🚨 اخبار ارز دیجیتال

قبل از خرید ارزهای دیجیتال به چه نکاتی توجه کنیم؟

سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال ممکن است در بین مردم محبوبیت زیادی پیدا کرده باشد اما خرید و فروش آن نیز مانند بورس و مسکن با ریسک‌های زیادی همراه است. بنابراین بهتر است از قبل نسبت به نکات خرید ارز دیجیتال شناخت نسبی پیدا کنید تا بتوانید یک سرمایه گذاری مفید و پرسود داشته باشید.

این بازار با سود و زیان‌های زیادی همراه است و متأسفانه بسیاری از افراد نمی‌توانند در مقابل وسوسه سرمایه گذاری در ارز دیجیتال مقاومت کنند. چرا که احساس می‌کنند یک روش طلایی برای پولدار شدن را از دست خواهند داد. در صورتی که برای موفقیت در این راه بهتر است قبل از خرید، به یک سری نکات کلیدی توجه کنند. در ادامه همراه ما باشید تا به بررسی این نکات بپردازیم.

اهمیت سرمایه گذاری روی ارز‌های دیجیتال

این روزها با توجه به پیشرفت علم و فناوری و گسترش تکنولوژی، بحث اقتصاد و سرمایه گذاری، پا به عرصه جدیدی گذاشته است. خرید ارز دیجیتال نیز نشأت گرفته از رشد تکنولوژی در زندگی ماست. چرا که ارزهای دیجیتال را می‌توان به عنوان نوعی پول الکترونیکی غیر متمرکز معرفی کرد که نسبت به ارزهای فیات، قابلیت‌های بیشتری خواهند داشت.

در واقع خرید ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری نسبت به بازارهای تجاری دیگر متفاوت است و می‌تواند از مزایای زیادی برخوردار باشد. (البته اگر از قبل با نکات خرید ارز دیجیتال آشنایی نسبی داشته باشید.) همین مزایا سبب شده است که بسیاری از افراد، جهت خرید ارزهای دیجیتال و سرمایه گذاری در این بازار اشتیاق زیادی از خود نشان دهند.

نکات مهم قبل از خرید ارز دیجیتال

اگر قصد دارید از طریق خرید و فروش رمز ارز، سرمایه خود را افزایش دهید، مطمئناً دانستن نکات خرید ارز دیجیتال، می‌تواند در میزان موفقیت و گرفتن تصمیمات درست شما تأثیر فوق العاده ای داشته باشد. این نکات عبارت اند از:

نکات مهم قبل از خرید ارزهای دیجیتال

افزایش دانش خود در حوزه کریپتو

اولین قدم برای شروع هر حرفه و مهارتی، آموزش دیدن و کسب اطلاعات در آن زمینه است. با توجه به اینکه معامله و خرید ارز دیجیتال هم، با ریسک و استرس بالایی همراه است، مطمئناً بدون آموزش دیدن، نمی‌توان در آن موفق شد و به سود قابل توجهی دست پیدا کرد. همانطور که تجربه هم ثابت کرده است، افراد زیادی بوده اند که بدون هیچ گونه دانش و اطلاعاتی، پا به این بازار پر از ریسک گذاشته اند و در نهایت چیزی جزء شکست و از دست دادن سرمایه نصیب آن‌ها نشده است. بنابراین قبل از ورود به بازار ارز دیجیتال، بهتر است در رابطه با چگونگی خرید ارز دیجیتال، نگهداری آن‌ها در کیف پول و همچنین انتقال ارزها، اطلاعات کامل و مستندی را به دست آورید.

آمادگی پذیرش ریسک زیاد

همانطور که گفته شد در بازار ارز دیجیتال با وجود مزیت‌های فراوان، نسبت به بازار دلار، سکه و مسکن، احتمال بالا و پایین شدن قیمت‌ها بسیار زیاد است. بنابراین افرادی می‌توانند در آن موفق شوند که تحمل ریسک پذیری را داشته باشند. پس اگر احساس می‌کنید اهل ریسک نیستید، بهتر است برای خرید ارزهای دیجیتال کمی بیشتر فکر کنید.

سرمایه گذاران بزرگ و حرفه ای در رابطه با این نکته عقیده دارند بخشی از سرمایه ای را که تحمل از دست دادن آن را دارید، وارد این بازار کنید. به عبارت دیگر همه سرمایه خود را به یکباره صرف خرید و فروش ارز دیجیتال نکنید. بلکه یک دهم یا یک پنجم را وارد این بازار کنید و مابقی را برای سرمایه گذاری در بازارهای دیگر در نظر بگیرید.

دقیق بودن

یکی دیگر از نکات خرید ارز دیجیتال این است که در معامله رمز ارز باید دقت و توجه زیادی به خرج داد. چرا که شاید در این بازار نقدینگی بالایی وجود داشته باشد، اما اگر به اندازه کافی دقیق نباشید و همه جوانب را در نظر نگیرید، ممکن است با انتقال اشتباه ارز به یک کیف پول یا انتخاب یک شبکه انتقال ارز دیجیتال، همه یا بخشی از سرمایه خود را از دست بدهید.

حساس بودن نسبت به امنیت حساب کاربری و کیف پول خود!

این نکته را هیچ گاه فراموش نکنید که افراد کلاهبردار و سودجو همیشه در کمین هستند و هر جایی که بحث از سرمایه گذاری و پول باشد، ردی از آن‌ها پیدا خواهد شد. با توجه به اینکه در بازار خرید و فروش ارز دیجیتال، کار نگهداری و انتقال ارز بر عهده خود فرد است، بنابراین بهتر است تا حد امکان، نکات ایمنی را رعایت کند. به این صورت که نکات امنیتی حساب کاربری خود در صرافی را همچون نصب گوگل اوتنتیکیتور، ارسال پسورد برای ایمیل و فعال کردن ارسال کد برای شماره همراه را فعال کند. همچنین در صورتی که حساب کاربری شما مربوط به صرافی‌های بین المللی است، لازم است دقت در امنیت حساب کاربری چند برابر شود.

اهمیت امنیت حساب کاربری و کیف پول ارز دیجیتال

بنابراین از قرار دادن رمز‌های عبور ساده و قابل دسترس خودداری کنید. چرا که بارها اتفاق افتاده است کلاهبرداران و هکرهای این بازار توانسته اند به حساب کاربران در صرافی‌های بین المللی دست پیدا کنند. نکته دیگر اینکه به هیچ وجه کیف پول‌های دست دوم و کارکرده را خریداری نکنید. چرا که این کیف پول‌ها قبلاً توسط افراد مختلفی استفاده شده و پسورد و کلمات بازیابی آن ممکن است دست افراد دیگری هم باشد.

بررسی کاربرد و برنامه ارز در بازار کریپتو

نکته دیگری که لازم است قبل از خرید ارزهای دیجیتال در نظر داشته باشید، بررسی کردن ارز مورد نظر خود قبل از خرید آن است. با توجه به رونق پیدا کردن این بازار، ارزهای زیادی وجود دارند که ممکن است برخی از آن‌ها چندان ارزش و کاربردی نداشته باشند و حتی بعد از چند سال به طور کلی از بین بروند. بنابراین تأکید کارشناسان فعال بر این است که حتماً قبل از خرید رمز ارز، به خوبی در مورد آن تحقیق کرده و از کاربرد و برنامه آن در بازار اطلاع کسب کنید. شما به راحتی می‌توانید در مورد هر ارز دلخواه خود در اینترنت تحقیق کنید و اطلاعات کاملی در این باره به دست آورید. برای بررسی بیشتر و اطلاع از آمار ارزهای مختلف گوش دادن به اخبار مربوط به ارزهای دیجیتال در حوزه‌های مختلف نیز کمک کننده خواهد بود.

دوری کردن از سیستم‌های پونزی

سیستم‌های پونزی، سیستم‌هایی هستند که با وعده‌های دروغ پرداخت سود بیشتر، بسیاری از سرمایه گذاران را وسوسه می‌کنند. این سیستم‌ها در ابتدا، همه سرمایه افراد را جمع کرده و در اوایل سرمایه گذاری، به صورت مرتب سود پرداخت می‌کنند. البته که این سود پرداختی از پول سرمایه گذار بعدی تأمین می‌شود.

به این ترتیب بعد از جمع شدن کل سرمایه نفرات سرمایه گذار، سیستم به کلی محو و ناپدید می‌شود به گونه ای که انگار نبوده است. در نهایت سرمایه سرمایه گذاران از بین خواهد رفت.

جمع بندی

  • سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال با بالا و پایین‌ها و ریسک‌های زیادی همراه است.
  • برای موفقیت در این بازار بهتر است قبل از سرمایه گذاری، نسبت به یک سری نکات خرید ارز دیجیتال آشنایی پیدا کرد.
  • با توجه به متنوع بودن ارزهای دیجیتال، برخی از ارزها ممکن است ظاهر فریبنده ای داشته باشند اما چندان ارز با ارزشی نباشند بنابراین لازم است قبل از خرید به خوبی آن‌ها را بررسی کنید.
  • دقیق بودن، ریسک پذیر بودن، حفظ امنیت حساب کاربری و افزایش اطلاعات خود در مورد بازار ارزهای دیجیتال از مهم ترین مواردی است که برای موفقیت در این بازار لازم و ضروری خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا