اخبار ارز دیجیتال

آیا اتریوم در برابر بیت کوین به رشد خود ادامه خواهد داد؟

اتر می‌تواند برای چند روز وارد فاز شکست الگوی شود و منجر به ادغام مورد انتظار شود.

توکن بومی اتریوم، اتر (ETH)، پتانسیل ثبت سودهای بزرگ در برابر بیت کوین (BTC) را نشان داده است، به طوری که جفت ETH/BTC به بالاترین سطح سالانه نزدیک می شود.

اتر الگوی معکوس صعودی کلاسیک را ترسیم می کند

سیگنال صعودی از یک الگوی فنی کلاسیک به نام سر و شانه معکوس می آید. این زمانی اتفاق می‌افتد که قیمت سه فروند پایین‌تر از سطح حمایت عمومی معروف به خط گردن باشد. دره میانی یا سر از دو دره دیگر که شانه نامیده می شود عمیق تر است.

با بالا رفتن قیمت بالای خط گردن و افزایش حجم معاملات، تنظیم مخالف سر و شانه از بین می رود. به عنوان یک قاعده تحلیل تکنیکال، هدف سود طولی برابر با حداکثر فاصله بین پایین ترین نقطه سر و خط گردن است.

تا کنون، اتر از الگوی مشابهی پیروی کرده است، همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است.

نمودار قیمت هفتگی ETH/BTC که تنظیمات شکست «سر و شانه معکوس» را نشان می‌دهد.منبع: Trading View

اگر قیمت اتریوم به طور قطعی بالاتر از خط گردن افزایش یابد، هدف صعودی توکن اتریوم برای سال ۲۰۲۲ حدود ۰.۱۳۶ بیت کوین خواهد بود که افزایشی حدود ۶۰ درصدی نسبت به سطوح قیمت فعلی دارد.

شور و شوق ادغام جفت ETH/BTC را تقویت می کند

لحظه شکست ممکن است قبل از تغییر اتریوم از Proof of Work (PoW) به Proof of Stake (PoS) باشد.

طرفداران ادغام به عنوان یک جایگزین انرژی بر برای PoW تبلیغ می کنند، اما به روز رسانی می تواند عرضه سالانه اتر را تا ۴.۲ درصد کاهش دهد.

علاوه بر این، تقاضا برای ETH به عنوان وسیله ای برای دریافت توکن های بالقوه فورک شده پس از ادغام، باعث شده است که جفت ETH/BTC بیش از ۵۵ درصد از زمان اعلام انتشار ادغام در ۱۴ جولای افزایش یافته است.

نمودار روزانه ETH/BTC.منبع: Trading View

مت هوگان، مدیر ارشد سرمایه گذاری در Bitwise Asset Management، معتقد است که حرکت اتر به سمت یک پروتکل کم مصرف انرژی می تواند جذابیت آن را در بین سرمایه گذاران نهادی افزایش دهد. در نتیجه، اتر می تواند از نظر ارزش بازار از بیت کوین پیشی بگیرد.

مطالب مرتبط: قیمت اتر را می توان از دیگر ادغام Crypto Post Post جدا کرد – Chainalysis

هوگان به فوربس گفت: “احتمال خوبی وجود دارد که اتریوم در آینده بیت کوین را تغییر دهد.”

از نظر من، بازار قابل آدرس دهی بزرگتری می خواهد.

در حال حاضر، ارزش بازار اتریوم ۲۰۰ میلیارد دلار است که کمتر از ۳۶۹ میلیارد دلار بیت کوین است.

آیا اخبار Merge را می فروشید؟

برعکس، اتر در نزدیکی ناحیه مقاومت معامله می‌شود و سابقه طولانی‌ای در کاهش افزایش قیمت در برابر بیت‌کوین دارد. توجه داشته باشید تحلیلگر Riteable. علاوه بر این، روند صعودی مداوم ETH/BTC با کاهش حجم و خواندن شاخص قدرت نسبی (RSI) همراه است.

نمودار روزانه ETH/BTC.منبع: Trading View

به عبارت دیگر، یک واگرایی نزولی که می تواند به این معنی باشد که افزایش قیمت ETH/BTC در حال اتمام است، منجر به اصلاح پس از ادغام می شود.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.نویسنده: Yashu Gola

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا