اخبار ارز دیجیتال

میز شام کریسمس: در مورد آنچه امسال در مورد ارزهای دیجیتال اتفاق افتاد به خانواده خود بگویید

شام کریسمس ممکن است برای طرفداران ارزهای دیجیتال که خانواده‌هایشان در مورد سرمایه‌گذاری در سال گذشته سخت‌گیرانه بودند، ناخوشایند باشد، و کوین‌تلگراف خلاصه‌ای از آنچه امسال در کریپتو اتفاق افتاد، جمع‌آوری کرده است.

رونق کریپتو در سال ۲۰۲۱ کم رنگ بود و بسیاری از میلیونرهای جدید کریپتو و چندین استارت آپ کریپتو به وضعیت تک شاخ دست یافتند، اما سال ۲۰۲۲ شاهد کاهش چشمگیر بود. این صنعت با فشارهای کلان اقتصادی، رسوایی ها و فروپاشی هایی مواجه بود که تقریباً یک شبه ثروت ها را از بین برد.

با نزدیک شدن به پایان سال ۲۰۲۲، بسیاری از حامیان کریپتو در مورد وضعیت صنعت، به ویژه با توجه به سقوط اخیر FTX و سرایتی که منجر به ورشکستگی چندین شرکت مرتبط با آن شده است، گیج شده اند.

بسیاری از افرادی که سال گذشته در شام کریسمس نتوانستند از صحبت در مورد ارزهای رمزپایه خودداری کنند و خانواده خود را به سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال تشویق کنند، امسال جدول را برگردانده اند و در مورد وضعیت امروز ارزهای دیجیتال حرف های زیادی برای گفتن داشته اند. گفت و گو ناخوشایند خواهد بود، اما کوین تلگراف فاش کرده است که در سال ۲۰۲۲ واقعاً چه اتفاقی برای ارزهای رمزپایه افتاده است، زمانی که کارشناسان بازار انتظار داشتند روند صعودی در طول سال ادامه داشته باشد. ما خلاصه کوتاهی را برای کمک به “برادران و خواهران ارز” برای توضیح این موضوع آماده کرده ایم.

سقوط جهانی بود، اما کریپتو آن را به سرایت تبدیل کرد

شروع نزول ارز دیجیتال به دلیل عوامل خارجی مانند افزایش تورم، افزایش نرخ توسط فدرال رزرو ایالات متحده و اختلافات بین المللی بین اوکراین و روسیه بود که اعتماد سرمایه گذاران را در بازار متزلزل کرد و ارزهای سنتی را به سمت کاهش سوق داد. فروش ارز مجازی بازار.

شرایط بازار خارجی، به کمک فرآیندهای تصمیم گیری کنترل نشده و متمرکز، مدعی شد که اولین بازیگر بزرگ در این چرخه صعودی در Terra است. یک اکوسیستم ۴۰ میلیارد دلاری در عرض چند روز ویران شد. مهمتر از آن، یک سرایت کریپتو ایجاد کرد که حداقل شش بازیکن کریپتو دیگر، عمدتاً وام دهندگان کریپتو که در معرض اکوسیستم Terra بودند، مدعی شد.

فروپاشی اکوسیستم Terra بیشترین تأثیر را بر بسیاری از شرکت ها داشته است، از جمله ورشکستگی وام دهنده Three Arrows Capital. سلسیوس برداشت ها را به دلیل شرایط شدید بازار به حالت تعلیق درآورد و پس از کاهش قیمت ارز دیجیتال اعلام ورشکستگی کرد. BlockFi باید توسط FTX با تزریق ۴۰۰ میلیون دلار وجه نقد نجات می یافت.

ارز مجازی، صرافی مجازی، FTX، ویژه سال نو

در آن زمان، FTX برای نجات برخی از وام دهندگان مشکل دار ارزهای دیجیتال بسیار مشتاق به نظر می رسید. با این حال، تنها یک ربع بعد، مشخص شد که FTX آنطور که ادعا می شود نقدینگی و پول نقد نیست. در واقع، صرافی‌های ارزهای دیجیتال از توکن‌های بومی و پروژه‌های موجود داخلی به عنوان اهرمی در برابر میلیاردها دلار ارزش‌گذاری و وام استفاده کردند. در نهایت مشخص شد که شرکت خواهر آن، Alameda Research، در ساخت House of Cards که در ماه نوامبر فروریخت، دست داشته است.

صرافی کریپتو FTX و بنیانگذار آن، سام بنکمن-فرید، چشم‌اندازی بشردوستانه به جهان داد، اما معلوم شد که این یک کلاهبرداری کامل و سرقت وجوه مشتریان بوده است. مشخص شد که مدیر عامل سابق سرمایه‌های مشتری را سوء استفاده می‌کرد و در نهایت در باهاما دستگیر شد. در ۱۱ دسامبر.

مربوط: سقوط FTX: لحظه Lehman Brothers در صنعت کریپتو

بانکمن-فرید به اتهام کلاهبرداری در اوراق بهادار و اختلاس وجوه به ایالات متحده مسترد شد. با این حال، مدیر عامل سابق موفق شد یک دادخواست وثیقه در برابر وثیقه ۲۵۰ میلیون دلاری پرداخت شده توسط والدینش که خانه را برای پوشش وثیقه نجومی ساخته بودند، تهیه کند.

دستگیری Bankman-Fried و محاکمه او در ایالات متحده به کاربران FTX امیدوار بود، اما وکلا پیش بینی کردند که ممکن است سال ها و حتی دهه ها طول بکشد تا پول خود را پس بگیرند. .

ارز مجازی، صرافی مجازی، FTX، ویژه سال نو
SBF هنگام استرداد به ایالات متحده دستبند زده شد عکس: پلیس سلطنتی باهاما

دو سرایت رمزنگاری پشت سر هم که ناشی از یک سری تصمیمات بد و طمع در اقلیت است، ممکن است توضیح دادن به خانواده شما آسان نباشد. همه در بازارهای گاو نر اشتباه می کنند و فکر می کنند که با مشارکت دادن خانواده خود کار درستی انجام می دهند. اما ما همیشه می‌توانیم درباره جنبه‌های مثبت و درس‌هایی که از اشتباهاتمان آموخته‌ایم صحبت کنیم، و همه‌گیری ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۲ نیز از این قاعده مستثنی نیست.

صرافی ها و سکه های متمرکز ممکن است بیایند و بروند، اما بیت کوین باقی خواهد ماند

فروپاشی اکوسیستم Terra یک شکست مهم برای صنعت ارزهای دیجیتال از نظر ارزش و نحوه درک دنیای خارج از آن بود. ارزهای رمزپایه بار عمده سقوط را متحمل شدند و در راه رستگاری بودند، اما با ضربه دیگری به شکل FTX روبرو شدند. داستان FTX هنوز به پایان نرسیده است، اما تأثیر فساد و کمک‌های مالی کلان بر وجهه عمومی را برجسته کرده است، حتی اگر میلیاردها دلار از مردم می‌دزدد.

یک جنجال رسانه ای جریان اصلی باعث شد تا افرادی مانند نیویورک تایمز و فوربس قبل از اینکه او متهم شود، برای مدیر عامل سابق جنایتکار، قطعات پفکی بنویسند. هنگامی که FTX و Alameda از روز اول درگیر تجارت غیرقانونی بودند، بانکمن فرید به عنوان قربانی تصمیمات بد به تصویر کشیده شد.

مرتبط: رگولاتورها پس از سقوط FTX با خشم عمومی مواجه می شوند، کارشناسان خواستار تعدیل هستند

سقوط FTX و همه گیر شدن ارزهای دیجیتال توسط بسیاری به عنوان پایان اعتماد به اکوسیستم ارزهای دیجیتال به تصویر کشیده می شود. رگولاتورهای ایالات متحده هشدار داده اند که این تنها آغاز سرکوب ارزهای دیجیتال است و گری جنسلر، رئیس SEC، پلتفرم ها و واسطه های ارزهای دیجیتال را با کازینوها مقایسه می کند.

با این حال، هر کهنه‌کار ارز دیجیتال به شما خواهد گفت که این صنعت بدتر شده است و همیشه بازگشته است. سقوط سومین صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال (FTX) مطمئناً قابل توجه است، اما از هک Mt. Gox در روزهای اولیه مبادلات ارزهای دیجیتال کوتاهی خواهد کرد.

Mt Gox زمانی بزرگترین خارجی بود که صنعت ارزهای دیجیتال، به ویژه بیت کوین (BTC) را زیر سوال برد. زمانی که صرافی در سال ۲۰۱۴ هک شد، بیش از ۷۰ درصد از معاملات BTC در آن زمان را به خود اختصاص داد. هک در آن زمان تأثیر زیادی بر قیمت بیت کوین داشت، اما در چرخه بعدی بازار دوباره رشد کرد.

روی “Collect” در زیر تصویر بالای صفحه کلیک کنید، یا این لینک را دنبال کنید.

چند سال بعد، نابودی FTX یک بار دیگر خطرات ذاتی در نهادهای متمرکز را به کاربران یادآوری کرد و باعث حرکت قابل توجهی از وجوه از صرافی‌های متمرکز به کیف پول‌های خودسرپرست شد. -off به این معنی است که امنیت کیف پول نیز تنها مسئولیت آنها خواهد بود.

کاربران رمزارز با نرخی که از آوریل ۲۰۲۱ مشاهده نشده است، وجوه خود را از صرافی های رمزنگاری برداشت می کنند.

بر اساس داده‌های جدید شرکت تحلیل زنجیره‌ای Glassnode، تعداد کیف‌پول‌هایی که بیت کوین از آدرس‌های صرافی دریافت می‌کنند در ۹ نوامبر به نزدیک به ۹۰۰۰۰ رسید. حرکت وجوه به دور از صرافی ها معمولاً نشانه صعودی است مبنی بر اینکه بیت کوین برای مدت طولانی “موقع” بوده است. نیمسال.

همه توکن‌های دیگر ممکن است در یک روند صعودی مطلوب به نظر برسند، همانطور که آخرین توکن‌های موجود در ۱۰ برتر، مانند LUNA، Shiba Inu (SHIB) و Dogecoin (DOGE) نشان می‌دهند. اما امروزه، این پروژه‌های Terra-LUNA یا Memecoin یا منسوخ شده‌اند یا دور از هیاهوی صعودی هستند.

ارز مجازی، صرافی مجازی، FTX، ویژه سال نو

بیت کوین، ارز دیجیتال اصلی، طی دهه گذشته شاهد چندین افت عمده مبادلاتی بوده است، اما در چرخه بعدی از هر یک از این سقوط ها بالاتر رفته است. به همین دلیل است که اکثر سرمایه گذاران اولیه کریپتو و طرفداران بیت کوین از خودکنترلی و حفظ بیت کوین برای سرمایه گذاری در آلتکوین های جدیدتر که ممکن است در بازار صعودی سودآور به نظر برسند، حمایت می کنند، اما بازار صعودی بعدی هیچ تضمینی برای دستیابی به بازار وجود ندارد.

با فروپاشی این نهادهای متمرکز در سال ۲۰۲۲، سیاست گذاران در نهایت می توانند نوعی مقررات رسمی و جهانی را برای اطمینان از ایمنی سرمایه گذاران ارائه دهند.

نتیجه

تمرکززدایی و فناوری اصلی بیت‌کوین، ارز دیجیتال OG، بدون توجه به نهادهای رمزنگاری درگیر در تسهیل موارد استفاده و خدمات مختلف، در اینجا باقی خواهد ماند. سال ۲۰۲۳ می تواند شاهد موج دیگری از اصلاحات ارزهای دیجیتال باشد. کاربران به جای واریز وجوه در صرافی ها به خود مدیریتی اعتقاد دارند. همچنین، به خصوص در بازار صعودی، بهتر است به کسی توصیه مالی نکنید.

نویسنده: Prashant Jha

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا