اخبار ارز دیجیتال

آیا موزه های آینده فقط گالری های غول پیکر NFT خواهند بود؟

NFT دنیای هنر را متحول کرده است و شاهکارها را برای طرفداران قابل دسترس تر کرده است. اما با نمادسازی کل مجموعه‌ها، سؤالاتی در مورد آینده مالکیت در موزه‌ها مطرح می‌شود.

موزه‌ها، افراد و ابتکارات Metaverse از توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) به عنوان وسیله‌ای جدید برای اختراع مجدد خود در مقابل طرفدارانشان استفاده می‌کنند. خانواده فریدا کالو در هفته هنر در ماه آگوست در یک رویداد اختصاصی در Decentraland از آثار هنری و هنری که تا به حال دیده نشده بودند، رونمایی کردند.

در بلژیک، موزه سلطنتی هنرهای زیبا آنتورپ اولین موزه اروپایی بود که شاهکاری از هنر کلاسیک به ارزش میلیون‌ها یورو را به نمایش گذاشت. موزه خارکف اوکراین مجموعه جدیدی از NFT را در بایننس راه اندازی کرد تا از میراث فرهنگی محافظت کند و در بحبوحه درگیری های منطقه ای جاری جمع آوری کمک کند.

اما وقتی همه چیز نشانه گذاری می شود، این سوال پیش می آید. آیا موزه‌های آینده به گالری‌های غول‌پیکر NFT تبدیل می‌شوند که در آن هر اثر هنری به صورت دیجیتالی فعال می‌شود؟ واقعاً در چنین سناریویی مالکیت چگونه کار می‌کند؟

کوین تلگراف با حسین حلاک، بنیانگذار و مدیر عامل Momentable، که به موزه ها برای کمک به ادغام NFT ها کمک می کند، صحبت کرد تا بفهمد آینده ای که با NFT می تواند در دنیای هنر چگونه باشد.

مربوط: تصاویر NFT آینه های سرگرم کننده ای هستند که ارزش هنرهای پیشرفته را دارند

در حالی که هنر دیجیتال مختص فضاهای Web3 جای خود را در موزه های مجازی می گیرد، هنرهای سنتی و موزه ها لایه های Web3 را در بر می گیرند. بنابراین، هالاک معتقد است که این موزه در نهایت به یک گالری غول پیکر NFT تبدیل خواهد شد.

ما معتقدیم که هر محصولی مانند شماره سریال دارای NFT است.

به گفته هالاک، برای فراگیر شدن این فناوری، فقط باید استفاده از آن آسان تر شود. او پیش‌بینی می‌کند که در حال حاضر، رایج‌ترین استفاده موزه‌ها از NFT‌ها برای صدور گواهینامه و نگهداری از اقلام موجود در مجموعه‌هایشان خواهد بود، و دومین مورد، نسخه‌های دیجیتالی قابل دسترس عموم است.

“NFTها یک نوآوری اساسی هستند که موزه ها نمی توانند آن را نادیده بگیرند اگر بخواهند به آینده قدم بگذارند. اما NFT ها باید بخشی از نقشه راه مدرن سازی استراتژیک بزرگتر باشند.”

وقتی از هالاک پرسیده شد که آیا مالکیت جزئی ارزش آثار فیزیکی باارزش موزه‌ها را کاهش می‌دهد، هالاک می‌گوید این یک سوال منصفانه است، اما پاسخ منفی است.

او آن را به افزایش ارزش شرکت‌های خصوصی که به صورت سهامی عام می‌شوند مرتبط می‌داند.

با در دسترس‌تر کردن هنر، چه با تقسیم مالکیت یا محدود کردن نسخه‌های دیجیتال، احتمالاً علاقه بیشتری ایجاد می‌کند، قدردانی از هنر و هنرمندان را افزایش می‌دهد و در نهایت ارزش آنها را افزایش می‌دهد.»

مالکیت با پراکندگی کلید Web3 است. این یکی از ویژگی هایی است که آن را از اینترنت سنتی متمایز می کند.

در مورد هنرهای مزایده شده در موزه یا NFT، اگر هنر هنوز تحت کنترل باشد، آیا واقعاً مالکیت دارد؟

هالاک NFT ها را ابزاری برای حمایت از هنر عمومی می داند، نه انتقال سرپرستی.

“به احتمال زیاد [NFT] مدل با ایجاد چندین نسخه دیجیتالی نمایشگاه های عمومی آثار هنری و صنایع دستی را تامین مالی می کند. ”

با گذشت زمان، NFT ها فرصتی برای موزه ها خواهند بود تا از مجموعه و صلاحیت سرپرستی خود در آینده دیجیتال استفاده کنند، همانطور که در موزه بلژیک فوق الذکر دیده می شود.

طبق گزارش اخیر، ارزش بازار NFT تا سال 2030 تقریباً 231 میلیارد دلار است.

نویسنده: Savannah Fortis

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا