اخبار ارز دیجیتال

Comtech Gold (CGO) چیست و چگونه کار می کند؟

آیا داشتن طلای دیجیتال گزینه بهتری نسبت به طلای فیزیکی است؟

افزایش طلای دیجیتال می تواند این صنعت را به شکلی که قبلاً هرگز نداشته است، مختل کند. از لحاظ تاریخی، طلا به عنوان یک ارز جهانی به عنوان پوششی در برابر تورم استفاده شده است. همچنین به عنوان محل سرمایه گذاری (کالاها) عمل می کند و اغلب بر سایر طبقات دارایی مانند سهام و فارکس ترجیح داده می شود، به خصوص در بازارهای سنتی.

با این حال، داشتن طلای فیزیکی دارای معایبی است، مانند ناراحتی حمل و نقل و ذخیره سازی و خطر سرقت. صندوق‌های قابل معامله در بورس طلا (ETF) ممکن است به عنوان یک گزینه جایگزین در نظر گرفته شوند، اما معامله‌گران در واقع مالک طلا نیستند، آنها همان مالیات‌هایی را پرداخت می‌کنند که شمش‌ها و شمش‌های طلا می‌پردازند و فراموش نکنید که سرمایه‌گذاران نیز باید بپردازند. حق عضویت سالانه حدود ۰.۴٪ تا ۱٪ است. طلا شامل تمام اشکال فلزی مانند سکه و شمش است، در حالی که شمش شامل تمام اشکال فیزیکی قابل تعویض سایر فلزات گرانبها مانند نقره و پلاتین است.

در مقابل، طلای دیجیتالی ذخیره شده در یک بلاک چین به عنوان یک جایگزین قوی در نظر گرفته می شود. CGO یک مشکل رایج در تجارت طلا را با عرضه یک ارز دیجیتال ۱۰۰٪ با پشتوانه طلا حل می کند.

CGO نیازهای سرمایه گذاران شرکتی و همچنین سرمایه گذاران فردی را برآورده می کند. این امر نیاز سرمایه گذاران خرد را برای بازدید از بازارهای محلی برای خرید طلا از بین می برد. علاوه بر این، حذف نیاز به ذخیره سازی طلا به شکل فیزیکی برای سرمایه گذاران نهادی بهتر است.

معرفی Comtech Gold

Commtech Gold با انتشار طلای دیجیتال استاندارد شده با پشتوانه ۱۰۰ درصد طلای فیزیکی، بعد دیگری به معاملات طلا اضافه کرده است. این پروژه که بر روی شبکه XinFin XDC، یک بلاک چین پیشرفته ساخته شده، مطابق با شریعت است و توسط یکی از گروه های مشهور شریعت پژوه در امارات متحده عربی تایید شده است.

طلای دیجیتال را می توان در هر زمان به طلای فیزیکی تبدیل کرد، بنابراین مشکلات ذخیره سازی و انتقال مرتبط با طلا حل می شود. تکه تکه شدن فلزات گرانبها باعث محبوبیت بیشتر سرمایه گذاری در طلا می شود.

دارندگان توکن CGO از نظر فیزیکی طلا به نسبت مساوی دارند. هر دارنده حق دریافت مقدار مشخصی طلا را دارد که ممکن است شمش خاص ارسالی نباشد. این ترتیب مانند یک بانک عمل می کند، جایی که بانک به درخواست کشو، اسکناس هایی با ارزش مشخص را تحویل می دهد، اما لزوماً مانند اسکناس های سپرده شده به صورت نقد نیست.

طلای فیزیکی زیربنایی

هر توکن طلای Comtech نشان دهنده ۱ گرم طلا است و قیمت آن تابع نرخ های رایج بین المللی طلا است. توکن ها به طور کامل توسط شمش ​​های طلا که با شماره میله قابل شناسایی هستند پشتیبانی می شوند. اینها میله های ۱ کیلوگرمی استاندارد با خلوص ۹۹۹.۹ هستند.

هر کسی که ژتون پشت طلا داشته باشد می تواند آن را به یک شمش طلای فیزیکی ۱ کیلوگرمی تبدیل کند. اگر سرمایه‌گذار ژتون‌های طلا به ارزش ۱ کیلوگرم (۱۰۰۰ توکن CGO) داشته باشد، می‌تواند برای ارسال توکن شمش‌های طلای فیزیکی ۱ کیلوگرمی درخواست کند.

همانطور که شبکه Comtech Gold رشد می‌کند، می‌توانید توکن‌ها را خریداری کرده و در هر زمان که بخواهید در فروشگاه‌های خرده‌فروشان شناخته‌شده با ارزش‌های کوچک از آنها استفاده کنید.

رعایت شرع

کاملاً بر اساس اصول شریعت، Commtech Gold اکوسیستمی ایجاد خواهد کرد که در آن طلای فیزیکی مرتبط با هر توکن دارای پشتوانه طلا قابل شناسایی و جداسازی باشد. هر تراکنش با تحویل واقعی توکن ها از فروشنده به خریدار، مطابق با رعایت شریعت، به اوج خود می رسد. تمام جنبه های توکن، از ایجاد تا بازخرید، کاملاً قابل ممیزی هستند.

گواهی شرعی (فتوا) توسط گروه مشاوره امانی صادر می شود، انجمنی که در زمینه سرمایه گذاری های مطابق با شریعت و راه حل های مالی اسلامی تخصص دارد. با حمایت تیم مشاور، گواهینامه Commtech Gold Sharia پس از اطمینان از اینکه ساختار Commtech Gold Token، مکانیسم‌ها و اسناد قانونی کلیدی مرتبط با تمام الزامات شرعی مطابقت دارد، ارائه می‌شود.

این اعتبار مطابق با قوانین و استانداردهای اسلامی است که توسط مرجع حسابرسی مؤسسات مالی اسلامی (AAOIFI) تعریف شده است.

طاق و انبار

شمش فیزیکی زیرین توکن‌های طلا در ترنس‌گارد، یک انبار شناخته‌شده جهانی، ذخیره می‌شود. مسیر حسابرسی در حساب کیف پول کاربر کاملاً کامل است. کاربران می توانند از کیف پول برای مشاهده موجودی خود و انتقال توکن ها استفاده کنند. همه کیف پول ها رمزگذاری شده اند و فقط مالک می تواند به آن دسترسی داشته باشد.

نگهداری طلا چه در خانه و چه در بانک به دلیل مسائل امنیتی و راحتی همیشه دردسرساز بوده است. با این حال، Comtech Gold به کاربران این امکان را می دهد که طلا را به شکل توکن شده ذخیره کنند، دارایی خود را جابجا کنند و سرمایه گذاری های خود را به میل خود دفع کنند.

توکن سازی طلای فیزیکی

طلا یک فلز گرانبها است و سرمایه گذاری برای بسیاری از افراد از نظر مالی غیرممکن است. دیجیتالی شدن طلا منجر به سرمایه گذاری جزئی می شود و به مردم اجازه می دهد تا از ۱ گرم خرید کنند و افق سرمایه گذاران را تا حد زیادی گسترش دهد. Comtech Gold خرید کمتر از ۰.۰۱ گرم را تسهیل می کند.

Comtech Gold به کاربران این امکان را می دهد تا طلای فیزیکی شخصی خود را در شمش های استاندارد ۱ کیلوگرمی سپرده گذاری کنند و برای آن توکن تهیه کنند. سرمایه‌گذارانی که سکه‌هایی به ارزش ۱ کیلوگرم یا بیشتر طلا دارند، می‌توانند توکن‌های خود را در ازای معادل طلا در مضرب ۱۰۰۰ توکن (۱ کیلوگرم طلا) باطل کنند. در اینجا مراحل انجام می شود:

رویه لغو تبادل توکن

نظارت نظارتی، کار با متولیان طلا با سابقه اثبات شده، و حساب‌های امانی تضمین می‌کند که از همه نگرانی‌ها جلوگیری می‌شود.

Comtech Gold چگونه کار می کند؟

پروتکل Comtech Gold بر اساس بلاک چین شبکه XinFin XDC، تمام مزایای یک اکوسیستم غیرمتمرکز را به ارمغان می آورد. توکن‌سازی نگهداری و تجارت دارایی‌های طلا را بسیار آسان‌تر از طلای فیزیکی می‌کند. علاوه بر این، برخلاف ارز فیات و طلای فیزیکی، توکن‌ها بسیار روان‌تر هستند.

توکن های CGO بومی ذخیره شده در بلاک چین شبکه XDC می توانند توسط کاربران از طریق کیف پول هایی که از توکن های XRC-20 شبکه XDC پشتیبانی می کنند، مدیریت کنند. کاربران می توانند با استفاده از شبکه XDC موجودی توکن را مشاهده کرده و توکن ها را به آدرس های گیرنده انتقال دهند. پس از تکمیل تراکنش، کاربر می تواند آن را در XinFin XDC Network Explorer ببیند. کل فرآیند معاملات در چند ثانیه تکمیل می شود و تقریباً هیچ کارمزد معامله ای وجود ندارد.

هنگام انتقال توکن های CGO، کاربران باید علاوه بر هزینه اضافی برای انتقال CGO، هزینه های استاندارد گاز را نیز بپردازند. به عنوان مثال، اگر کاربری نیاز به انتقال ۲۰ CGO از یک آدرس XRC-20 به آدرس دیگر داشته باشد، ممکن است نیاز به ارسال ۲۰.۰۰۳ CGO برای پوشش هزینه های دریافت شده داشته باشد. این هزینه به مدیریت پروتکل و صندوق کمک می کند. بدون هزینه ذخیره سازی

از آنجایی که CGO به طلای فیزیکی واقعی متکی است، قیمت از قیمت طلای بین‌المللی بسیار تبعیت می‌کند. فراز و نشیب های مربوط به بازار در قیمت آفلاین طلا در قیمت توکن CGO منعکس می شود.

محصول زمانه

ما در عصری زندگی می کنیم که جهان های تقریباً موازی در دنیای دیجیتال در حال توسعه هستند. هزاره ها ترجیح می دهند تمام دارایی های خود را به صورت آنلاین پردازش کنند، از دارایی های بانکی گرفته تا سهام، و طلای دیجیتالی گسترش طبیعی عملیات آنها است.

توکن های پشتوانه دارایی Commtech Gold نه تنها به رفع مشکلات رایج در خرید و تجارت طلای سنتی کمک می کند، بلکه مزایای بسیاری را نسبت به محصولاتی مانند ETF طلا ارائه می دهد. تقسیم دارایی های اساسی به سرمایه گذارانی کمک می کند که سرمایه گذاری خود را متوقف کرده اند زیرا سرمایه گذاری های مرتبط با طلا از نظر مالی مقرون به صرفه نبودند.

همانطور که فناوری پیشرفت می کند و اکوسیستم ساده تر می شود، احتمالاً شروع به جذب بیشتر خواهد کرد.

برای این مقاله مجوز خریداری کنید. پشتیبانی شده توسط SharpShark.

نویسنده: Dilip Kumar Patairya

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا