🚨 اخبار ارز دیجیتال

XRP در برابر بیت کوین به بالاترین حد ۱۳ ماهه می رسد، ۳۵ درصد در روز افزایش می یابد – اما آیا اصلاح آن اجتناب ناپذیر است؟

به نظر می رسد افزایش قیمت XRP ناشی از یک جنون «شایعه خرید» است که می تواند در دعوای حقوقی Ripple علیه SEC برنده شود.

قیمت XRP به بیت کوین (BTC) سقوط کرد زیرا خوش بینی ها در مورد تسویه احتمالی بین شرکت پرداخت بلاک چین مستقر در سانفرانسیسکو ریپل و کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) افزایش شدیدی را نشان داد.

شایعات حل و فصل رونق قیمت سوخت XRP

در ۲۳ سپتامبر، جفت XRP/BTC از ۰.۰۰۰۰۲۱۳۲ به بالاترین سطح ۱۳ ماهه ۰.۰۰۰۰۲۸۷۷ رسید که یک افزایش ۳۵ درصدی در یک روز در برابر بیت کوین بود. در همین حال، در همین بازه زمانی، XRP 42 درصد در برابر دلار آمریکا افزایش یافته است.

نمودارهای قیمت روزانه برای XRP/BTC و XRP/USD.منبع: Trading View

پس از اینکه ریپل و کمیسیون بورس و اوراق بهادار در ۱۲ سپتامبر در یک نبرد حقوقی مداوم بر سر ادعاهایی مبنی بر اینکه ریپل درگیر کلاهبرداری اوراق بهادار بوده است، درخواست هایی را برای قضاوت خلاصه در دادگاه ارائه کردند، افزایش قیمت قابل توجهی در مزرعه برنج XRP شروع شد.

به عبارت دیگر، ریپل و کمیسیون بورس و اوراق بهادار تا دسامبر ۲۰۲۲ فرصت دارند در مورد اینکه آیا یک شرکت بلاک چین به طور غیرقانونی با فروش XRP، با استفاده از شواهد موجود در دادگاه، پول جمع آوری کرده است یا خیر، رای صادر کنند.

قیمت XRP نسبت به بیت کوین و دلار به ترتیب حدود ۷۵ و ۶۰ درصد از زمان تشکیل پرونده ریپل در دادگاه افزایش یافته است، که ناشی از خوش بینی نسبت به پیروزی ریپل است.

پس از آن که برد گارلینگ هاوس، مدیرعامل ریپل در مصاحبه اخیر با فاکس بیزینس در ۲۲ سپتامبر به همین موضوع اشاره کرد، خرید شتاب بیشتری گرفت.

خانه دختر:

«مردم متوجه شده اند که کمیسیون بورس و اوراق بهادار واقعاً بیش از حد پیش رفته است و در پیگیری نتایج به قانون وفادار نبوده است. […] SEC کمی گم شد.»

خرید کوسه و نهنگ XRP در سال ۲۰۲۰ و پس از آن

این افزایش قیمت زمانی اتفاق می‌افتد که سرمایه‌گذاران ثروتمند از ماه می به طور مداوم توکن‌های XRP را جمع‌آوری می‌کنند.

به طور کلی، درصد نهادهای دارای ۱-۱۰ میلیون توکن XRP (معروف به کوسه و نهنگ) از ۵.۴۳٪ در ۳۱ دسامبر ۲۰۲۰ به ۶.۳۵٪ در ۲۳ سپتامبر ۲۰۲۲ افزایش یافت. سانتیمنت گفت:

آدرس‌های کوسه‌ها و نهنگ‌های فعال با XRP 1 تا ۱۰ میلیون دلاری از اواخر سال ۲۰۲۰ در الگوی انباشتگی قرار داشته‌اند.

آدرس های کوسه و نهنگ XRP فعال.منبع: Santimento

در همین حال، این دوره همچنین شاهد بود که نهادهایی با بیش از ۱۰ میلیون توکن XRP به رکورد ۷۰.۷۵ درصد از عرضه فعلی رسیدند.

آیا نوک شما درد می کند؟

به نظر می رسد معامله گران به شایعات پیش از حکم ریپل علیه SEC باور دارند. با این حال، باید دید که آیا این بسته به نتیجه حکم به «فروش خبری» تبدیل می‌شود یا خیر، اما تکنیک‌های فنی XRP به یک اصلاح احتمالی اشاره کرده‌اند.

به ویژه، XRP در حال حاضر به یک دارایی بیش از حد خرید در برابر بیت کوین و دلار تبدیل شده است.

مطالب مرتبط: کل ارزش بازار ارزهای دیجیتال حتی پس از ادغام و افزایش نرخ فدرال رزرو قدرت نشان می دهد

شاخص قدرت نسبی XRP/BTC (RSI) در ۲۳ سپتامبر به تقریبا ۸۵ رسید، بسیار بالاتر از ۷۰، آستانه خرید بیش از حد که معمولاً قبل از اصلاح یا اصلاح قیمت قوی است.

همانطور که در نمودار زیر می بینید، XRP/BTC در حال حاضر نزدیک به ۱۰ درصد از اوج ۱۳ ماهه خود اصلاح شده است. این جفت ارز در حال حاضر ۰.۰۰۰۰۲۶۰۱ را به عنوان حمایت کوتاه مدت آزمایش می کند و اگر این روند نزولی شود، می تواند ۰.۰۰۰۰۲۰۷۹ را به عنوان یک هدف نزولی کلیدی آزمایش کند یا تا پایان سال ۲۰ درصد از سطوح فعلی کاهش یابد.

نمودار روزانه XRP/BTC.منبع: Trading View

در همین حال، XRP پس از عبور از مسیر با مقاومت در خط روند نزولی برای ماه‌ها، همانطور که در زیر نشان داده شده است، برای اصلاح شدید مشابه در برابر دلار آماده است.

نمودار قیمت ۳ روزه XRP/USD.منبع: Trading View

عقب‌نشینی طولانی‌مدت از مقاومت خط روند می‌تواند باعث شود که XRP حمایت خط روند افقی را در کوتاه‌مدت به عنوان هدف نزولی بعدی آزمایش کند. به عبارت دیگر، جفت XRP/USD ممکن است تا پایان سال ۲۰۲۲ به ۰.۳۱ دلار سقوط کند که تقریباً ۴۰ درصد از قیمت امروز کاهش یافته است.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.نویسنده: Yashu Gola

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا