اخبار ارز دیجیتال

بیت کوین 5000 روز آنلاین می شود در حالی که بانک ها بسته هستند

بیت کوین نقطه عطف 5000 روزه خود را به صورت آنلاین در 12 سپتامبر 2022 جشن می گیرد. این به این دلیل است که ماینرها به طور متوسط ​​هر 10 دقیقه یک بار به حل بلوک های معتبر ادامه می دهند.

بزرگترین ارز دیجیتال جهان در روز دوشنبه، 12 سپتامبر به نقطه عطفی رسید – بیت کوین (BTC) 5000 روز آپتایم را جشن گرفت. این شبکه 13.69 سال است که به خوبی کار می کند.

از نظر بیت کوین، بلاک چین آنلاین است و هر 10 دقیقه یک بلوک معتبر از تراکنش ها را برای میانگین 753782 بلاک (5000 روز) تایید می کند. علاوه بر این، 3464 روز از آخرین حادثه خرابی گذشته است.

اولین بلاک بیت کوین توسط ساتوشی ناکاموتو در 3 ژانویه 2009 استخراج شد. بیت کوین 99.9 درصد از سال را به صورت آنلاین سپری می کند و به طور متوسط ​​هر 10 دقیقه یک بلوک معتبر را می بیند تا زمانی که به عنوان یک حادثه سرریز ارزش شناخته می شود. این حادثه به ایجاد بلوک 74638 اشاره دارد، یک “بلاک عجیب” که منجر به ایجاد میلیاردها بیت کوین بیشتر شد. پس از 5 ساعت، بلاک چین در بلوک 74691 نرم‌افزار شد و گره‌ها به توافق رسیدند.

در سال 2013، نرم افزار بیت کوین تقسیم شد و زنجیره به دو بخش تقسیم شد. بلاک چین به مدت 6 ساعت و 20 دقیقه از کار افتاد و قیمت آن بیش از 23 درصد کاهش یافت و به 37 دلار رسید. از کار افتادن ترکیبی شبکه بیت کوین از سال 2010 تا 2013 حدود 0.01 درصد از کل زمان را به خود اختصاص داده است.

آپتایم بیت کوین بر اساس سال منبع: buybitcoinworldwide.com

اینفلوئنسرهای بیت کوین (Bitfluencers؟) سریع با یک قایق جشن به این مناسبت احترام بگذارید تصادف، رویدادی که در آن بیت کوین ها کلید خصوصی خود را گم می کنند. دیگران از سازندگان ناشناس پروتکل تشکر کردند.

رمزارزهای محبوبی مانند Solana (SOL) و اتریوم (ETH) در حال حاضر نمی توانند با زمان آپ تایم و تمرکززدایی که بیت کوین به آن معروف است رقابت کنند. ایجاد اتریوم نتیجه یک هارد فورک بود، اگرچه سولانا مرتباً قطعی‌ها را تجربه می‌کند و توسط هم بنیان‌گذاران آن به عنوان “نفرین” برای شبکه خوانده می‌شود.

مطالب مرتبط: فدرال رزرو، ادغام و 22000 دلار بیت کوین – 5 نکته که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم افتخار کرد او گفت که در سال 2020، “ما می توانیم تنها با 60٪ آپتایم سود خالص به دست آوریم.” با این وجود، بیت کوین هنوز راه درازی برای رسیدن به وعده ناکاموتو در مورد یک سیستم نقدی همتا به همتا که اشخاص ثالث را حذف می کند، در پیش دارد. مقیاس بندی پرداخت ها در لایه 2 یک نبرد دشوار است.

در این بین، بیت کوین باید به امن ترین، غیرمتمرکزترین و محبوب ترین راه حل ارزهای رمزنگاری شده رضایت دهد.نویسنده: Joseph Hall

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا