اخبار ارز دیجیتال

منظور از استماع جنسلر برای مقررات و سیاست رمزنگاری ایالات متحده چیست؟


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

جنسلر در وارد شدن به جزئیات مردد بود، به جای بازجویی واقعی، با فشار نمادین مواجه شد و به صنعت کریپتو شفافیت جدیدی نداد.

گری جنسلر، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) اخیراً در کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان ایالات متحده برای استماع در مورد رهبری نظارتی حاضر شد.

این جلسه، که در آن گنسلر تنها شاهد بود، قول داد که برای رئیس SEC ناراحت کننده باشد زیرا اقدامات آژانس های فدرال در دوران رهبری گنسلر پس از بهار ۲۰۲۱ مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

از مقدمه‌ای توسط رئیس کمیته، نماینده پاتریک مک‌هنری، جنسلر به دلیل رویکرد بیش از حد درک شده SEC و اجرای قانون‌گذاری مورد انتقاد قرار گرفت.

مک‌هنری تاکید کرد که فقدان یک موضع روشن در مورد طبقه‌بندی قانونی ارزهای دیجیتال، پیروی از خواسته‌های SEC را برای شرکت‌ها آسان‌تر نمی‌کند.

یک روز قبل از جلسه استماع، نماینده وارن دیویدسون از اقدامی برای برکناری رئیس SEC و کاهش اختیارات جانشین وی برای “اصلاح یک رشته طولانی سوء استفاده” علیه صنعت کریپتو خبر داد.

ممکن است تهدیدآمیز به نظر برسد، اما این اولین حمله به جنسلر نخواهد بود و احتمالا آخرین هم نخواهد بود. رئیس SEC در طول دو سالی که در راس کار خود بود، دشمنانی پیدا کرده است، نه فقط در صنعت ارزهای دیجیتال.

اما جدا از هیاهو و ارعاب کنگره، آیا شنیده شدن ۱۸ آوریل برای رئیس SEC بد بود؟

کباب کن و تشویق کن

بیانیه افتتاحیه آتشین مک هنری رکورد قابل توجهی را برای SEC در انجام ۵۰ اقدام اجرایی جداگانه علیه شرکت های دارایی دیجیتال ایجاد می کند و درخواست SEC برای ۷۸ میلیون دلار بودجه اضافی برای گسترش فعالیت های خود الهام گرفته شده است.

مک‌هنری از قوانینی پیروی نکرده است که حتی نمی‌دانست شرکت‌های ارزهای رمزنگاری‌شده به آن‌ها اعمال می‌کنند، مقررات اجرایی «نه کافی و پایدار» هستند، و قوانین «بیش از حد تهاجمی» داشت. او جنسلر را به مجازات‌های «بی‌معنی» برای شرکت‌های ارزهای دیجیتال متهم کرد.

مجله: چه اتفاقی برای EOS افتاد؟ عکسبرداری انجمن برای بازگشت غیرمحتمل

گنسلر در شهادت آماده شده خود به نیاز به رسیدگی به رویه های استاندارد اشاره کرد (در حال حاضر، متوسط ​​دوره اظهار نظر برای پیشنهادات SEC بیش از ۷۰ روز است) و فوریت آن زمان، زمانی که دیجیتالی کردن یک چالش بزرگ بود. با استناد به جنسیت، اتهامات عجولانه افشا شد. قانون گذاری آنها.

گنسلر در مورد کریپتو صحبت کرد و موضع خود را تکرار کرد که “اکثر توکن های رمزنگاری اوراق بهادار هستند” و باید توسط SEC تنظیم شوند. به نظر او، بازار “مملو از عدم انطباق” است و باید مطابق با استانداردهای قابل اجرا در امور مالی سنتی به نام حمایت از سرمایه گذاران تنظیم شود.

“این قانون است. این یک انتخاب نیست. خودتان را DeFi بنامید [decentralized finance] به عنوان مثال، پلتفرم ها بهانه ای برای سرپیچی از قوانین اوراق بهادار نیستند. ”

زمانی که از جنسلر پرسیده شد که آیا جنسلر نگران است که چنین رویکردی می تواند منجر به فرار کسب و کارهای ارزهای دیجیتال از ایالات متحده شود، نماینده تام امر به کمیسیونر SEC فرصت پاسخگویی نداد.

نماینده بری لودرمیلک کمی سازنده تر بود. او از جنسلر پرسید که آیا فکر می‌کند دسترسی دولت مرکزی به اطلاعات سرمایه‌گذاران خرد امن‌تر از بازارهای غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال است یا خیر؟

کسانی که بر کلمه “گریل” تاکید می کردند از حمایت جنسلر در طول جلسه ناامید می شدند. در ابتدای کنفرانس، او از نماینده ماکسین واترز و نماینده برت شرمن، که از مبارزه کمیسیون بورس و اوراق بهادار با «میلیاردرهای مجازی» استقبال کردند، تقدیر کرد. نماینده استفان لینچ با طنز خواست تا مشخص کند که آیا میزان راهنمایی های کتبی کمیته به اندازه ای که صنعت ارز دیجیتال می خواهد روشن نیست.

SEC به جای توجه بیشتر به شرکت‌های «برون‌ساحلی، ضعیف و دارای اهرم بیش از حد» مانند FTX و Binance، گفت که صرافی‌های تحت نظارت خشکی مانند Coinbase را هدف قرار داده است. آن شخص ریچی تورس، نماینده دموکرات نیویورک بود.

تورس همچنین گفت که SEC به Paxos ناشر استیبل کوین علاقه دارد، اما نه Tether. جنسلر پاسخ داد که بررسی درست پرونده ها با شرکت های خارجی به سادگی زمان می برد.

نماینده دیویدسون، که در قانون قصد خود را برای برکناری جنسلر قبل از جلسه دادرسی اعلام کرد، از رئیس SEC خواست تا روشن کند که آیا اوراق بهادار اتر (ETH) و XRP (XRP) در نظر گرفته خواهد شد یا خیر. البته لازم به ذکر است که دیویدسون به جنسلر زمان زیادی برای دادن پاسخ قطعی نداد و لیست بلندبالای شکست های احتمالی SEC را مطالعه کرد.

نماینده مایک فلود، جنسلر را تحت فشار قرار داد تا در مورد صدور بولتن حسابداری کارکنان ۱۲۱ (SAB 121) توسط SEC بدون مشورت قبلی با تنظیم‌کننده‌های بانکی اظهارنظر کند. SAB 121 که در مارس ۲۰۲۲ صادر شد، پلتفرم‌های ارزهای دیجیتال را ملزم می‌کرد که دارایی‌های دیجیتال را به عنوان بدهی در ترازنامه خود به ارزش منصفانه فهرست کنند. آقای گنسلر که در ابتدا تمایلی نداشت، اعتراف کرد که SEC با تنظیم‌کننده‌های بانکی مشورت نکرده است، اما اشاره کرد که در عوض با چهار شرکت بزرگ حسابداری مشورت کرده است.

آخرین اما نه کم اهمیت، شرکت نماینده ارین هوچین بود. به نظر او، او قانون بازار اروپا برای دارایی های رمزنگاری (MiCA) را به عنوان نمونه ای از چارچوب جامع صنعت دیجیتالی که ایالات متحده فاقد آن است، ذکر کرد. در پاسخ، گنسلر به او اطمینان داد که این کشور از یک چارچوب نظارتی کاملاً تعریف شده برخوردار است که طی ۹۰ سال ساخته شده است.

بردن

این جلسه فقط بر استراتژی ارزهای دیجیتال SEC متمرکز نبود. در واقع، قانون افشای آب و هوای تنظیم کننده برای شرکت های سهامی عام بیشترین توجه را از سوی قانون گذاران به خود جلب کرد، حتی اگر سخنرانی افتتاحیه این موضوع را به طور برجسته نشان داد.

از یک سو، آقای گنسلر بسیار تمایلی به وارد شدن به جزئیات نداشت و از سوی دیگر با فشارهایی مواجه شد که بیشتر نمادین بود تا بازجویی واقعی.

جکسون، مدیر سیاست و روابط دولتی در Sea Currency، گفت: «بعید است که هر یک از سؤالات مطرح شده یا استدلال های مطرح شده به طور قابل توجهی رویکرد نظارتی فعلی SEC در صنعت ارزهای دیجیتال را متزلزل کرده باشد.» مولر به Cointelegraph گفت.

ایان وایزبرگر، مدیر ارشد فناوری Coinroot و یکی از بنیانگذاران شرکت Coinroot به کوین تلگراف گفت: SEC و Gensler تایید نکرده اند که آیا ETH یک کالا است یا یک امنیت. اما از نظر او قابل توجه، اطمینان جنسلر است که قوانین موجود برای تنظیم ارزهای دیجیتال کافی است.

موضع کمیسیون بورس و اوراق بهادار این است که شرکت‌های ارز دیجیتال باید بر اساس قوانین موجود در زمینه اوراق بهادار که در دهه ۱۹۳۰ نوشته شده بود، ثبت شوند. این ساختار دارای الزامات افشا است که کار نمی‌کند.

نکته کلیدی دیگر شکاف حزبی در مورد ارزهای دیجیتال بود: همه نمایندگانی که جنسلر را در مورد دارایی های دیجیتال زیر سوال بردند به جز یکی از جمهوری خواهان بودند. با توجه به مخالفت جمهوری خواهان با نامزدهای دولت بایدن، این شاید تعجب آور نباشد. با این حال، نشان می‌دهد که قانون ارزهای دیجیتال از اختلافات سیاسی حزبی مصون نیست.

اخیرا: لیختن اشتاین قانون بلاک چین را برای توسعه چشم انداز ارزهای دیجیتال تطبیق می دهد

خطوط این بخش زمانی که به مدافعان حمایت از ارزهای دیجیتال، مانند سناتور جمهوری خواه در سطح فدرال، سینتیا رامیس و سناتور وندی راجرز، سناتور ایالت آریزونا، بیشتر نمایان می شود. همین امر در مورد منتقدان، به ویژه سناتورهای دموکرات الیزابت وارن و شرود براون صدق می کند.

آیا کمیسیون بورس و اوراق بهادار می تواند موضع خود را تحت ریاست فعلی خود نرم کند؟ پیرس که با نام «مادر رمزنگاری» نیز شناخته می‌شود، بارها در مورد قوانین مربوط به پلتفرم‌های معاملاتی که توکن‌هایی را که واجد شرایط اوراق بهادار هستند پردازش نمی‌کنند و نحوه برخورد اپراتورها با انتقال از اوراق بهادار به معاملات غیر اوراق بهادار ابراز نگرانی کرده است. به نظر ویزبرگر، بهترین امید این است که کنگره نوعی چارچوب قانونی را فراتر از سطح SEC تصویب کند.نویسنده: David Attlee

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا