اخبار ارز دیجیتال

ریسک قیمت XRP 30 درصد با وجود احتمال پیروزی قانونی برای ریپل

افزایش نرخ بهره فدرال رزرو می تواند صعودی ترین پایه های XRP در سال های اخیر را تضعیف کند.

قیمت XRP بین سود و زیان در 19 سپتامبر کاهش یافت، علیرغم این امید که ریپل در نهایت در نبرد حقوقی طولانی خود با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) پیروز شود.

خرابه های فدرال رزرو SEC در مقابل ریپل سرخوشی

جفت XRP/USD بیش از 1% کاهش یافت و به 0.35 دلار رسید و یک فتیله صعودی و نزولی بسیار شدید را در کندل 19 سپتامبر تشکیل داد. به عبارت دیگر، عملکرد روزانه حاکی از تضاد پیش داوری فزاینده در میان معامله گران بود.

نمودار روزانه XRP/USD.منبع: Trading View

این بلاتکلیفی ممکن است به دلیل قرار گرفتن XRP در معرض کاتالیزورهایی غیر از دعوای SEC علیه ریپل باشد. این بدان معناست که فدرال رزرو می تواند در نشست سیاست گذاری خود در 20 سپتامبر، نرخ بهره را 75 یا 100 واحد دیگر افزایش دهد.

همانطور که توسط کوین تلگراف گزارش شده است، ترس از افزایش شدید نرخ بهره، بازارهای ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) را در طول سال پایین آورده است. با توجه به همبستگی مثبت مداوم بین توکن ها و بیت کوین از اکتبر 2021، XRP از این قاعده مستثنی نیست.

ضریب همبستگی روزانه بین XRP/USD و BTC/USD.منبع: Trading View

به عنوان مثال، در 19 سپتامبر، ضریب همبستگی روزانه بین XRP و بیت کوین 0.47 بود. قرائت 1 به این معنی است که دو دارایی در مرحله قفل حرکت می کنند.

خطر سقوط قیمت XRP به زیر 0.25 دلار در سه ماهه چهارم

Cheds تحلیلگر بازار مستقل تاکید کرد که XRP از ماه ژوئن در یک مستطیل نوسان داشته است و افزود که در این مرحله “چیزی برای هیجان زده شدن وجود ندارد”.

این محدوده دارای مقاومت 0.38 تا 0.40 دلار و پشتیبانی 0.28 تا 0.30 دلار است. همانطور که در زیر مشاهده می کنید، پس از آزمایش مقاومت، قیمت XRP کاهش یافت و از 19 سپتامبر به سمت منطقه پشتیبانی حرکت کرد.

نمودار روزانه XRP/USD با تنظیم سر و شانه.منبع: Trading View

جالب توجه است، حرکت به سمت حمایت از محدوده مستطیلی همچنین می‌تواند یک الگوی معکوس نزولی کلاسیک به نام سر و شانه ایجاد کند، که سه قله متوالی در بالای یک سطح حمایت مشترک تشکیل می‌شوند، با قله مرکزی (سر) بالاتر از دو قله دیگر. شانه چپ و راست).

مرتبط: سهام اتر می تواند باعث قوانین اوراق بهادار شود – Gensler

یک الگوی سر و شانه پس از شکسته شدن قیمت به زیر خط حمایت می شکند و به حداکثر فاصله بین قله مرکزی و ساپورت می رسد. با اعمال این نظریه در نمودار روزانه XRP، 0.242 دلار هدف نزولی است.

به عبارت دیگر، قیمت XRP می تواند تا پایان سال جاری 30 درصد دیگر کاهش یابد که عمدتاً به دلیل ماکروکاتالیست ها است.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.نویسنده: Yashu Gola

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا