اخبار ارز دیجیتال

زنان Web3 درباره چالش‌های موجود در صنعت بحث می‌کنند


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

چالش‌هایی که زنان در این صنعت با آن مواجه هستند عبارتند از فقدان نمایندگی و «فرهنگ برادر» سمی.

دنیای Web3 فرصت های جدیدی را برای افراد باز کرده است تا در اینترنت بازتر و شفاف تر مشارکت کنند و ثروت ایجاد کنند. اما با وجود مزایای بالقوه این فناوری جدید، زنان با چالش های منحصر به فردی در فضای وب 3 مواجه هستند. از فقدان تنوع صنعتی گرفته تا سوگیری جنسیتی در جمع آوری کمک های مالی، زنان با موانع مهمی روبرو هستند که موفقیت در وب غیرمتمرکز را دشوار می کند.

برای درک بهتر این چالش ها، Cointelegraph با چند زن در Web3 مصاحبه کرد. دوون مارتنز، مهندس اصلی بلاک چین در Sweet NFTs، دیدگاه خود را به اشتراک گذاشت که صنعت کریپتو، مانند بسیاری دیگر از بخش‌های فنی و مالی، مردانه است.مارتنز خاطرنشان کرد که این عدم نمایندگی می تواند مانعی برای ورود زنانی باشد که ممکن است خود را غیر استاندارد تصور کنند.

مارتنز مشاهدات خود را به اشتراک گذاشت که هنگام تحقیق در مورد شرکت های جدید وب 3 و تیم های مدیریتی آنها، زنان به ندرت در پست های مدیریت ارشد دیده می شوند. او گفت:

دنبال کردن چیزی به عنوان یک مفهوم سخت است، و دیدن افرادی که قبلاً آن نقش را بازی می‌کنند باعث می‌شود کمی واقعی‌تر احساس شود. به همین دلیل بسیار مهم است که در مورد آنچه که می توانیم برای پرورش استعدادها در سراسر جهان انجام دهیم، از جمله تشویق زنان به شکوفایی صحبت کنیم.

به طور مشابه، سندی کارتر، مدیر ارشد اجرایی و رئیس توسعه کسب و کار در Unstoppable Domains، خاطرنشان کرد که زنان تنها 12.7٪ از نیروی کار Web3 را تشکیل می دهند، که نیاز به تنوع بیشتر در صنعت را برجسته می کند. من اینجا هستم. کارتر در تجربه خود شکاف جنسیتی زیادی را در جویندگان کار مشاهده کرده است، به طوری که تنها 3 درصد از نامزدهای پست های اخیر در شرکت او زن هستند.

کارتر به اشتراک گذاشت؛

وقتی اعلام کردم که به Unstoppable Domains می‌پیوندم، پیوندی برای درخواست موقعیت دیگری در شرکت قرار دادم. بیش از 1500 درخواست برای این شغل وجود داشت، اما تنها 3 درصد از همه متقاضیان زن بودند.

برایانا ماربری، مدیر عامل بنیاد Interledger در مورد مسائل کلیشه‌های جنسیتی در صنعت رمزنگاری که اغلب تحت سلطه مردان و در «فرهنگ دوستان» قوی دیده می‌شود، بحث می‌کند، اشاره کرد که ویژگی‌های آن با دسته “مرد رنگ پریده”. متأسفانه این کلیشه اغلب زنان را از ورود به این عرصه باز می دارد.

“مردم، به ویژه زنان، بر این باورند که “این برای افرادی مانند آنها نیست” و بنابراین مسیرهای شغلی بالقوه پرسود، چالش برانگیز و هدفمند را در ارزهای دیجیتال یا به طور گسترده تر فناوری پیدا می کنند. هدفمندی در اینجا کلیدی است، و نیاز به تعمد زیادی دارد. در فضای کریپتو برای تبدیل تروپ های قدیمی به روایت های جدید و فراگیر.»

به گفته دانیلا باربوسا، مدیر اجرایی بنیاد Hyperledger، تنوع برای ایجاد فناوری بهتر و قوی‌تر ضروری است. او گفت: “مطالعه پس از مطالعه نشان می دهد که تنوع در ایجاد فناوری نتایج بهتر و فناوری قوی تری ایجاد می کند. جوامع متنوع به سادگی جوامع قوی تری هستند.”

باربوسا تاکید کرد که صنعت ارزهای دیجیتال به شدت بر توسعه‌دهندگان و معامله‌گران مالی/مالی متمرکز است. من هنوز بسیاری از آن را می‌بینم.” این رفتار سمی می‌تواند بیشتر زنان را از ورود به این صنعت منصرف کند و در مورد جنسیت در فضای رمزنگاری بلاک چین، یک ضربه مضاعف ایجاد کند.

مرتبط: هی یی، یکی از بنیانگذاران بایننس، می گوید که «جنسیت» را فراموش می کند و برای موفقیت در وب 3 بر روی طرز فکر تمرکز می کند.

فقدان تنوع جنسیتی در صنعت یک مسئله مبرم است که باید به آن پرداخته شود. همانطور که باربوسا اشاره کرد، تنوع منجر به نتایج بهتر می شود و حذف گروه ها می تواند مانع پیشرفت و نوآوری شود. ایجاد فرهنگ تعالی ضروری است.

به طور کلی، ترویج تنوع جنسیتی و گنجاندن در فضای Web3 برای ایجاد صنعتی پویاتر، نوآورانه و موفق ضروری است. با برداشتن گام‌های آگاهانه برای رسیدگی به چالش‌های منحصربه‌فرد پیش روی زنان در صنعت، اکوسیستم کمک می‌کند اطمینان حاصل شود که Web3 فضایی پذیرا و قابل دسترس برای همه است.

نویسنده: Judith BannermanQuist

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا