اخبار ارز دیجیتال

اگر بازار سنتی سقوط کند چه اتفاقی برای بیت کوین و اتریوم خواهد افتاد؟

شاخص های متعدد سلامت اقتصادی همگی حاکی از یک رکود عمیق است که به زودی اقتصاد ایالات متحده و جهان را تحت تاثیر قرار خواهد داد. این برای سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال چه معنایی دارد؟

مایکل جی. بری، جادوگر مالی که در فیلم The Big Short به تصویر کشیده شده است، به پیش بینی بحران ها شهرت دارد. به عنوان مثال، صندوق سرمایه گذاری او در سقوط مسکن در سال 2008 میلیاردها دلار به دست آورد و بری تقریباً تمام پرتفوی خود را در سه ماهه دوم سال 2022 نقد کرد.

ممکن است زمان خوبی باشد که سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال را در نظر بگیرید زیرا به نظر می رسد هیچ کس نمی داند که آیا بازارهای سنتی قبل از وارد شدن به یک محیط رکودی تر باز می گردند یا خیر. در اینجا چند نمونه از اینکه چگونه سرمایه گذاران باتجربه می توانند پیشرفت های باورنکردنی را از دست بدهند، آورده شده است.

در ماه مه 2017، بری گفت که مردم باید منتظر یک “فروپاشی مالی جهانی” و جنگ جهانی سوم باشند. در عوض، S&P 500 طی 9 ماه آینده 20 درصد افزایش یافت. چند سال بعد، این شاخص در دسامبر 2021 به اوج خود رسید، در سطحی بیش از 100 درصد بالاتر از قیمت پیشنهادی بری برای ورود کوتاه.

در دسامبر 2020، بری گفت که قیمت سهام تسلا به عنوان بخشی از توجیه او برای باز کردن یک موقعیت فروش “مضحک” است. در 35 روز پس از آن بیانیه، 47 درصد افزایش یافت و قیمت سهام تسلا 10 ماه بعد به اوج خود رسید و 105 درصد از قیمت ظاهرا “مضحک” تسلا سود کرد.

شاخص ها به رکود عظیم اشاره می کنند، اما زمان دقیق آن هنوز مشخص نیست

مسلماً معامله گران نباید این واقعیت را نادیده بگیرند که شاخص دلار آمریکا در برابر سایر ارزهای اصلی جهانی به میزان قابل توجهی افزایش یافته و به بالاترین حد در 20 سال گذشته رسیده است. این نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران به دنبال بهشتی برای موقعیت‌های نقدی، خروج از بازار سهام، ارز خارجی و بدهی شرکت‌ها هستند.

علاوه بر این، شکاف بین سررسیدهای 2 ساله و 10 ساله خزانه داری ایالات متحده به رکورد 0.57-٪ در 22 سپتامبر افزایش یافت. به طور کلی، زمانی که اوراق قرضه دولتی کوتاه مدت بالاتر از اوراق قرضه بلندمدت بازدهی دارند، بازدهی معکوس داریم. منحنی – به عنوان یک سیگنال رو به رشد رکود تعبیر می شود.

علاوه بر این نگرانی ها، در 22 سپتامبر، فدرال رزرو ایالات متحده رکورد 2.36 تریلیون دلار در قراردادهای بازپرداخت معکوس یک شبه را گزارش کرد. در یک “ریپو معکوس”، فعالان بازار در ازای اوراق خزانه آمریکا و اوراق بهادار تحت حمایت آژانس، پول نقد به فدرال رزرو وام می دهند. وجه نقد مازاد در ترازنامه سرمایه گذاران نشان دهنده عدم اعتماد به ریسک اعتباری طرف مقابل است و یک شاخص نزولی است.

پس از ردیف کردن سه شاخص کلیدی اقتصاد کلان که به سطوحی رسیده اند که در بیش از دو دهه مشاهده نشده است، دو سوال کلیدی باقی مانده است. اول، رابطه بین بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) و بازارهای سنتی چیست؟ مهمتر از آن، اگر S&P 500 20٪ افت کند و بازار مسکن سقوط کند، سرمایه گذاران چه تاثیری خواهند داشت؟ چه چیزی باید انتظار داشته باشیم؟

این که آیا شخصی برای پرداخت صورت‌حساب‌های خود از ارزهای دیجیتال استفاده می‌کند یا نه، قیمت انرژی، غذا و خدمات پزشکی به شدت به دلار آمریکا وابسته است. بیشتر آنها به دلار آمریکا قیمت‌گذاری می‌شوند. بنابراین حتی اگر از بیت کوین برای پرداخت هزینه های خود استفاده کنید، شانس در وسط است و این ارزش به ارز فیات تبدیل می شود.

هزینه استقراض دلار آمریکا بر چندین اقتصاد تأثیر می گذارد

نکته اصلی فقدان معاملات دایره ای موثر با استفاده از ارزهای دیجیتال این است که معیشت همه به قدرت دلار آمریکا و هزینه های استقراض بستگی دارد. مگر اینکه در غار زندگی کنید، در زمین های خودکفایی گیر افتاده باشید، یا در یک جزیره کمونیستی زندگی کنید، زمانی که سرمایه گذاران پول نقد احتکار می کنند و نرخ های بهره افزایش می یابد، همه بازارها تحت تاثیر قرار می گیرند.

در مورد سقوط احتمالی بازار مسکن یا سقوط 20 درصدی بازار سهام، حقیقت این است که پیش‌بینی تأثیر آن بر بیت‌کوین و اتر غیرممکن است. دارندگانی که در تلاش هستند تا موقعیت‌های نقدی خود را در جهت آماده‌سازی برای زمستان طولانی دیگر ارزهای دیجیتال، تضمین کنند، وجود دارد. از سوی دیگر، ممکن است موجی از سرمایه‌گذاران به دنبال دارایی‌های غیرقابل ضبط یا حمایت از تورم باشند.

به همین دلیل است که داستان مایکل جی بری در زمانی که هر صاحب نظر و تحلیلگر بازار احتمال سقوط بازار در کوتاه مدت و سقوط قیمت مسکن را ابراز می کند بسیار مناسب است. بیت کوین و اتریوم برای اولین بار با یک رکود جهانی قریب الوقوع روبرو هستند و با قضاوت در مارس 2020، زمانی که فروش هراس ناشی از بحران کووید-19 جرقه زده شد، استقامت طولانی مدت نتیجه داد. مزرعه برنج.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.

نویسنده: Marcel Pechman

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا