اخبار ارز دیجیتال

Regenerative Finance (ReFi) چیست و چه تاثیری می تواند بر NFT و Web3 داشته باشد؟

Mashiat Mutmainnah، رهبر اکوسیستم NFT Steez و Celo، در مورد وعده ReFi و توانایی آن در پیشبرد مزایای زیست محیطی و اجتماعی صحبت کرد.

30 سپتامبر، NFT Steez، فضاهای توییتر دو هفته ای میزبانی شد با Masiat Mutmainnah توسط Alyssa Exposito و Ray Salmond آشنا شوید بحث و گفتگو چگونه Regenerative Finance (ReFi) می تواند دسترسی و فراگیری بیشتری را برای فناوری بلاک چین به ارمغان بیاورد.

به عنوان یک “جنبش ماموریت محور”، Mutmainnah توضیح می دهد که ReFi به کاربران اجازه می دهد تا رابطه خود را با سیستم مالی فعلی و رابطه بین مالی و ثروت را دوباره تعریف کنند.

در بسیاری از کشورها، امروزه میلیون ها نفر از دسترسی عادلانه و اساسی به خدمات مالی که بتواند نیازهای روزانه آنها را برآورده کند، محروم هستند.

اگر مدل‌های جدیدی وجود داشته باشد که بتواند به طور پایدار این مشکل را کاهش دهد، چه؟

تاثیر ReFi چیست؟

Mutmainnah تأکید کرد که ReFi ما را از نحوه عملکرد سیستم مالی کنونی به روش «استثماری» و «استثماری» آگاه می‌کند. او همچنین با توضیح اینکه کار کودکان باید قربانی شود تا کاربران بتوانند پیراهن‌هایی با قیمت 5 دلار بخرند، مقایسه‌هایی با مد سریع انجام داد.

این سیستم های “استخراج” دیگر برای مردم کار نمی کنند زیرا اصل اصلی ReFi دسترسی و توزیع منصفانه است.

Mutmainnah توضیح داد که در حالی که ReFi اغلب مترادف با آب و هوا است، که یک ستون است، ReFi “موارد استفاده خاص و در دسترس” را فعال می کند. کاربران می‌توانند «وصل شوند» و در مدل‌ها و سیستم‌هایی شرکت کنند که می‌توانند رفاه کلی و رونق اکوسیستم را افزایش دهند.

بنابراین ReFi می تواند به عنوان راهی برای مثلث بندی عناصر پایداری از طریق “ثبات” آب و هوا و “تنوع زیستی” و در عین حال حفظ دسترسی عادلانه در جامعه جهانی در نظر گرفته شود. این می‌تواند باعث ایجاد مدل‌ها و سیستم‌های مالی جدیدی شود که می‌توانند رفاه را تقویت کنند.

ممتنه گفت:

ReFi به مردم کمک می کند تا نحوه ارتباط خود با پول را تغییر دهند.

مرتبط: بنیانگذاران NFT Steez و Lukso پیامدهای خودمختاری دیجیتال در Web3 را بررسی می کنند

آیا می توان از Web3 و NFT برای منافع اجتماعی و عمومی استفاده کرد؟

در پاسخ به این سوال که آیا NFT ها می توانند برای منافع اجتماعی و عمومی استفاده شوند، Mutmainnah به برنامه های آزمایشی، از جمله “برنامه پاداش NFT وفاداری” اشاره کرد. مشابه آخرین برنامه وفاداری NFT استارباکس، Mutmainnah توضیح داد که چگونه طرح‌های مشابه می‌توانند بازدهی مثبت و پایدار ایجاد کنند.

به عنوان مثال، خرید یک NFT را تصور کنید که می تواند به صاحب خود یک فنجان قهوه رایگان به مدت 10 روز بدهد. در این مدل‌ها، NFT‌ها می‌توانند بازده اقتصادی بیشتری نسبت به خرید کالا ایجاد کنند و در عین حال آگاهی از کالاها و خدمات خود را افزایش دهند.

برخلاف هیاهو و گمانه زنی ها در مورد NFT ها در سال 2021، سازندگان و پلتفرم های بیشتری در حال گسترش هستند تا موارد استفاده عملی از طرح های تجاری همتا به همتا و همتا به همتا را کشف کنند.

اما این بدان معنا نیست که جذب نیرو آسان تر خواهد بود. به گفته Mutmainnah، فراتر از NFTها، “قطعات زیرساختی” زیادی برای کشف وجود دارد، مانند ساخت محصولات پویاتر که این امکان را فراهم می کند.

Mutmainnah بین “بی اصطکاک کردن محصول” برای پذیرش یکپارچه و اجازه دادن به کاربران برای کاربران “پیچیده” که “کاملاً مالک دارایی های خود هستند” گفت. من توضیح دادم که این یک نوع رقص است.

برای شنیدن مکالمات بیشتر وارد شوید با مراجعه به قسمت کامل آن را بشنوید حتماً تقویم‌های خود را برای قسمت بعدی NFT Steez در ۷ اکتبر ساعت ۱۲:۰۰ بعد از ظهر به وقت شرق شرقی علامت‌گذاری کنید.

نظرات و نظرات بیان شده در اینجا صرفاً متعلق به نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph.com نیست. تمام حرکات سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک است. هنگام تصمیم گیری باید تحقیق خود را انجام دهید.نویسنده: Alyssa Exposito

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا