اخبار ارز دیجیتال

چه کسی اتریوم را به عنوان پرداخت می پذیرد؟

چه چیزی اتریوم را به یک روش پرداخت قابل اعتماد تبدیل می‌کند؟ دلیل پذیرفته شدن اتر به عنوان پول، مزایای آن و فرآیند پذیرش پرداخت‌های ETH را بیابید.

آیا امکان بازپرداخت مانند بانک سنتی وجود دارد؟

آیا اگر تراکنش ETH با شکست مواجه شود یا شخصی به طور تصادفی آدرس اشتباهی ارسال کند، شرایط بازپرداخت وجود دارد؟

اتریوم هزینه های گاز را برای تراکنش های ناموفق بازپرداخت نمی کند. با طراحی اولیه یک بلاک چین باز مانند اتریوم، چنین شرطی بعید است. هزینه هایی که فرستنده برای افزودن تراکنش به یک بلوک پرداخت می کند، بدون توجه به وضعیت موفقیت یا شکست تراکنش، مستقیماً به استخراج کنندگان در شبکه اتریوم پرداخت می شود.

اگر تراکنش با شکست مواجه شود، اتری که سعی کردید ارسال کنید به کیف پول شما بازگردانده می شود. با این حال، اگر ETH را به آدرس اشتباهی ارسال کنید، هزینه‌ها و توکن‌های خود را از دست خواهید داد، مگر اینکه گیرنده را بشناسید و با بازگرداندن مبلغ موافقت کنید.

اگر وجوه به آدرسی مرتبط با صرافی ارسال شود، ممکن است به تشخیص صرافی بازیابی شود. باید جزئیات تراکنش خود را با صرافی به اشتراک بگذارید، از جمله آدرسی که می خواهید ETH به آن ارسال کنید و هش تراکنش های نادرست.

برای این مقاله مجوز خریداری کنید. پشتیبانی شده توسط SharpShark.

قیمت گاز اتریوم چقدر است؟

هزینه های گاز اتریوم قبل از ادغام با لایه اجماع اتریوم گزاف بود. چه تاثیری بر قیمت گاز دارد؟

مفهوم گاز برای تکمیل انرژی محاسباتی که اکوسیستم برای پردازش و اعتبارسنجی تراکنش ها نیاز دارد به اتریوم معرفی شد. تمام نیازهای محاسباتی برای پردازش تراکنش ها توسط ماینرها تامین می شود و هزینه های گاز مرتبط با یک تراکنش خاص بین ماینرهایی که در تشکیل بلوک دخیل هستند تقسیم می شود.

حد گاز نشان دهنده حداکثر مقدار گازی است که می توان برای یک معامله خاص خرج کرد. محدودیت گاز بیشتر به این معنی است که برای انجام یک تراکنش به پول بیشتری نیاز است. هزینه گاز بسته به تقاضا و عرضه قدرت پردازش در نوسان است.

EVM (ماشین مجازی اتریوم) می‌تواند انواع مختلفی از قراردادهای هوشمند مانند معاوضه، قراردادهای اختیار معامله، اوراق قرضه پرداخت کوپن، سهام و شرط‌بندی، استخدام، سپردن و غیره را اجرا کند. این به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا به روشی خودکار و بدون دخالت انسان، سرمایه جمع‌آوری کنند. پیش از این، زمانی که تقاضا بالا بود، هزینه های گاز اتریوم به سطوح گزافی افزایش یافت. پس از معرفی لایه اجماع اتریوم، این مشکل کاهش یافته است.

ETH کجا ذخیره می شود؟

بازرگانان و همچنین کاربران به مکانی امن و راحت برای ذخیره ETH خود نیاز دارند.

بسته به عواملی مانند امنیت و راحتی، ETH را می توان در کیف پول های سرد یا گرم ذخیره کرد. کیف پول‌های رمزنگاری داغ به صورت آنلاین در دسترس هستند و از کلیدهای عمومی و خصوصی برای تسهیل تراکنش‌ها استفاده می‌کنند. از سوی دیگر، کیف پول “سرد” که به عنوان کیف پول سخت افزاری نیز شناخته می شود، یک آیتم فیزیکی است که ارزهای دیجیتال را آفلاین نگه می دارد. کیف‌پول‌های سرد از کیف پول‌های داغ امن‌تر هستند، اما کیف‌پول‌های داغ راحت‌تر هستند.

اکثر افرادی که دارای اتریوم هستند تمایل دارند آن را در کیف پول های داغ ذخیره کنند، که اساساً برنامه های نرم افزاری هستند که می توانند با بلاک چین اتریوم تعامل داشته باشند. کیف‌پول‌های داغ شامل کیف‌پول‌های دسکتاپ، موبایل و اکثر کیف‌پول‌های صرافی است. این کیف پول ها انتقال ارزهای دیجیتال را تسهیل می کنند، اما در برابر هکرها آسیب پذیر هستند. برای کسانی که مقادیر زیادی ETH دارند، راه‌حل ایده‌آل ممکن است این باشد که بیشتر ارز دیجیتال را در یک کیف پول سرد و به اندازه کافی در یک کیف پول داغ برای انجام تراکنش‌های معمولی نگه دارند.

یک کیف پول سرد که به اینترنت متصل نیست نسبت به یک کیف پول داغ خطر کمتری در معرض خطر قرار گرفتن دارد. دستگاه‌های درایو USB که برای ذخیره ETH و سایر ارزهای دیجیتال استفاده می‌شوند، کلیدهای خصوصی کاربران را ذخیره می‌کنند. هر کسی که دارای ETH است می‌تواند آن را با استفاده از کیف پول‌های کاغذی که می‌تواند در وب‌سایت‌های خاصی ایجاد کند، ذخیره کند. کیف پول های کاغذی دارای کلیدهای عمومی و خصوصی برای اتریوم معلق هستند.

چگونه پرداخت با اتریوم را بپذیریم؟

بازرگانانی که به دنبال پذیرش پرداخت در اتریوم هستند باید اقدامات خاصی را انجام دهند.

بازرگانانی که می‌خواهند پرداخت‌ها را با اتریوم دریافت کنند، باید زیرساخت پرداختی را راه‌اندازی کنند که تراکنش‌ها را به روشی آسان و راحت تسهیل کند. می توانید یک حساب تجاری با پردازنده های پرداخت مانند BitPay، Flexa، CoinRemitter ایجاد کنید و از طریق برنامه شروع به پذیرش ETH کنید. این فرآیند معمولاً شامل موارد زیر است:

  1. برای یک حساب تجاری ثبت نام کنید.

  2. آدرس اتریوم خود را وارد کنید.

  3. یک کلید API ایجاد کنید.

  4. یک روش یکپارچه سازی (API، افزونه، فاکتور، ویجت پرداخت، یا پیوند پرداخت) را به تسویه حساب خود اضافه کنید.

  5. شروع به پذیرش پرداخت در اتریوم کنید.

پلتفرم زیرساخت وب Cloudflare از استقرار اتریوم برای دریافت پرداخت از طریق دروازه‌های اتریوم و IPFS (سیستم فایل بین سیاره‌ای) پشتیبانی می‌کند. با ورود به داشبورد خود می توانید منطقه اتریوم خود را پیکربندی کنید. دروازه اتریوم Cloudflare به کاربران امکان خواندن و دسترسی نامحدود به تمام اطلاعات تایید شده توسط گره های موجود در بلاک چین را می دهد.

مزایای پذیرش پرداخت با اتریوم چیست؟

پرداخت در اتریوم طیف وسیعی از مزایای را هم برای کاربران و هم برای کارآفرینان ارائه می دهد.

حرکت به یک اکوسیستم مبتنی بر بلاک چین یک سری مزایای برای کاربران و همچنین کارآفرینان به همراه دارد. در زیر یک کشویی نشان داده شده است که چرا پذیرش پرداخت در اتریوم برای مشتریان سازمانی به خوبی کار می کند.

گزینه های پرداخت اضافی

در دنیای پذیرش سریع ارزهای دیجیتال، ارائه گزینه های پرداخت اضافی به مشتریان می تواند به کسب و کارها برتری نسبت به رقبای خود بدهد. درگاه‌های ارزهای دیجیتال به بازرگانان امکان می‌دهند پرداخت‌های دیجیتال را بپذیرند و مبالغی را به ارز فیات دریافت کنند.

شفافیت

یک اکوسیستم غیرمتمرکز ذاتاً شفاف است و اعتماد مشتری را هنگام خرید افزایش می دهد. تراکنش‌های رمزنگاری بر روی بلاک چین اجرا می‌شوند و به‌طور برگشت‌ناپذیر بدون به خطر انداختن قدرت متمرکز نوشته می‌شوند.

کاهش تقلب

تراکنش‌های اتریوم در چنین خریدهایی از طریق قراردادهای هوشمند انجام می‌شوند و احتمال تقلب را کاهش می‌دهند. هنگامی که قرارداد هوشمند حسابرسی می شود، شانس موفقیت کلاهبردار کم است.

معامله سریع

تراکنش‌های جهانی اتریوم در مقایسه با پرداخت‌های بین‌المللی سنتی بسیار سریع‌تر است. تراکنش های رمزنگاری در چند دقیقه انجام می شوند، در حالی که تراکنش های فیات از طریق بانک ها ممکن است چندین روز طول بکشد تا در حساب شما منعکس شود.

کسب و کارها همچنین مجموعه ای از دلایل قوی برای شروع پذیرش ETH دارند.

نهایی شدن

نهایی بودن به وضعیت یک تراکنش زمانی اشاره دارد که بخشی از یک بلوک تغییرناپذیر است. به طور سنتی، اتریوم که روی الگوریتم‌های اجماع اثبات کار (PoW) کار می‌کرد، میانگین زمان برای دستیابی به نهایی شدن ۶ دقیقه (۲۵ تأیید) و میانگین زمان استخراج یک بلوک از زمان ۱۵ ثانیه است.

این به طور قابل توجهی کمتر از بزرگترین ارز دیجیتال، بیت کوین (BTC) است که به طور متوسط ​​۱۰ ثانیه برای استخراج یک بلوک و ۶۰ دقیقه (۶ تأیید) طول می کشد تا نهایی شود. زمانی که ادغام (اجرای لایه اجماع اتریوم) کامل شود، مدت زمان لازم برای نهایی شدن تراکنش های اتریوم بیشتر کاهش می یابد.

پیوند داده ها

اتریوم دارای یک معماری غیرمتمرکز است که برای تخصیص اطلاعات و اعتماد بدون تعصب طراحی شده است و نیاز به یک نهاد مرکزی برای هماهنگ کردن داده ها را از بین می برد. یک سیستم غیرمتمرکز به طور یکپارچه سیستم ها را مدیریت و تراکنش ها را پردازش می کند.

لایه تشویقی

اکوسیستم توسعه مکانیسم‌هایی را تشویق می‌کند که به فعالیت‌های پشتیبانی مانند تأیید و در دسترس بودن پاداش می‌دهند و فعالیت‌هایی را که تأثیر منفی بر زنجیره بلوکی و مکانیسم‌های اطراف آن دارند، جریمه می‌کند. مشوق های رفتار صادقانه به برآوردن الزامات امنیتی کمک می کند.

نشانه گذاری

دارایی های ثبت شده به صورت دیجیتالی را می توان در اتریوم توکنیزه کرد. توکن‌سازی به تقسیم دارایی‌های غیرقابل حل قبلی مانند املاک و مستغلات کمک می‌کند که به سادگی بسیار گران شده‌اند و مدل‌های اقتصادی جدید مانند مدیریت داده‌های جمع‌سپاری را باز می‌کند.

دامنه توزیع شده

بازرگانانی که قبلا هرگز به ارزهای رمزنگاری شده دست نزده اند، ممکن است غرق در ارسال و دریافت ارزهای دیجیتال شوند. آدرس کیف پول کریپتو یک رشته طولانی از اعداد و حروف است. علاوه بر این، برای دریافت پرداخت‌ها برای هر ارز دیجیتال، آدرس متفاوتی مورد نیاز است.

به لطف سرویس نام اتریوم (ENS)، کاربران می توانند یک نام مستعار مشترک برای همه آدرس های عمومی خود ایجاد کنند. به جای استفاده از مجموعه ای از کلیدهای غیرقابل خواندن برای پذیرش پرداخت های رمزنگاری شده، می توانید یک دامنه ENS واحد مانند “joseph.eth” داشته باشید.

چه چیزی باعث می شود اتر به عنوان پول شناخته شود؟

اتر هر سه معیار اصلی ارز را برآورده می کند: ذخیره ارزش، وسیله مبادله و واحد مبادله.

هر ارزی در صورت داشتن سه ویژگی پول بالا به عنوان واحد پرداخت در صورتحساب شما قرار می گیرد. ذخیره ارزش دارایی است که قدرت خرید آینده را در اختیار دارد. مقدار ممکن است پایدار باشد یا در طول زمان افزایش یابد، اما هرگز کاهش نیابد. ریسک گریزی مفهوم کلیدی پشت ذخیره ارزش است و اگر تقاضای مداوم برای یک دارایی وجود داشته باشد، قیمت ها به طور پیوسته افزایش خواهند یافت.

پول به عنوان وسیله مبادله به عنوان وسیله ای برای تسهیل فروش، خرید یا تجارت کالاها یا خدمات بین طرفین عمل می کند. ارزها رایج ترین وسیله مبادله در تسویه معاملات اقتصادی هستند. به عنوان یک واحد حساب، پول باید قابل تقسیم، تعویض و قابل شمارش باشد. تقسیم پذیری به تقسیم یک واحد حساب به اجزای تشکیل دهنده آن، برابر با مقدار اصلی اشاره دارد. تعویض پذیری ملکی است که واحد پول آن ارزشی برابر با هر واحد دیگری دارد.

اتر در تمام این پارامترها امتیاز خوبی می گیرد. ETH پول دیجیتال کمیاب است که در بلاک چین نگهداری و مبادله می شود. واحدهای اتر را می توان برای اندازه گیری ارزش کالاها و خدمات استفاده کرد و بعداً می توان آنها را خریداری کرد. افراد همچنین می توانند از اتریوم برای اهداف سرمایه گذاری استفاده کنند. آنها می توانند ETH را بخرند و آن را برای بازخرید در آینده به امید افزایش ارزش آن نگه دارند.

اتریوم چیست؟

اتریوم اولین نسل فناوری بلاک چین برای ساخت DApp، نگهداری دارایی ها و تجارت در یک محیط غیرمتمرکز است.

اتریوم با استفاده از فناوری بلاک چین یک پلتفرم غیرمتمرکز طراحی شده است تا مقیاس پذیر، قابل برنامه ریزی و ایمن باشد. این یک شبکه همتا به همتا (P2P) را برای اجرای ایمن و تأیید کد برنامه از طریق قراردادهای هوشمند تسهیل می کند. این بلوک‌های نرم‌افزاری خودکار هستند که به شرکت‌کنندگان اجازه می‌دهند حتی در غیاب یک مرجع مرکزی معامله کنند.

سوابق تراکنش‌های اتریوم غیرقابل تغییر و شفاف هستند و در عین حال مالکیت کامل را به شرکت‌کنندگان می‌دهند. برای ارسال تراکنش از طریق یک حساب کاربری ایجاد شده توسط کاربر، فرستنده باید از ارز دیجیتال بومی بلاک چین، اتر (ETH) استفاده کند.

به لطف مقبولیت آن، اتر به عنوان یک ارز محبوب برای پرداخت ظاهر شده است. برنامه های غیرمتمرکز (DApps) از ETH برای تعامل با برنامه های مبتنی بر بلاک چین اتریوم و انجام تراکنش ها استفاده می کنند. این برنامه از این پل برای کار با ارزهای دیجیتالی غیر از ETH استفاده می کند. در اصطلاح بلاک چین به این کار سازگاری زنجیره ای متقابل گفته می شود.

نویسنده: Dilip Kumar Patairya

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا