اخبار ارز دیجیتال

کلاه سفیدها: بیشتر سرمایه های دزدیده شده عشایر را پس گرفتند، اما تنها چیزی که به دست آوردند این NFT مضحک بود

بنیانگذار Metagame در پشت پیشنهاد NFT گفت که مطمئن نیست که آیا واقعاً هکرها را برای بازگرداندن وجوه ترغیب می کند یا خیر، اما “اگر این کار را می کرد بسیار جالب بود!”

هکرهای پشت پل نومد ۱۹۰ میلیون دلاری در صورتی که تقریباً تمام وجوهی را که در اوایل ماه جاری از این پروتکل دزدیده‌اند بازگردانند، با توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) با مضمون «کلاه سفید» تشویق می‌شوند.

یک NFT اختصاصی که به سادگی یک کلاه جادوگر سفید را به تصویر می‌کشد توسط شرکت NFT Metagame ارائه شده است و می‌تواند توسط کسانی که حداقل ۹۰ درصد وجوه دزدیده شده را به Nomad برگردانند، ضرب شود.

تیم Nomad در ۲۳ آگوست در توییتر گفت: “حتی اگر هنوز وجوه خود را پس نداده اید، می توانید اکنون آنها را برگردانید. Metagame به طور خودکار سابقه tx زنجیره ای شما را بررسی می کند.”

برنر اسپیر، بنیانگذار متاگیم، در مصاحبه ای با کوین تلگراف گفت: «نمی دانم کسی را تشویق می کند که پولی را که در غیر این صورت به دست نمی آورد، پس بدهد یا نه،» اما این حرکت بخشی از یک تلاش گسترده تر برای ترویج و حمایت است. رفتار خوب در این زمینه:

من از افرادی حمایت می کنم که کارهای درست را به دلایل نادرست انجام دهند. کارهای درست بیشتری اتفاق می افتد و شاید مردم کارهای درست بیشتری را به دلایل درست انجام دهند.”

توکن های غیر قابل تعویض هیچ کارکردی ندارند، زیرا اساساً به عنوان غنائمی عمل می کنند که نشان دهنده اعمال حسن نیت هستند. ۵۰ نفر اول که وجوه خود را در ارتباط با این تبلیغات بازگردانند، همچنین ۱۰۰ توکن FF (53 دلار) از پلتفرم web3 Forefront دریافت خواهند کرد.

پل نومد برای اولین بار در ۲ آگوست هک شد. این به دلیل خلأ امنیتی در قرارداد هوشمند Nomad است که به آن‌ها اجازه می‌داد از طریق تراکنش‌های مشکوک وجوهی را که متعلق به آنها نبود، برداشت کنند.

بر اساس تجزیه و تحلیل پس از مرگ در اوایل این ماه توسط پیتر کاچرگینسکی، محقق ارشد اطلاعات تهدیدات بلاک چین Coinbase، و هایدی وایلدر، عضو ارشد تیم تحقیقات ویژه، صدها نفر از کپی‌کننده‌ها از همان کدی استفاده کردند که در ابتدا استفاده می‌شد. من در این کار شرکت کردم. سرگرم کننده با کپی کردن . هک شد، اما توکن هدف، مقدار توکن و آدرس گیرنده کمی تغییر کرد.

مربوط: پیشرفت اتریوم در استانداردهای حسابرسی امنیتی قراردادهای هوشمند

با این حال، به نظر نمی رسید این مفهوم در توییتر کار کند، بسیاری از کاربران در طول زمان این ایده را جعل می کنند.

“آیا این همان چیزی است که تیم برای حل مشکل به آن دست یافته است؟ پاداش دادن به هکرها با NFT های بی ارزش؟” آنها چیزهای مهم تری برای تمرکز دارند!”

کوین تلگراف گزارش داد که تا ۸ آگوست، حدود ۳۲.۶ میلیون دلار از مجموع ۱۹۰ میلیون دلار سرقت شده به هکرهای کلاه سفید بازگردانده شده است.



نویسنده: Brian Quarmby

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا