اخبار ارز دیجیتال

اکنون که آشفتگی حل شده است، چه چیزی از بازار NFT باقی مانده است؟

از تصاویر پروفایل گرفته تا تاییدیه افراد مشهور، فضای NFT از زمان رونق بازار در سال 2021 تغییرات زیادی کرده است.

طی دو سال گذشته، توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) به عنوان یکی از فعال‌ترین و قابل توجه‌ترین جنبه‌های Web3 ظاهر شده‌اند.

داده‌های ذخیره‌شده در بلاک چین توسط NFT‌ها می‌توانند با فایل‌هایی که حاوی اشکال مختلف رسانه‌ای مانند عکس، ویدیو و صدا هستند مرتبط شوند. در برخی موارد، حتی می تواند به موارد فیزیکی مربوط شود. صاحبان NFT اغلب دارای حقوق مالکیت داده ها، مواد یا موارد مرتبط با توکن های خود هستند و این توکن ها معمولاً در بازارهای تخصصی خریداری و معامله می شوند. ظهور NFT ها در سال 2021 شهاب سنگ بود، اما از آن زمان تاکنون پایداری کمتری داشته است و به نظر می رسد در سال 2022 به شدت کاهش یافته است.

چرا NFT ها در سال 2021 محبوبیت خود را افزایش دادند؟

در سال 2021، دو تا از فعال ترین بازارها برای NFT پروژه های هنری کلکسیونی و صنعت بازی های ویدیویی بودند. NFT ها عصر جدیدی از بازی های ویدیویی را آغاز کردند که منجر به گسترش انواع جدیدی از بازی ها شد، مانند بازی های مبتنی بر بلاک چین که به بازیکنان جوایز درون بازی ارائه می کنند. کاربران این فرصت را خواهند داشت که برای اولین بار دارایی های درون بازی را داشته باشند و با معامله آن ها در پلتفرم های NFT مانند OpenSea از این دارایی ها سود ببرند.

Axie Infinity، بازی‌ای که هم NFT و هم ارز دیجیتال بومی خود را در بر می‌گیرد، در کل به محبوب‌ترین بازی رمزنگاری تبدیل شده است. بازار NFT Axie به نقطه عطف 1 میلیارد دلار در کل حجم معاملات رسید. علاوه بر این، طبق گزارشی که Cointelegraph در ماه مارس سال جاری منتشر کرد، این بازی دو سوم کل معاملات NFT بازی های بلاک چین را در سال 2021 به خود اختصاص داد.

صنعت بازی کمک خواهد کرد تا NFT ها به جریان اصلی تبدیل شوند زیرا بسیار محبوب هستند. Pavel Baines، تهیه کننده اجرایی بازی مسابقه ای استراتژی کارت Mixmob، به Cointelegraph گفت:

NFTها در بازی‌های ارزهای دیجیتال ابزار بزرگی هستند و احتمالاً یکی از سه محرک اصلی پذیرش رایج ارزهای دیجیتال هستند. برخی می‌گویند، “اوه، تجربه بدی از ورود به سیستم… استفاده از کیف پول رمزنگاری ایده‌آل نیست.” باید انتزاع کنی من آن را باور نمی کنم. اگر سرگرم کننده باشد، کودکان برای به دست آوردن آنچه می خواهند، از درد رنج می برند. ”

به نظر می‌رسد ترس از دست دادن نیز نقش مهمی ایفا می‌کند، زیرا مجموعه‌های عکس شناسنامه مانند Bored Ape Yacht Club (BAYC) بسیار موفق شده‌اند و قیمت‌های نادر ضرابخانه Golden Ape از 300 دلار به 3.4 میلیون دلار رسیده است.

هر چه که باشد، معمولاً دو نوع استخدام کننده وجود دارد. کسانی که پتانسیل را در یک روند می بینند و مایلند به آن پایبند بمانند، و کسانی که به آن ملحق می شوند زیرا دیگران آن را انجام می دهند. NFT نیز از این قاعده مستثنی نیست.

وضعیت NFT ها در سال 2022

فروش NFT در نیمه اول سال 2022 نسبتاً قوی باقی ماند و کاربران ارزهای دیجیتال در آن دوره 2.7 میلیارد دلار برای انتشار NFT هزینه کردند. با این حال، علیرغم شروع قوی سال، نقاط ضعفی در فضای NFT وجود داشت.

پایین‌ترین قیمت BAYC در اوایل سال جاری به زیر 100000 دلار رسید، اما تنها بهبود یافته است، با ارزان‌ترین Bored Ape که اخیراً در OpenSea با 73 اتر (ETH) (125000 دلار) فروخته شد.

اخیرا: موسیقی NFT ابزار قدرتمندی برای تبدیل مخاطبان به جوامع است

امسال نیز شاهد بودیم که کاربران Bored Apes خود را به دلیل خطای کاربر از دست دادند. میمون های خسته کننده به ارزش صدها هزار به دلیل خطای “انگشت چاق” با قیمت بسیار پایین تری فروخته شدند. به عنوان مثال، Ape #835 به قیمت 115 دای در 28 مارس امسال و Ape #6462 به قیمت 200 USD Coin (USDC) در 15 می فروخته شد.

حجم معاملات روزانه NFT در OpenSea در ماه سپتامبر تقریباً 99٪ از اوج خود 405.75 میلیون دلار در 1 می کاهش یافت و به 10.29 میلیون دلار در روز در زمان انتشار رسید. به گزارش DappRadar، از نظر مجموعه های فردی، BAYC در حال حاضر تنها 400000 دلار حجم معاملات روزانه دارد. بر اساس گزارش غیرمتمرکز Application Explorer، کریپتوپانک ها تا ساعت 7:20 صبح UTC در 3 اکتبر هیچ حجم معاملاتی نداشتند.

به گفته کارشناسان، با توجه به شرایط فعلی بازار، پیش بینی می شود ارزش پروژه های NFT نوسان داشته باشد. یاروسلاو شاکولا، مدیر عامل یارد هاب، یک چارچوب ایده کارآفرینی برای NFT، Web3 و بلاک چین، به کوین تلگراف گفت:

NFTها قطعاً تحت تأثیر بازارهای نزولی قرار گرفته اند، اما در بسیاری از موارد نه به شدت ارزهای دیجیتال و آلت کوین های سنتی. آنچه در آینده اتفاق می افتد به شرایط سیاسی و اقتصاد کلان جهانی بستگی دارد. در کوتاه مدت و میان مدت، ممکن است انتظار نوسان قیمت های NFT را نیز داشته باشیم. از آنجایی که تمام سهام فناوری و دارایی های ریسک در حال حاضر در برابر دلار آمریکا در حال سقوط هستند.

با وجود چنین مقادیر کمی، NFT ها همچنان مورد توجه زیادی قرار می گیرند.

ممکن است بسیاری از شما متوجه افزایش چشمگیر تعداد تصاویر پروفایل افراد با میمون، خرس یا سایر تصاویر NFT در اینستاگرام و توییتر شده باشید.

در ژانویه سال جاری، توییتر اعلام کرد که کاربران به طور رسمی می توانند از NFT به عنوان عکس پروفایل از طریق Twitter Blue استفاده کنند. نسخه پریمیوم مبتنی بر اشتراک توییتر به کاربران این امکان را می دهد که کیف پول خود را به هم متصل کرده و پس از اتصال NFT، تصاویر نمایه شش ضلعی خود را ارسال کنند. متا به زودی از توییتر پیروی کرد و عملکرد مشابهی را برای اینستاگرام و فیس بوک پیاده سازی کرد.

سلبریتی‌ها همچنان در فضای NFT حضور دارند، اخیراً با همکاری اسنوپ داگ با Mobland، یک متاورس مافیایی، برای ایجاد یک مزرعه دیجیتال علف‌های هرز NFT. مزرعه علف های هرز به عنوان بخشی از NFT 3.0، نسل سوم NFT توسعه یافته است.

آینده NFT ها

برخی از کارشناسان صنعت نه تنها احساس می‌کنند که بازار NFT همچنان وجود خواهد داشت، بلکه انتظار دارند که به گسترش آن ادامه دهد و نقش مهمی را در اقتصاد دیجیتال ایفا کند. طبق گزارشی که توسط Cointelegraph پوشش داده شده است، بازار NFT می تواند تا سال 2030 به 231 میلیارد دلار برسد. این به دلیل پذیرش مداوم آن در صنایع بازی های ویدیویی، موسیقی، هنر و مجموعه های دیجیتال است.

شاکرا نسبت به NFT ها در درازمدت صعودی است و به کوین تلگراف می گوید: این فناوری فرصت های جدیدی را برای مشاغل سنتی و کاربران عادی به طور یکسان باز می کند. می توان از آنها برای توکن کردن دارایی ها و ارائه آنها به کارمندان به عنوان مزایا و مزایا استفاده کرد. ”

کارشناسان همچنین معتقدند که زندگی ما در چند سال آینده مجازی تر خواهد شد. در آینده نزدیک، افراد ممکن است بتوانند از دارایی های مجازی برای انجام فعالیت های روزانه خود در فضای مجازی استفاده کنند. در اصل، این نشان دهنده ایجاد یک متاورس است که در آن همه چیز به توکن های NFT تبدیل می شود. اینکه چگونه با زندگی فیزیکی ما در «دنیای واقعی» همزیستی خواهد داشت باید دید، اما انقلاب در راه است.

اخیرا: Terra می تواند میراث قانونی مشابهی را برای Libra فیس بوک به جا بگذارد

برخی از کارشناسان معتقدند که NFT ها به زودی به وضعیت اصلی خواهند رسید. Jack Vinijtrongjit، مدیر عامل توسعه دهنده Web3 AAG، به Cointelegraph گفت: قبلاً دیده‌ایم که شرکت‌هایی مانند استارباکس از آن به جای کارت‌های عضویت استفاده می‌کنند و دانشگاه‌هایی که NFT برای دیپلم صادر می‌کنند. در نتیجه، من فکر می‌کنم که شاهد حرکت NFTها از جایگاه اصلی به جریان اصلی خواهیم بود. ”

واکنش صنعت بازی های ویدیویی به معرفی NFT ها موضوع گمانه زنی های زیادی بوده است. برخی از شرکت‌ها در حال حاضر دارایی‌های دیجیتالی را به عنوان بخشی از بازی‌های بلاک چین مانند Ember Sword ارائه می‌کنند، اما این فناوری هنوز به طور گسترده توسط جامعه بازی‌ها مورد استفاده قرار نگرفته است، و بسیاری از کارشناسان معتقدند که من نمی‌دانم که چگونه یا حتی در بازی پیشرفت خواهد کرد. صنعت.نویسنده: Anthony Clarke

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا