اخبار ارز دیجیتال

چرا قیمت بیت کوین امروز بالا می رود؟

قیمت بیت کوین افزایش یافته است و بیشتر آلت کوین ها از این روند پیروی کرده اند، اما چرا؟

قیمت بیت کوین امروز در حال افزایش است و افزایش قیمت ارزهای دیجیتال در سطح بازار نشان می دهد که بیت کوین و اتر (ETH) ممکن است قصد داشته باشند ماه اکتبر را به پایان برسانند.

از 26 اکتبر 2022، اکثر ارزهای دیجیتال اصلی سود تک رقمی دارند. بیت کوین در 24 ساعت گذشته 5.15 درصد و در 7 روز گذشته 5.48 درصد افزایش قیمت داشته است. علیرغم نوسانات فعلی قیمت، بیت کوین بالاتر از سطح مهم روانی 20000 دلار است. نمودار زیر افزایش بیت کوین را از 24 اکتبر 2022 نشان می دهد.

قیمت بیت کوین سس: سکه تلگراف

با ادامه صعود بیت کوین به بالای 20000 دلار، سهام شروع به سقوط کرده است. حرکت بیت کوین سه روز است که ادامه دارد و امروز شاهد یک شمع سبز هستیم. افزایش اخیر قیمت، ارزش بازار بیت کوین را به بالای 1 تریلیون دلار رسانده است، پس از ماه‌ها معاملات محدود بین 18000 تا 20000 دلار.

همزمان با رشد بیت کوین، اکثر ارزهای دیجیتال اصلی مانند اتریوم (ETH)، سولانا (SOL)، کاردانو (ADA)، پلیگون (MATIC)، ریپل (XRP)، ترون (TRX) و غیره افزایش قیمت را ثبت کردند. بیش از 10 درصد. 48 ساعت دلایل مختلفی برای ظهور ارزهای دیجیتال وجود دارد.

افزایش کنونی بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال اصلی ممکن است نشان دهنده افزایش اعتماد به بازار پس از برخی تحولات مهم باشد.در اینجا جزئیات عوامل کلیدی رشد آورده شده است

1 میلیارد دلار موقعیت کوتاه منحل شد

از زمانی که قیمت بیت کوین در 18 ژوئن به 17600 دلار سقوط کرد، علاقه آزاد به قراردادهای آتی BTC به شدت افزایش یافت. اقدام فعلی قیمت موجی از نقدینگی ها را به راه انداخته است و یکی از نکاتی که باید به آن توجه کرد این است که آیا شاهد کاهش شدید در بهره باز کل هستیم یا خیر.

بر اساس داده‌ها، نقدینگی‌های کوتاه‌مدت بیت‌کوین در ۲۴ ساعت گذشته ۵۵۰ میلیون دلار نقدینگی داشته است. یک کرا اسکریپت کوتاه 704 میلیون دلاری در 25 اکتبر منحل شد، با مجموع 275 میلیون دلار تا کنون در 26 اکتبر.

نمودارهای انحلال ارزهای دیجیتال منبع: Coinglass

انحلال کوتاه مدت به طور مستقیم با فشار خرید خودکار به افزایش قیمت بیت کوین کمک می کند. رالی کنونی پس از ثابت ماندن از اکتبر، شاهد افزایش علاقه باز است.

بهره باز گزینه های بیت کوین منبع: Coinglass

حرکت های کلان شروع به نفع بیت کوین کرده است

اعتماد سرمایه گذاران به بازار کریپتو نیز ممکن است به دلیل اعتقاد آنها به این که فدرال رزرو ایالات متحده می تواند نرخ بهره را در دو ماه آینده افزایش دهد، افزایش یافته باشد. به گفته Macromicro، شرکتی که برآوردهای اجماع سرمایه‌گذاران از تغییرات نرخ بهره مورد انتظار را منتشر می‌کند، نشان می‌دهد که نرخ‌های بهره می‌تواند در آینده نزدیک کمتر از حد انتظار قبلی باشد.

سرمایه گذاران معتقدند نرخ بهره ممکن است کاهش یابد.منبع: Macromicro

نمودار کاهش احتمالی افزایش نرخ بهره را نشان می دهد. افکار عمومی نشان داده است که نرخ بهره ممکن است در آینده کاهش یابد و سرمایه گذاران معتقدند که این پتانسیل برای بهبود بازار ارزهای دیجیتال گسترده تر ایجاد کرده است.

S&P 500 یک نمای کلی اقتصادی ارائه می دهد. بیت کوین و S&P 500 در حال حاضر ضریب همبستگی بالایی دارند.

بنابراین، اگر نرخ بهره کاهش یابد و اقتصاد رشد کند، اگر شاهد رشد مشابهی در بازار سهام باشیم، بیت کوین می تواند به رشد خود ادامه دهد. هر چه محیط کلان بهتر باشد، قیمت بیت کوین بهتر است.

مربوط: چرا بازار کریپتو امروز در حال افزایش است؟

سهام برای روزها افزایش یافت، بریتانیا رهبر دوستدار رمزنگاری را به دست آورد

به نظر می رسد انتخاب ریشی سوناک به عنوان نخست وزیر جدید بریتانیا، احساسات سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال را تقویت کرده است. سوناک یک مدافع کریپتو است و یک NFT سلطنتی را سفارش داده است. در نتیجه، جهان از او انتظار دارد که تغییرات بزرگی در بخش کریپتو ایجاد کند.

اسناک در دوران تصدی خود به عنوان وزیر دارایی تحت رهبری بوریس جانسون، تمایل خود را برای تبدیل بریتانیا به هاب ارزهای دیجیتال نشان داد.

در آوریل 2022 سوناک گفت:

این جاه طلبی من است که بریتانیا را به یک مرکز جهانی برای فناوری ارزهای دیجیتال تبدیل کنم و اقداماتی که امروز بیان شد به کسب و کارها برای سرمایه گذاری، نوآوری و مقیاس در کشور کمک می کند.

هنوز خیلی زود است که بگوییم افزایش 26 اکتبر نشانه تغییر روند است یا خیر، اما یک چیز واضح است. انتظارات سرمایه گذاران مبنی بر اینکه سیاست های بانک مرکزی و چارچوب های بالقوه نظارتی ارزهای دیجیتال در بازارهای کلان بهبود خواهند یافت.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.

نویسنده: Kyle White

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا