اخبار ارز دیجیتال

بنیانگذاران ۳AC کجای جهان هستند؟ حدس و گمان فراوان است

یک وکیل با ۳۰ سال تجربه می گوید شایعات می گویند آنها به دبی می روند یا در حال حاضر در دبی هستند، اما آیا آنها می توانند برای همیشه در آنجا بمانند؟

بنا بر گزارش ها، بنیانگذاران Three Arrows Capital ناپدید شده اند، و هنگامی که مدیران تصفیه منصوب شده از سوی دادگاه اخیراً از مقر این شرکت در سنگاپور بازدید کردند، یک در قفل شده و نامه قدیمی پیدا کردند. فقط کوهی از آن وجود داشت.

۳AC مستقر در سنگاپور یکی از شرکت‌های بزرگ ارزهای دیجیتال است که تحت فشار نزولی سقوط کرده و با مشکلات نقدینگی ناشی از سقوط بازار در هفته‌های اخیر مواجه شده است.

در ژوئن، دادگاهی در جزایر ویرجین بریتانیا، جایی که ۳AC ثبت نام را منتقل کرده است، به شرکت مشاوره Teneo دستور داد تا دارایی های ۳AC را در ماه ژوئن منحل کند.

راسل کرامپلر و کریستوفر فارمر، مدیران ارشد Teneo در ۸ ژوئیه به دادگاه اطلاع دادند که محل اختفای زو سو و کایل دیویس، بنیانگذاران ۳AC ناشناخته است.

اخیراً، دادگاه سنگاپور دستور دادخواست Teneo علیه ۳AC صادر شده در جزایر ویرجین بریتانیا را تأیید کرد. این اعتبار به Teneo این اختیار قانونی را می دهد تا درخواست دسترسی به سوابق مالی ۳AC را که در سنگاپور نگهداری می شود، داشته باشد.

دیوید لسپرانس، وکیلی با بیش از ۳۰ سال تجربه به عنوان مشاور مالیاتی و شهروندی، به کوین تلگراف گفت که او معتقد است که بنیانگذاران با استفاده از یک طرح پشتیبان، مخفیانه رفتند. بنیانگذاران پیشگام در صنایعی که قبلاً تنظیم نشده بودند، مانند بازی‌ها و ارزهای رمزنگاری شده، باید تعادل قدرت را حفظ کنند، اگر درخواست‌های تنظیم‌کننده اجتناب‌ناپذیر باشد.

او افزود که بهترین کار حفظ برابری در روابط در هنگام مذاکره برای همسو کردن شیوه های تجاری با استانداردهای جدید است. به گفته Lesperance، این به وکلای شرکت اجازه می دهد تا با مدیران تصفیه، دادگاه ها و رگولاتورها به صورت برابر مذاکره کنند.

لسپرانس در ادامه توضیح می دهد که در دهه ۱۹۹۰، الیوت اسپیتزر، دادستان کل سابق ایالت نیویورک، بر تکنیک دستگیر کردن مدیران عامل و وادار کردن آنها به یک پیاده روی “پروپ” تسلط داشت. سپس، ساعاتی قبل از باز شدن بازار، اسپیتزر با هیئت مدیره تماس گرفت و پیشنهاد دادخواهی کرد. با مذاکره از موقعیت بسیار ضعیف، هیئت مدیره تسلیم شد و به گفته لسپرانس، این اتهام را پذیرفت که اسپیتزر هیچ شانس واقعی برای “برنده شدن در دادگاه فقط برای صرفه جویی در قیمت سهام شرکت” ندارد.

زمانی که سایت‌های بازی آنلاین و کتاب‌های ورزشی شروع به کار کردند، من چند مشتری موسس داشتم که توانستند از دست دادستان‌های آمریکایی متعصب فرار کنند، اما وکلای شرکت آن‌ها، کسب‌وکار آن‌ها را با قوانین نظارتی جدید آمریکا تنظیم کردند. رقبای جهانی وگاس،” Lesperance گفت.

این بنیانگذاران در این دوره از مذاکرات به زندگی و فعالیت قانونی خود در حوزه های قضایی دوستانه تر ادامه دادند. بعداً توسط یکی از مشتریان من به قیمت یک پنی دلار خریداری شد.

وی افزود که اکنون که موسس آن از سنگاپور فرار کرده است، سوء ظن سرمایه گذاران مبنی بر اینکه این شرکت یک تجارت غیرقانونی است افزایش یافته است. علاوه بر این، برخی بر این باور بودند که پرونده ورشکستگی اخیر سرپوشی برای برنامه‌های فرار بنیانگذار است، زیرا ۳AC زمانی حدود ۱۰ میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت داشت.

بر اساس پستی از حساب توییتر تایید شده ژو، Lesperance گفت که بنیانگذار Three Arrows صفحه گسترده ای را در اختیار مدیر تصفیه قرار داده است که دارایی های شرکت را نشان می دهد.

بر اساس این توییت، بنیانگذاران ۳AC به کار خود برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سایر دارایی ها ادامه خواهند داد، اما از اقدامات مدیر تصفیه ناراضی هستند.مدیر تصفیه صندوق تامینی سفرکرده به آدرس دفتر Three Arrows در سنگاپور در اواخر ژوئن برای ردیابی بنیانگذار.

اخیرا: چگونه فناوری بلاک چین چگونه سرمایه گذاری مردم را تغییر می دهد

لسپرانس گفت: “به نظر خفته بود. مدیران انحلال با وکلای دیویس و چو در یک کنفرانس ویدئویی هفته گذشته صحبت کردند، اما نه مستقیما با بنیانگذاران.”

شایعات حاکی از آن است که آنها یا به دبی می روند یا در حال حاضر آنجا هستند.

طبق گزارش Finance Magnates، بنیانگذاران ۳AC در حال برنامه ریزی برای “انتقال تجارت به دبی” بودند. ژو همچنین افزود: “ما باید به زودی به آنجا برویم تا ارزیابی کنیم که آیا طبق برنامه ریزی اولیه حرکت می کند یا اینکه آیا آینده چیز دیگری خواهد بود.”

همچنین، حساب توییتر ژو است نشان می دهد او در امارات است و آخرین توییتش در ۱۲ جولای بود.با این حال، موقعیت مکانی دیویس در توییتر هنوز است نشان دادن سنگاپور.

آیا بنیانگذاران می توانند در دبی پنهان شوند؟

به گفته Lesperance، دبی اخیراً در بین کارآفرینان رمزارز بسیار شیک شده است. چانگ پنگ ژائو، بنیانگذار بایننس، یکی از این نمونه هاست. وی افزود: «دریافت ویزای غیرنظامی یا خصوصی هوانوردی که اجازه ورود به دبی را می دهد، نسبتاً آسان است.

اما لسپرانس می‌گوید اگر اتهامات جنایی مطرح شود، «عقب‌نشینی» قابل اعتمادی نیست. کلاهبردار نیجریه ای هاشپوپی زمانی که توسط پلیس دبی دستگیر شد و مستقیماً به ایالات متحده منتقل شد، این را به سختی کشف کرد.

شایان ذکر است که امارات متحده عربی با ۳۷ کشور قرارداد استرداد دارد. در میان آنها کشورهایی هستند که رگولاتورها به احتمال زیاد بر اقدامات Three Arrows Capital نظارت دارند. بر اساس داده های بلومبرگ، ایالات متحده، بریتانیا، کانادا، سنگاپور و هنگ کنگ همگی با امارات متحده عربی معاهدات استرداد امضا کرده اند.

اگر شایعه آقای لسپرانس افزود که موسس ۳AC در واقع به دبی گریخته است و در صورت طرح اتهامات جنایی ممکن است با بیداری بی احترامی روبرو شود.

علاوه بر نقل مکان به دبی چه کاری باید انجام دهند؟

وکیل دادگستری گفت: “کایل و جو هر دو شهروند آمریکایی و دارنده گذرنامه هستند. ما در معرض خطر جدی هستیم.”

این به این دلیل است که “گذرنامه آنها” در واقع به آنها تعلق ندارد. بلکه متعلق به ایالات متحده است و لسپرانس گفت: “ما اجازه می دهیم از آن پاسپورت استفاده شود تا زمانی که دیگر اجازه استفاده از آن را نگیریم.” این وکیل افزود، این بدان معناست که اگر پاسپورت ایالات متحده شما در زمانی که در کشور دیگری مانند امارات متحده عربی یا سنگاپور هستید باطل شود، عملاً در آن کشور قفل شده اید.

او می‌گوید دلیل این امر این است که آنها مدارک سفری ندارند که به آنها اجازه ورود به کشور ثالث را بدهد. به عنوان مثال، ممکن است شما را از درخواست اقامت یا افتتاح تسهیلات بانکی باز دارد.

لسپرانس می گوید: “اگر آنها باهوش باشند، سعی می کنند در دادگاه از خود دفاع کنند و در برابر هر اتهامی در ایالات متحده ایستادگی کنند. اما اگر محکوم شوند و به زندان فرستاده شوند، دیگر هرگز نور روز را نخواهند دید.”

آیا با سرمایه گذاری خود می توانند برای شهروندی اقدام کنند؟

به گفته وکلای خود، زو و دیویس می توانند برای شهروندی از طریق سرمایه گذاری (CBI) در بسیاری از کشورها از جمله دومینیکا، سنت لوسیا، آنتیگوا و باربودا، گرانادا، سنت کیتس و نویس و وانواتو درخواست دهند.

اکثر برنامه‌های CBI از متقاضیان می‌خواهند که سرمایه‌گذاری مالی قابل توجهی در کشور انجام دهند، معمولاً در قالب خرید املاک و مستغلات یا اوراق قرضه دولتی. در ازای آن، شهروندی و پاسپورت به آنها داده می شود که به آنها اجازه می دهد در کشور زندگی و کار کنند و بدون ویزا به بسیاری از کشورهای دیگر سفر کنند.

برنامه CBI می تواند راهی را برای زو و دیویس فراهم کند تا تابعیت دوم و پاسپورت دوم را دریافت کنند، اما در صورت طرح اتهامات جنایی همچنان مشمول استرداد به ایالات متحده خواهند بود. ذکر این نکته ضروری است که

لسپرانس می افزاید که بر خلاف تصور رایج، کشورهایی که تابعیت خود را از طریق برنامه های سرمایه گذاری کسب می کنند، دارای رویه های بررسی و بررسی دقیق هستند. وی گفت: بنابراین، با توجه به تبلیغات پیرامون این آقایان و امکان پیگرد کیفری در آینده، شهروندی از طریق برنامه های سرمایه گذاری با در نظر گرفتن اعطای گذرنامه در حال حاضر عملیاتی نیست.

نکته دیگری که باید به خاطر داشته باشید این است که چنین شهروندی یک شبه اعطا نمی شود.بله، Lesperance می گوید. اگر ایالات متحده در آینده نزدیک گذرنامه آنها را باطل کند، “آنها قفل خواهند شد.”

به طور خلاصه، شرکت حسابداری کایل و ژو در اثر انحلال سوخته است. بنابراین، روزهای درخواست “بیمه آتش سوزی گذرنامه دوم” مدت هاست که گذشته است. در آینده، اگر به احتمال زیاد به «آتش سوزی» (مثلاً کلاهبرداری) متهم شوند، باید با موسیقی روبرو شوند. یک وکیل به کوین تلگراف گفت، اما بدون پاسپورت دوم، آنها آن را از سلول زندان دریافت خواهند کرد.

اخیرا: چگونه بررسی کنیم که آیا یک پروژه ارز دیجیتال یک طرح پونزی است یا خیر

از سوی دیگر، ۳AC قبلا یکی از بزرگترین و شناخته شده ترین صندوق های سرمایه گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال بود که حدود ۱۰ میلیارد دلار را مدیریت می کرد. اما سرمایه‌گذاری ناکافی در Terra باعث شد که سرمایه‌گذاران پول خود را پس بگیرند و در نهایت ۳AC را مجبور کرد تا به دنبال حفاظت از ورشکستگی بخش ۱۵ باشد، در حالی که بنیانگذاران مجبور به شکایت از طلبکاران و تنظیم‌کننده‌ها شدند.

بر اساس پرونده های دادگاهی که در ورشکستگی این شرکت منتشر شد، این صندوق سرمایه گذاری رمزنگاری ۳.۵ میلیارد دلار به ۲۷ شرکت مختلف، از جمله ۲.۳ میلیارد دلار به وام دهنده ارز دیجیتال Genesis Global Trading بدهکار است.

داستان ۳AC یک داستان هشداردهنده است، اما لزوماً برای کل صنعت ارزهای دیجیتال محکوم به عذاب نیست. درعوض، حتی سرمایه‌گذاران با بودجه کافی و باتجربه نیز می‌توانند اشتباه کنند، و این به عنوان یادآوری است که دقت و مدیریت ریسک، حتی در عصر دیجیتال، ضروری است.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.نویسنده: Wahid Pessarlay

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا