اخبار ارز دیجیتال

ETH پس از ادغام منسوخ شده است

Staking ETH نسبت به ETH معمولی کارآمدتر و سودآورتر است و پلتفرم هایی که مشتقات استیکینگ مایع را ارائه می دهند محبوبیت آنها را افزایش می دهند.

برای سال‌ها، پروژه‌های مختلف بلاک چین به عنوان «قاتلان اتریوم» در آینده شایعه می‌شد. این پروژه ای برای خلع اتر و جابجایی آن به عنوان دارایی دیجیتال برتر است. ظاهراً به نظر می رسد که آن روز فرا رسیده است. Lido staked Ethereum (stETH) و سایر مشتقات سهام مایع آماده هستند تا اتر به عنوان یک دارایی (ETH) را منسوخ کنند.

با تغییر از اثبات کار (PoW) به اثبات سهام (PoW)، کاربران روزمره امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) به سادگی نیاز دارند که stETH یا سایر مشتقات سهامداری مایع ETH را نگه دارند تا از پاداش هایی که قبلاً برای ماینرها رزرو شده بود بهره مند شوند. این موضوع جایگزین موجی از علاقه‌مندی در سطح صنعت، از افراد گرفته تا موسسات مالی متمرکز (CeFi) و DeFi شده است. ETH Liquid Staking مشتقات ماه گذشته توجه زیادی را به خود جلب کرد و غول های صنعت از جمله Coinbase و Frax مشتقات ETH Liquid Staking را منتشر کردند.

مشتقات سهامداری مایع تمام مزایای ETH معمولی را ارائه می‌کنند و در عین حال دارایی بازدهی هستند. این بدان معنی است که دارندگان می توانند در معرض اقدامات قیمت ETH قرار بگیرند و نقدینگی خود را حفظ کنند و در عین حال از مزایای سهامداری استفاده کنند. کیف پول‌های دارای stETH به تدریج دارایی خود را افزایش می‌دهند، زیرا بازدهی سهام به صورت دوره‌ای به مقدار اولیه اضافه می‌شود.

مربوط: هزینه کمتر، سریعتر پس از ادغام اتریوم؟ روی آن حساب نکنید

در حالی که بیشتر استراتژی‌های سهام مستلزم قفل شدن وجوه با اعتبارسنجی‌ها هستند، مشتقات سهام‌داری نقدینگی به کاربران اجازه می‌دهند نقدینگی خود را حفظ کنند و در عین حال از سود سهام سود ببرند. اتریوم گیر افتاده در یک اعتبارسنجی شرط بندی تا زمانی که در آینده مبهم است، احتمالاً در به روز رسانی شانگهای، قابل برداشت نخواهد بود. stETH هنوز در مقایسه با ETH با تخفیف جزئی معامله می‌شود، اما انتظار داریم پس از اعمال برداشت‌ها، این شکاف کاملاً بسته شود. به زبان ساده، توکن‌های استیک مایع ETH به سادگی نسبت به روش‌های شرط‌بندی استاندارد ETH و سنتی کارآمدتر سرمایه هستند.

از دیدگاه کاربر، دلیل کمی برای حفظ ETH معمولی وجود دارد. اگر بتوانید مشتقات سهامداری مایع را نگه دارید که سود مورد انتظار شما را از طریق بازده سهام افزایش می دهد، قیمت های بالاتر است. بنیانگذاران پروژه نیز طرز فکر مشابهی را اتخاذ کرده اند. از DeFi گرفته تا پروژه‌های توکن غیرقابل تعویض (NFT)، تیم‌ها در سراسر Web3 در حال ادغام stETH در پروتکل‌های خود هستند، با غول‌هایی مانند Curve و Aave که ادغام stETH در استراتژی‌های سرمایه‌گذاری خود را برای کاربران DeFi آسان‌تر می‌کنند.

اتریوم 2.0، سهام، قیمت اتر، قیمت اتریوم، ارز دیجیتال، بازار، تجارت، امور مالی

به عنوان یک پروتکل وام دهی، stETH توانایی افزایش وثیقه بازدهی را بدون اتخاذ تصمیمات مخاطره آمیز سرمایه گذاری برای راضی نگه داشتن کاربران ارائه می دهد. پروژه‌های NFT به جای اینکه با یک مبلغ محدود محدود باقی بمانند، می‌توانند جریان درآمدی را از طریق استخراج درآمد ایجاد کنند. با تسهیل پروژه Web3 برای بقا و شاد نگه داشتن جامعه، مشتق سهام مایع ETH رهبران پروژه را آزاد می کند تا نگرانی های مالی را پشت سر بگذارند و نوآوری واقعی را هدایت کنند.

مشتقات استیکینگ مایع ETH نه تنها کارایی سرمایه بسیار بیشتری دارند، بلکه به حفظ شبکه اتریوم نیز کمک می کنند. stETH و سایر مشتقات نشان دهنده اتری هستند که در اعتبار سنجی اتریوم برای کمک به تامین امنیت شبکه سپرده شده است.

مربوط: تاثیرات ادغام اتریوم فراتر از بلاک چین

متمرکز کردن ETH سهامدار انتقاد عمده ای از مدل توافقی PoS است، به طوری که Lido بیش از ۳۰٪ از ETH سهام را کنترل می کند در حالی که کنترل بیش از ۸۰٪ از سهم بازار در مشتقات سهامداری مایع را اشغال می کند. با این حال، گسترش اخیر گزینه‌های جایگزین برای فرونشاندن چنین نگرانی‌هایی آماده است زیرا سهم بازار در بین سازمان‌های مختلف پخش می‌شود.

از آنجایی که مزایای استیکینگ همچنان در سرفصل ها قرار می گیرد، مشتقات استیکینگ مایع بدون شک به بخش مرکزی حتی ساده ترین استراتژی DeFi تبدیل خواهند شد. Coinbase با ارائه “cbETH” به این معنی است که حتی سرمایه گذاران خرد نیز با این استراتژی آشنا هستند. پروتکل‌هایی که مشتقات ذخیره‌سازی مایع را می‌پذیرند، ممکن است با شروع هجوم کاربران به بازدهی آزاد افزایش یابد.

گسترش مشتقات استیکینگ مایع به تقویت مقدار ETH سپرده شده در سیستم‌های اعتبارسنجی مختلف کمک می‌کند و امنیت شبکه را افزایش می‌دهد و در عین حال بازده مالی مفیدی را برای حامیان فراهم می‌کند. به نظر می رسد دوران ETH در حال پایان است. هر اتریومی که بیش از مقدار مجاز گاز اسمی باشد و به مشتقات ذخیره مایع تبدیل نشود، پول روی میز باقی می ماند. به نظر می رسد بالاخره قاتل ETH که مدت ها پیش بینی می شد ظاهر شد، اما به نظر می رسد که تنها امنیت اتریوم و کیف های حامیان آن را تقویت می کند.

سام فورمن بنیانگذار Sturdy، یک پروتکل وام دهی DeFi. او قبل از تحصیل در رشته ریاضیات و علوم کامپیوتر در دانشگاه استنفورد در دبیرستان به رمزنگاری علاقه داشت. زمانی که سام روی Sturdy کار نمی کند، جیو جیتسو برزیلی را تمرین می کند و برای غول های نیویورک تشویق می کند.

این مقاله برای اهداف اطلاعات عمومی است و در نظر گرفته نشده است و نباید به عنوان مشاوره حقوقی یا سرمایه گذاری تلقی شود. دیدگاه‌ها، افکار و نظرات بیان شده در اینجا متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس‌کننده یا بیانگر دیدگاه‌ها یا نظرات Cointelegraph نیست.

نویسنده: Sam Forman

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا