداری و مالی در عمل آشنا شوند و بتوانند این مسائل را به درستی مدیریت کنند.

همچنین، در برخی دوره‌های آموزشی مرکز آموزشیILL ، نرم‌افزارهای حسابداری و مالی نیز به دانشجویان آموزش داده می‌شوند. این نرم‌افزارها به دانشجویان کمک می‌کنند تا با نحوه کار با نرم‌افزارهای مختلف حسابداری و مالی آشنا شوند و بتوانند از آن‌ها به درستی استفاده کنند.

در کل، دوره‌های آموزشی مرکز آموزشی یه شامل تمرینات عملی هستند که به دانشجویان کمک می‌کنند تا با مفاهیم حسابداری و مالیاتی آشنا شده و بتوانند این مفاهیم را در عمل به کار ببرند.

تمرینات عملی به دانشجویان کمک می‌کنند تا با مسائل و چالش‌های مرتبط با حسابداری و مالی در عمل آشنا شوند و بتوانند این مسائل را به درستی مدیریت کنند.

مزیت دوره های حسابداری مالیاتی

مزیت دوره های حسابداری مالیاتی

شرکت در دوره های مالیاتی می تواند فرصت های شغلی زیادی برای شما ایجاد کند زیرا شمما بعد از تسلط به مباحث مالیاتی این فرصت را دارید تا بتوانید در شرکتهای بزرگ فعالیت کنید. یا حتی به عنوان فریلنسر با شرکتهای متفاوت قرارداد ببندد.

  1. شما بعد از یادگیری این مباحث می توانید یک شغل حرفه ای داشته باشید؛

  2. فعالیت به صورت دورکاری و پروژه محور؛

  3. می توانید این دوره ها را به صورت غیر حضوری شرکت کنید و از مباحث مهم آن بهره ببرید؛

  4. اگر صاحب کسب و کار هستید به کمک این دوره ها می توانید میزان مالیات خود را کاهش دهید.

در انتها از همه شما عزیزان کمال تشکر را دارم که تا اینجای مقاله همراه ما بودید، اگر هر سوالی در زمینه مالیات یا دوره های مالیاتی داشتید می توانید با متخصصی آکادمی دکتر مدحج ارتباط بگیرید تا متخصصین ما در اسرع وقت پاسخ سوالات شما را بدهند.

منبع : سایت https://markazeamoozeshi.com

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا