🚨 اخبار ارز دیجیتال

آیا بنیانگذار بایننس ۳ سال در زندان خواهد ماند؟

Changpeng “CZ” ژائو، بنیانگذار بایننسبر اساس آخرین توصیه های وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) او با احتمال سه سال زندان مواجه است. این امر پس از اعتراف وی به نقض قانون رازداری بانکی صورت می گیرد که منعکس کننده مسائل جدی قانونی و نظارتی در صنعت ارزهای دیجیتال است. در ابتدا، توافق نامه ژائو حداکثر ۱۸ ماه را در نظر می گرفت، اما وزارت دادگستری اکنون به دلیل شدت سوء رفتار او برای مجازات طولانی تر تلاش می کند.

DOJ استدلال می کند که شکست ژائو در اجرای پروتکل های موثر ضد پولشویی (AML) در بایننس منجر به استفاده از این پلت فرم برای انواع فعالیت های غیرقانونی شده است. اینها شامل پولشویی با پارازیت خدمات و اخاذی از تراکنش ها از طریق حملات باج افزار و بازارهای تاریک نت بود. توصیه جریمه نیاز به پاسخ دقیقی را که نمونه ای برای کل صنعت باشد، برجسته می کند.

علاوه بر این، برنامه توضیح می دهد که بایننس به طور گسترده در عملیاتی استفاده می شود که تحریم ها و قوانین پولشویی ایالات متحده را نقض می کند. گفته می شود که ژائو که کاملاً از الزامات قانونی آگاه است، این اقدامات را تشویق کرده است که وضعیت حقوقی او را پیچیده کرده و درخواست وزارت دادگستری برای صدور حکم شدیدتر را توجیه می کند.

ژائو علاوه بر محکومیت زندان، جریمه ۵۰ میلیون دلاری را نیز پذیرفت. صدور حکم او که تا ۳۰ آوریل به تعویق افتاده است، احتمالاً دومین روند قضایی بزرگ پس از پرونده سام بنکمن-فرید خواهد بود.

اجرای مقررات در صنعت ارزهای دیجیتال هزاران گام به جلو در مقایسه با آنچه در دوره صعودی ۲۰۱۷ شاهد بودیم، رفته است. مسئولیت هایی که در این زمینه برعهده دارند اکنون بیش از حد واقعی است و هرگونه اقدام غیرقانونی می تواند عواقب قابل توجهی داشته باشد. نتیجه مطمئناً بر نحوه عملکرد سایر پلتفرم‌های رمزنگاری تأثیر می‌گذارد و باعث می‌شود مقررات سخت‌گیرانه‌تری در هنگام فعالیت تحت قوانین ایالات متحده برای جلوگیری از موارد قانونی مشابه اعمال شود.


منبع: U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا