اخبار ارز دیجیتال

چه کسی یک کمک مالی یا کمک مالی از FTX را در معرض خطر اعتبار شرکت برگرداند؟

طبق گزارش ها، سیاستمداران و خبرگزاری ها در حال برنامه ریزی برای بازگرداندن حدود ۶.۶ میلیون دلار کمک های مالی FTX هستند.

صرافی کریپتو FTX و مدیر عامل آن زمان سام بنکمن-فرید از جمله بزرگ‌ترین خرج‌کنندگان در این فضا بودند، شرکت‌های ارزهای دیجیتال را نجات دادند و به کمپین‌های سیاسی و مطبوعات کمک مالی کردند. با بیش از ۱ میلیون طلبکار FTX که تلاش می کنند وضعیت خود را کامل کنند، با این سرمایه ها چه می گذرد؟

بانکمن-فرید در ماه مه اعلام کرد که آماده است بین ۱۰۰ تا ۱ میلیارد دلار به قانونگذاران به عنوان بخشی از انتخابات ۲۰۲۴ کمک کند. بلومبرگ در ۱۲ دسامبر، ساعاتی قبل از دستگیری SBF در باهاما، گفت که مبلغ کل کمک های مالی حداقل ۷۳ میلیون دلار خواهد بود، یا مستقیماً به نامزدها یا از طریق کمیته اقدام سیاسی (PAC).

در حالی که بسیاری از کمک‌های بانکمن-فرید و FTX به دموکرات‌ها به عنوان بخشی از سوابق عمومی کمیسیون انتخابات فدرال ثبت شده بود، مدیرعامل سابق در مصاحبه‌ای در دسامبر گفت که جمهوری‌خواهان تقریباً به همان میزان به یک «تاریک» کمک کردند. او اشاره کرد که کمک‌هایی دریافت کرده است. . جان هوون، سناتور جمهوری‌خواه داکوتای شمالی، بنا بر گزارش‌ها، ۱۱۶۰۰ دلار دریافتی از SBF و رایان سلام، مدیرعامل سابق FTX را به ارتش نجات اهدا کرد.

کمیته ملی دموکرات، کمیته مبارزات انتخاباتی سنای دموکرات و کمیته مبارزات انتخاباتی کنگره دموکرات، همگی متعهد شده اند که بیش از یک میلیون دلار کمک مالی از SBF را که به طور جمعی از سال ۲۰۲۰ دریافت شده است، بازگردانند. – قرار بود حدود ۱ میلیون دلار دریافتی از بانکمن-فرید و ۲ میلیون دلار از مهندس سابق FTX نشاناد سینگ را برگرداند.

جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا که مبلغ ۵.۲ میلیون دلار از بنکمن فرید برای کمپین انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ خود دریافت کرد، در مورد اینکه قصد دارد با این بودجه چه کاری انجام دهد، توضیحی نداده است. نامزد فرمانداری تگزاس، بتو اورورک – یک دموکرات که در رقابت با گرگ ابوت، رئیس جمهور فعلی شکست خورد، گزارش شده است که یک میلیون دلار کمک مالی از SBF را قبل از انتخابات ۲۰۲۲ پس داده است. حکیم جفریس، نماینده ایالت نیویورک و دیک دوربین، سناتور ایالت ایلینوی نیز گزارش شده است که وجوه دریافتی خود را به یک موسسه خیریه ناشناس اهدا کردند.

این برآوردها حاکی از آن است که حدود ۵ میلیون دلار پس از مراحل ورشکستگی تنها در کمک های سیاسی FTX در دسترس طلبکاران خواهد بود.

FTX و SBF در کنار سیاستمداران لابی، مستقیماً مسئول تأمین مالی و یارانه دادن به رسانه‌های مطبوعاتی در داخل و خارج از فضای کریپتو بودند. در ۹ دسامبر، مدیر عامل سایت خبری ارزهای دیجیتال The Block پس از ناکامی در افشای دو وام به مبلغ ۲۷ میلیون دلار از Alameda Research استعفا داد.

مشخص نیست که آیا The Block یا مدیر عامل سابق مایلند برخی از سرمایه گذاران FTX را از طریق تجدید ساختار سالم تر کنند. اما Axios در ۲۰ دسامبر گزارش داد که سازمان خبری غیرانتفاعی ProPublica قصد دارد ۱.۶ میلیون دلار را که به عنوان بخشی از کمک مالی از بنیاد خانواده Bankman-Fried دریافت کرده است، بازگرداند.

کل بازده تخمینی؟ ۶.۶ میلیون دلار

در ۱۹ دسامبر، FTX یک طرح «بازگشت داوطلبانه» را برای دریافت‌کنندگان کمک‌های مالی از صرافی‌های رمزنگاری یا مدیران آن‌ها اعلام کرد و به اقدامات قانونی در صورت عدم بازگرداندن وجوه اشاره کرد. مزرعه برنج. مشخص نیست که آیا تمام وجوه باید به بدهکاران FTX بازگردانده شود که ورشکستگی و بازپرداخت طلبکاران را بررسی می کنند یا اینکه اشخاص ثالث این گزینه را دارند که مستقیماً وجه را به دومی منتقل کنند.

مربوط: پس از شناسایی نادرست، مدیر FTX فاش شد که کمک کننده بزرگی به حزب دموکرات اورگان است

گزارش شده است که تیم حقوقی بانکمن-فرید در ۱۹ دسامبر گفته است که مدیرعامل سابق با روند استرداد به ایالات متحده مخالفت نخواهد کرد. اگر مجرم شناخته شود، ممکن است به ۱۱۵ سال زندان محکوم شود.نویسنده: Turner Wright

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا