اخبار ارز دیجیتال

با تست نت کاردانو و هارد فورک واسیل چه اتفاقی می افتد؟

به گفته بنیانگذار چارلز هاسکینسون، که در تلاش است به این بحث پایان دهد، مسائل پیرامون هارد فورک کاردانو واسیل “بسیار خورنده و آسیب رسان” است.

چارلز هاسکینسون، بنیانگذار Cardano، به رد ادعاها مبنی بر اینکه شبکه آزمایشی Cardano “به طرز فاجعه‌باری شکسته است” ادامه داده است و پیشنهاد می‌کند که هارد فورک Vasil با تاخیر طولانی در نهایت باید ادامه یابد.

در یک تاپیک توییتری در ۲۱ آگوست، هاسکینسون ناراحتی خود را در رابطه با برخی ویدیوها که ادعا می‌کردند مشکلی «فاجعه‌بار» در شبکه آزمایشی Cardano وجود دارد، به اشتراک گذاشت. ساقه از موضوعی در ۱۹ آگوست توسط آدام دین، توسعه دهنده اکوسیستم کاردانو.

توسعه دهنده ادعا کرد که شبکه آزمایشی به دلیل یک باگ کشف نشده که یک فورک ناسازگار را در Cardano’s node v 1.35.2 ایجاد کرده است، به طور فاجعه بار شکسته شده است.

به دنبال این باگ، Cardano یک نرم افزار مشتری جدید به نام Cardano Node v1.35.3 را در دو شبکه آزمایشی جداگانه منتشر کرد.

با این حال، دین گفت که از آنجایی که اکثر اپراتورها برای شبیه سازی هارد فورک Vasil به نسخه ۱.۳۵.۲ ارتقا داده اند، نسخه ۱.۳۵.۳ نیز با شبکه آزمایشی اصلی “سازگار نیست و قابل همگام سازی نیست”، بنابراین دو تست “هیچ سابقه بلوکی وجود ندارد” ” در شبکه.

با این حال، هاسکینسون ادعا می‌کند که مشکلات کدنویسی یافت شده در آن نسخه نود در به‌روزرسانی ۱.۳۵.۳ حذف شده است، و این ناامیدی را به اشتراک می‌گذارد که آزمایش‌های بیشتر منجر به تاخیر بیشتر در هارد فورک خواهد شد.

“البته، ما به عنوان یک جامعه می‌توانیم انتشار Vasil را برای چند ماه به تعویق بیندازیم و کدی را که قبلاً ده‌ها بار تست شده و در حال اجرا است، مجدداً آزمایش کنیم. آیا ارزش آن را برای کسی دارد؟”

هاسکینسون در «از من هر چیزی بپرس» در ۱۹ اوت گفت که «گفت‌وگوهای غیرمنصفانه» در مورد کاردانو و مشکلات شبکه آزمایشی آن در جریان است و آن را «فوق‌العاده خورنده و آسیب‌رسان» خواند. من تماس گرفتم.

شبکه های آزمایشی همیشه در این صنعت ساخته می شوند و از بین می روند، بنابراین یک شبکه آزمایشی شکست خورده را نمی توان با شبکه اصلی اشتباه گرفت. هدف آنها این است. […] این هرگز به خود کاردانو آسیب نمی رساند. ”

روز یکشنبه، هاسکینسون گفت: “واقعیت چیزی به این بزرگی و پیچیده این است که به راحتی می توان گرفتار چیزی شد که خوب کار نمی کند و فراموش کرد که چه چیزی کار می کند.”

وی افزود که یکی از نتایج هارد فورک وسیل، یک فرآیند جدید حکمرانی و یک ساختار فراگیرتر خواهد بود که منجر به “کد مفیدتر” و “توسعه سریعتر” می شود.

“لحظه ای که به ما فرصتی برای تغییر و رشد می دهد. بیایید واسیل را با هم کامل کنیم و سپس به مرحله بالاتر برویم و برخی از گناهان اصلی پروژه را برطرف کنیم تا کاردانو بتواند به سطح بعدی نیز رشد کند.” .

مربوط: فروش اخبار؟ریسک سقوط قیمت کاردانو ۲۰ درصد با وجود شادی و خوشحالی واسیل هارد فورک

هارد فورک Vasil چندین بار در سال جاری به تعویق افتاده است، آخرین مورد در پایان ماه جولای به دلیل مشکلات شناسایی شده در شبکه تست است. با این حال، هاسکینسون در AMA گفت که خوشبین است که هارد فورک Vasil “به زودی” ارسال شود.

“آن را دریافت کرده است، کار می کند، کاملاً آزمایش شده است، و قابل اعتماد است. دلیلی وجود ندارد که سریع از خط پایان عبور نکنید.”

قیمت توکن ADA Cardano در روز دوشنبه ۰.۴۵ دلار بود که نسبت به هفته گذشته ۱۸.۵ درصد کاهش داشت.نویسنده: Brayden Lindrea

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا