🚨 اخبار ارز دیجیتال

هش بیت بیت کوین چیست و چرا مهم است؟

نرخ هش یک ارز دیجیتال، قدرت پردازش شبکه بلاک چین برای پردازش تراکنش ها را اندازه گیری می کند.

چگونه هشریت بر قیمت بیت کوین تأثیر می گذارد؟

محرک های اصلی قیمت بیت کوین عبارتند از قدرت محاسباتی، سوددهی استخراج و مشکل شبکه. ماینرها با بیت کوین غرامت دریافت می کنند و هزینه هایی به ارز محلی دارند، بنابراین نرخ هش از قیمت تبعیت می کند.

به عبارت دیگر، هر چه شبکه بیت کوین از قدرت محاسباتی بیشتری استفاده کند، ارزش بیشتری دارد. علاوه بر این، ماینرهای منطقی تنها در صورتی مایل به استخراج بیت کوین هستند که سودآور باشد. این به طور ضمنی به این معنی است که سایر ارزهای دیجیتال بدون تقاضا ارزش صفر خواهند داشت و ماینرها منابع خود را به جای دیگری هدایت خواهند کرد.

علاوه بر این، مشکل شبکه می تواند به عنوان یک پروکسی برای کل قدرت استخراج استفاده شود. این فرض به صراحت توسط الگوریتم های حاکم بر شبکه بیت کوین پشتیبانی می شود. یعنی سختی برای جبران کاهش مجدد تنظیم می شود یا در سناریوی مخالف، تاثیر افزایش قدرت ماینینگ کاهش می یابد.

نوسانات قیمت بیت کوین نه تنها به دلایل صرفاً گمانه زنی است، بلکه نحوه تأثیر آنها بر مصرف انرژی شبکه بیت کوین و نحوه رفتار ماینرهایی که زیرساخت بیت کوین را تامین می کنند در آینده نیز مهم است. علاوه بر این، مدت‌ها تصور می‌شد که نرخ هش یا تعداد کل محاسباتی که استخراج‌کنندگان بیت‌کوین انجام می‌دهند، به قیمت بیت‌کوین مرتبط است.

با این حال، این مفهوم درست به نظر نمی رسد زیرا تولیدکنندگان در بازار رقابتی قیمت گیرنده هستند، بنابراین میزان تلاشی که تولیدکننده برای تولید کالا و خدمات انجام می دهد به قیمتی که مصرف کنندگان می پردازند بی ربط است. ممکن است به نظر برسد. برعکس، ممکن است این مورد برای بازار بیت کوین صادق نباشد. این به این دلیل است که تنها تعداد کمی از اپراتورهای استخر معدن، عملیات خود را برای کنترل قیمت‌های بازار تنظیم می‌کنند. علاوه بر این، عدم کشش عرضه بیت کوین و رقابت شدید در صنعت استخراج ممکن است باعث شود ماینرها رفتار متفاوتی داشته باشند.

برای این مقاله مجوز خریداری کنید. پشتیبانی شده توسط SharpShark.

هش ریت بیت کوین چگونه کار می کند؟

تابع هش رمزنگاری SHA-256 که داده های ورودی را به یک رشته ۲۵۶ بیتی (هش) تبدیل می کند، یکی از فناوری هایی است که بیت کوین برای اندازه گیری نرخ هش از آن استفاده می کند. تابع یک طرفه است، بنابراین تعیین هش از ورودی آسان است، اما نه برعکس.

هشرت که می تواند در میلیاردها، تریلیون ها، تریلیون ها و کوئنتیلیون ها بیان شود، تعداد محاسباتی است که می توان در هر ثانیه انجام داد. به عنوان مثال، نرخ هش ۱BH/s نشان می دهد که ۱ میلیارد حدس در ثانیه امکان پذیر است. اما هش بیت بیت کوین چگونه اندازه گیری می شود؟برای بیان هش بیت کوین از اگزاهش در ثانیه (EH/s) استفاده می کنیم که معادل ۱۰ کوادریلیون هش است. با مقایسه میانگین زمان بین بلوک های استخراج شده با سختی شبکه در یک زمان معین، می توانیم تقریباً نرخ هش کل شبکه را محاسبه کنیم.

پس سختی استخراج چیست؟ چالش ماینینگ به این موضوع اشاره دارد که چقدر برای یک ماینر تولید هش کمتر از هش مورد نظر دشوار است. این با کاهش تعداد هدرهای بلوک هش شده به دست می آید. به طور متوسط ​​هر ۱۰ دقیقه یک بلاک جدید (بیت کوین) پیدا می شود. با این حال، زمانی که BTC کمتر از زمان متوسط ​​یافت می شود، دشواری کاهش می یابد یا برعکس.

علاوه بر این، لازم به ذکر است که سختی استخراج شبکه بیت کوین پس از استخراج ۲۰۱۶ بلاک به طور خودکار تغییر می کند. بنابراین، بسته به تعداد ماینرها و کل قدرت هش در شبکه ماینینگ، سختی را می توان افزایش یا کاهش داد. بنابراین هش ریت فعلی بیت کوین چقدر است؟

قدرت هش دقیق بیت کوین ناشناخته است، اما می توان از تعداد بلاک هایی که در حال حاضر استخراج می شوند و سختی بلاک استنباط کرد. بنابراین چگونه هش بیت بیت کوین را نظارت می کنید؟ Blockhain.com تخمینی از هش ریت فعلی بیت کوین ارائه می دهد که تا ۲۵ سپتامبر ۲۰۲۲ برابر با ۲۲۴.۳۸۳ میلیون TH/s است. من اینجا هستم.

چرا hashrate مهم است

یک شاخص کلیدی از قدرت یک شبکه بلاک چین و به ویژه امنیت آن، نرخ هش است.

پس وقتی هش بیت بیت کوین بالا می رود چه اتفاقی می افتد؟هر چه ماشین های بیشتری برای یافتن بلاک بعدی برای ماینرهای قانونی اختصاص داده می شود، هش ریت افزایش می یابد. این نشان می دهد که مجموع قدرت محاسباتی شبکه بالا است و دخالت مهاجمان مخرب در شبکه را دشوار می کند. با این وجود، اکثر کنترل‌کننده‌های نرخ هش می‌توانند با ترتیب دادن مجدد پرداخت‌ها، پرداخت‌ها را معکوس کنند، که منجر به مشکلات خرج مضاعف به دلیل کاهش نرخ هش شبکه می‌شود.

پس چه اتفاقی می‌افتد وقتی هش‌ریت بیت‌کوین کاهش می‌یابد؟ کاهش هش‌ریت، شبکه را در معرض مجرمان سایبری و دزدان رمزارز قرار می‌دهد، زیرا هزینه کمتری برای اجرای یک حمله ۵۱ درصدی دارد. علاوه بر این، هش‌های پایین باعث می‌شود ارزهای دیجیتال تنوع کمتری داشته باشند و ریسک قابل‌توجهی برای سرمایه‌گذاران کریپتو ایجاد کند. برای جلوگیری از از دست دادن وجوه کاربران، پلتفرم‌های کریپتو ممکن است در صورت کاهش ناگهانی نرخ هش، معامله را متوقف کنند یا ارز را از فهرست خارج کنند. آیا این معیار مناسبی برای ارزیابی است.

مانند بسیاری از رمزارزهای PoW، نرخ هش بیشتر به معنای هزینه های انرژی بیشتر، ماینرهای بیشتر و زمان مورد نیاز برای تصاحب شبکه است، بنابراین امنیت و ثبات کلی شبکه بلاک چین را افزایش می دهد. برای رابطه جنسی بهتر در نظر گرفته می شود.

بیت کوین هشریت چیست؟

قدرت پردازش و قدرت محاسباتی که توسط ماینینگ به شبکه داده می شود، هش بیت بیت کوین نامیده می شود. یک کد الفبایی با طول ثابت که یک کلمه، پیام یا داده با طول دلخواه را نشان می دهد “هش” نامیده می شود.

فناوری بلاک چین پایه بیت کوین (BTC) و بسیاری دیگر از ارزهای دیجیتال است. شبکه بیت کوین توسط بلوک هایی تشکیل شده است که زنجیره هایی را تشکیل می دهند که به یکدیگر وابسته هستند. بلوک مانند فایلی است که حاوی اطلاعاتی درباره آخرین تراکنش های انجام شده در شبکه است.

بلوک‌های کوچک‌تر بیشتر شبیه فایل‌های داده عمل می‌کنند و به منابع پردازشی کمتری برای اعتبارسنجی نیاز دارند (یا برعکس). هش کردن در موقعیت هایی مانند این کار می کند. تایید یکپارچگی تراکنش شبکه “هش کردن” یک بلوک نامیده می شود و BTC به شرکت کنندگان در شبکه یا هش پاداش داده می شود. بنابراین هش ریت برای ماینرها و سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال چه معنایی دارد؟

محاسبه نرخ هش می تواند به ماینرها کمک کند تا سودآوری خود را پیش بینی کنند. با این حال، از آنجایی که ارزهای دیجیتال با انواع مختلفی از تجهیزات استخراج استخراج می شوند، هر دستگاه دارای نرخ هش متفاوتی است. استخراج به سطوح مختلفی از سرعت پردازش، حافظه و قدرت نیاز دارد، بنابراین ارتقاء تجهیزات ماینینگ نرخ هش شبکه را افزایش می‌دهد و بالعکس.

با این حال، این شبکه طوری طراحی شده است که مقدار معینی بیت کوین را در یک زمان آزاد کند، بنابراین یک شبکه قوی تر لزوماً استخراج بیت کوین را سرعت نمی بخشد.

تعداد ماینرها در شبکه، سختی استخراج و در نهایت سودآوری ماینرها همگی تحت تاثیر تغییرات قدرت هش هستند. علاوه بر این، حل معادلات پیچیده برای دریافت پاداش بلوک به حدس‌های بیشتری در ثانیه نیاز دارد، بنابراین با پیوستن ماینرهای بیشتری به شبکه، چالش‌های استخراج افزایش می‌یابد. در نتیجه، با افزایش سختی شبکه بیت کوین، نرخ هش افزایش می یابد. به طور مشابه، نرخ هش یک شاخص کلیدی برای سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال است که نشان می‌دهد شبکه اثبات کار (PoW) رمز ارز در برابر هکرها چقدر ایمن است. با این حال، با افزایش نرخ هش، حملات شبکه گران تر و دشوارتر می شوند.

نویسنده: Onkar Singh

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا