اخبار ارز دیجیتال

چه چیزی لازم است تا Web3 به طور کامل جایگزین Web2 شود؟

آیا Web3 می تواند جایگزین Web2 شود، و چه چیزی مانع این امر می شود؟بیایید نگاهی به برخی از بزرگترین چالش های پیش روی این بخش در حال رشد امروز بیندازیم.

Web3 واژه‌ای است که بر لبان همه است – اما کنار گذاشتن چیزهای عجیب و غریب برای لحظه‌ای یک سوال قانع‌کننده را ایجاد می‌کند: آیا این پروژه‌ها می‌توانند به طور کامل جایگزین Web2 شوند؟ و چه چیزی مانع از وقوع این اتفاق می‌شود؟

امثال گوگل و فیس بوک در دوران وب ۲ بسیار موفق بودند و میلیاردها دلار سود به دست آوردند و بر شکل اینترنت تأثیر زیادی گذاشتند. با این حال، تداوم نفوذ آنها تضمین نشده است. تاریخ ۳۰ ساله وب مملو از نابودی شرکت هایی است که زمانی جاودانه بودند. MySpace یک مثال برجسته است.

در میان نگرانی‌های بی‌شماری درباره نحوه جمع‌آوری و استفاده از داده‌های کاربران، و همچنین نگرانی‌هایی مبنی بر اینکه سازندگان محتوا به اندازه کافی برای تلاش‌های خود جبران نمی‌شوند، Web3 در حال انتقال قدرت به توده‌ها است.حتی غول‌های Web2 نیز پتانسیل این رویکرد جدید را تشخیص می‌دهند. تقریبا یک سال از زمانی که فیس بوک اعلام کرد قصد دارد نام خود را به Meta تغییر دهد و بر متاورس تمرکز کند می گذرد.

چشم انداز و جاه طلبی های استارت آپ Web3 قابل تحسین است، اما چالش هایی وجود دارد که باید با آنها مقابله کرد. منتقدان به درستی به مصرف انرژی بسیار زیاد برخی از بلاک چین ها اشاره می کنند، به ویژه آنهایی که مبتنی بر مکانیسم های اجماع اثبات کار هستند. آنها استدلال می کنند که ایجاد یک زمین بازی مساوی به صورت آنلاین نمی تواند به ضرر محیط زیست تمام شود.

برای اینکه پروژه‌های Web3 به پتانسیل کامل خود دست یابند، زیرساختی که بر آن تکیه می‌کنند باید مدیریت داده کاملاً غیرمتمرکز داشته باشد. این به معنای حذف اتکا به ارائه دهندگان ابر متمرکز مانند خدمات وب آمازون است. مالکان نیز باید کنترل را در دست بگیرند و بلاک چین ها باید تغییرناپذیر، مقرون به صرفه و سبزتر باشند. بررسی همه این عوامل بی اهمیت نیست.

ایده های بزرگ، نگران مشکلات دندان درآوردن باشید

جی پی مورگان از متاورس به عنوان یک فرصت تریلیون دلاری یاد می کند. این یک گلوله نقره ای است که می تواند صنعت موسیقی را احیا کند و شیوه کار و نواختن ما را دوباره ابداع کند. اما قبل از اینکه دنیای مجازی واقعاً به جریان اصلی تبدیل شود، باید بر چالش‌های امنیتی و حریم خصوصی غلبه کرد. فقدان قابلیت همکاری نیز مانع پذیرش می شود. و در حالی که اینترنت اولیه نسبتاً دست و پا گیر بود، متاورس تا قابل استفاده و شهودی شدن راه درازی در پیش دارد. آرزوهای کسانی که ناآگاهانه از فناوری بلاک چین استفاده می کنند هنوز کمی دور است.

و این ما را به برخی از موارد استفاده دیگر پیشنهاد شده برای بلاک چین می‌رساند.بسیاری از کارآفرینان معتقدند که این دفاتر غیرقابل تغییر می‌توانند بخش مراقبت‌های بهداشتی را به قرن بیست و یکم بکشانند. این تضمین می کند که سوابق پزشکی به درستی دیجیتالی شده و به راحتی بین مراکز انتقال داده می شود. مشکل اینجاست این صنعت با حجم عظیمی از داده ها است و رازداری بیمار مقدس است. فرصت‌های بزرگی پیش روی شبکه‌هایی است که می‌توانند قابلیت همکاری، تغییرناپذیری، امنیت، شفافیت تراکنش و حاکمیت بر داده‌های مراقبت‌های بهداشتی را ارائه دهند. با برخی تخمین ها مبنی بر تقلبی بودن ۱۰ درصد از داروهای در گردش، بلاک چین در مقابله با حجم عظیمی از داروهای تقلبی که در این زمینه وجود دارد، انقلابی نیست.

بنابراین جواب چیست؟

Inery یک بلاک چین لایه ۱ است که هدف آن رفع برخی از این مشکلات سوزان با اتصال یکپارچه سیستم ها، برنامه ها و شبکه های متعدد است. راه حل مدیریت پایگاه داده آن، IneryDB، از توان عملیاتی بالا، تأخیر کم و جستجوهای پرس و جو پیچیده حمایت می کند و در عین حال تضمین می کند که دارایی های داده در کنترل کامل صاحبان خود باقی می مانند.

تیم پشت این شبکه Proof-of-Stake مقیاس پذیر، مقاوم در برابر حملات Sybil، کارآمد انرژی، ضد دستکاری و سریع است، با یک بلوک جدید در هر ۰.۵ ثانیه ایجاد می شود و ۱ می گوید می تواند ۵۰۰۰ تراکنش در ثانیه انجام دهد. همه اینها بدون به خطر انداختن امنیت.

دکتر نوین سینگ، مدیرعامل اینری به کوین تلگراف گفت: یک پارادایم جدید دسترسی به داده ها را فعال کنید. ”

اینری می گوید که قبلاً به نقاط عطف بزرگی دست یافته است و در Huobi فهرست شده است. شبکه آزمایشی شبکه اکنون فعال است و تعهد سرمایه گذاری ۵۰ میلیون دلاری GEM و همچنین مشارکت های دیگر Metavest و Truth Ventures را تضمین کرده است. همچنین برخی از استعدادهای برجسته را جذب کرده است. بنیانگذار Orange Telecom در حال حاضر به عنوان رئیس هیئت مدیره فعالیت می کند و معاون سابق بازاریابی جهانی اپل نیز به عنوان مشاور اصلی به آن ملحق شده است.

در آینده، این پروژه امیدوار است که وارد مشارکت های استراتژیک شود تا قفل موارد استفاده قانع کننده را برای سیستم های خود در صنایع بیشتری باز کند. انتظار می رود شبکه اصلی در سه ماهه اول سال ۲۰۲۳ راه اندازی شود و راه را برای توسعه دهندگان و کاربران هموار کند تا به درستی کشف کنند که آینده Web3 چگونه باید باشد.

درباره Innery بیشتر بدانید

سلب مسئولیت. کوین تلگراف هیچ محتوا یا محصولی را در این صفحه تایید نمی کند. در حالی که هدف ما ارائه تمام اطلاعات مادی در دسترس است، خوانندگان باید قبل از هر اقدامی در رابطه با شرکت تحقیقات خود را انجام دهند و مسئولیت کامل تصمیمات خود را بپذیرند. همچنین نباید این مقاله را توصیه سرمایه گذاری در نظر گرفت.

نویسنده: Chris Jones

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا