اخبار ارز دیجیتال

ژورنال معاملاتی چیست؟و یک مورد استفاده

هر اقدامی که به عنوان یک معامله گر انجام می دهید در یک مجله تجاری ثبت می شود که مدیریت ریسک، ارزیابی استراتژی های معاملاتی، روانشناسی و موارد دیگر را پوشش می دهد.

استفاده از نمودارها برای نظارت بر تغییرات قیمت یکی از راه‌های حفظ روند بازار است. با این حال، پیروی از تحلیل های فنی و بنیادی و سایر شاخص های بازار تنها راه برای تبدیل شدن به یک معامله گر موفق نیست. به عنوان مثال، یک رویکرد منضبط که شامل داشتن یک دفتر خاطرات معاملاتی است، شما را از تصمیم گیری احساسی در مورد سرمایه گذاری های مالی محافظت می کند.

این مقاله مزایای مجلات تجاری و نحوه ایجاد و استفاده از آنها را توضیح می دهد.

ژورنال معاملاتی چیست؟

یک ژورنال معاملاتی معاملات و نتایج آنها را ثبت می کند و یک نمای کلی از تجربه معاملاتی شما ارائه می دهد. با این حال، این یک صورت حساب کارگزاری نیست زیرا می توانید دلایلی برای انتخاب یا اجتناب از استراتژی های معاملاتی پیدا کنید.

تمام معاملاتی که به صورت متوالی انجام می شوند به طور سیستماتیک برنامه ریزی می شوند و ژورنال معاملاتی رکوردی از عملکرد هر استراتژی معاملاتی می شود. مهم نیست که بازار چگونه عمل می کند، می توانید از ژورنال معاملاتی برای ارزیابی مناسب پتانسیل یک معامله خاص استفاده کنید.

به علاوه، لازم نیست پول زیادی برای ایجاد یک مجله تجاری خرج کنید. یک صفحه گسترده یا اکسل کافی است و به شما کمک می‌کند تا منظم بمانید و یک استراتژی معاملاتی ثابت را دنبال کنید. اگر نمی توانید همیشه به استراتژی معاملاتی خود پایبند باشید، باید ورودی های تجاری خود را در ژورنال خود ثبت کنید. با توجه به زمانی که همه چیز اشتباه می‌شود و چرا، می‌توانید بفهمید که چگونه در معاملات آینده از برخورد یکسان با موقعیت‌های مشابه اجتناب کنید. چرا نگه داشتن یک ژورنال معاملاتی مهم است؟

مزایای ژورنال معاملاتی چیست؟

حفظ ژورنال معاملاتی مزایای زیادی دارد، از جمله کمک به ارزیابی نقاط قوت و ضعف استراتژی های معاملاتی خود. به شما کمک می کند تا تصمیمات بی طرفانه بگیرید. به عنوان مثال، می‌توانید تصمیم بگیرید که آیا یک مشتق ارز دیجیتال بهترین گزینه برای سبد سهام شما است یا اینکه باید سرمایه‌گذاری مجدد سود رمزنگاری خود را شروع کنید. تصمیم نهایی عاری از خطاهای قضاوت و باورهای غیرمنطقی است و شما را از تأثیرات ناخودآگاه بر اهداف سرمایه گذاری محافظت می کند.

چه یک معامله گر روزانه یا یک معامله گر نوسانی باشید، نگه داشتن یک گزارش معاملاتی استراتژی معاملاتی شما را در مسیر خود حفظ می کند. هنگام معامله با پول واقعی، به راحتی می توان حواس خود را با بردها پرت کرد. می‌توانید از نقاط ورودی شلخته استفاده کنید یا پس از انجام تراکنش‌های سودآور، بیشتر از حد معمول ارز دیجیتال دریافت کنید. یک طرح معاملاتی به شما کمک می کند به اهداف خود برسید و تمایل شما به انجام معاملات عجولانه و پرخطر را کاهش می دهد.

مربوط: سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال: شاخص نهایی تجارت رمزنگاری

برنامه معاملاتی خود را دنبال کنید و به مهارت های خود برای شروع تجارت در منطقه تولیدی اطمینان داشته باشید. ارجاع به ژورنال معاملاتی می تواند انگیزه خوبی برای معامله گران باشد تا در مورد دستاوردهای خود فکر کنند و داشتن سابقه موفق همیشه یک تقویت کننده اعتماد به نفس است. از طرف دیگر، معامله گران ناموفق می توانند از اشتباهات خود درس بگیرند و استراتژی های تجاری غیرمولد را به استراتژی های سودآور تبدیل کنند.

علاوه بر این، با استفاده از ژورنال‌ها برای ردیابی و پیاده‌سازی الگوهای تکرارپذیر، می‌توانید از آنچه کار می‌کند بهره ببرید و توجه خود را بر عملکرد فعلی متمرکز کنید. این به معامله‌گران اجازه می‌دهد تا سودهای پایداری تولید کنند، از هدر دادن زمان و منابع آن‌ها برای ایده‌های شکست‌خورده جلوگیری می‌کند و در نهایت به آنها کمک می‌کند تا معامله‌گران سودآور شوند.

چگونه یک روزنامه تراکنش ایجاد کنم؟

می‌توانید با استفاده از یک برنامه صفحه‌گسترده مانند Microsoft Excel یا Google Sheets یک مجله تجاری ایجاد کنید تا معاملات واقعی و اسنادی مانند Microsoft Word یا Google Docs را ثبت کنید تا افکار خود را اضافه کنید. همچنین می توانید برای تمایز بین استراتژی های تجاری قابل اجتناب و سودآور از یک الگوی مجلات تجاری رایگان مانند آنچه توسط Binance ارائه شده است استفاده کنید.

مطمئن شوید که تمام ستون های مورد نیاز مربوط به هر تراکنش را، صرف نظر از قالبی که استفاده می کنید، دارید. علاوه بر این، می توانید از نمودارهای معاملاتی ردیابی شده اسکرین شات بگیرید و آنها را با معاملات مناسب در برگه خود مرتبط کنید تا ژورنال خود را موثرتر کنید.

ستون‌هایی را که باید هنگام ایجاد یک ژورنال تراکنش به صفحه‌گسترده خود اضافه کنید، بدانید.

ابزار

ابزارهای مالی را که معامله کرده اید، از جمله پلتفرم انتخابی خود، اضافه کنید. به عنوان مثال، کوین بیس بیت کوین (BTC).

مربوط: بایننس در مقابل کوین بیس: چگونه مقایسه می شود؟

تاریخ و زمان

زمان و تاریخ عوامل خاصی را اضافه کنید که به شما امکان می دهد در معاملات خاصی شرکت کنید. به عنوان مثال، من ۱۰۰۰ دلار Cardano (ADA) را در فلات معاملاتی ظهر خریداری کردم، زمانی که ADA در ساعت ۱۳:۰۰ با قیمت کمتری در دسترس قرار گرفت. از آنجایی که بیشتر اخبار مهم قبلاً تا ظهر گزارش شده است، ارزش ارزهای دیجیتال اغلب در خلال آرامش کاهش می یابد.

جهت تجارت (بلند/کوتاه)

موقعیت های کوتاه یا لانگ خود را ثبت کنید و استراتژی معاملاتی خود را مجددا ارزیابی کنید. با گرفتن یک موقعیت خرید، یک سرمایه گذار در معرض یک ارز دیجیتال به امید افزایش قیمت آن در آینده قرار می گیرد و آن را برای کسب سود می فروشد.

از سوی دیگر، وقتی سرمایه‌گذار یک ارز دیجیتال را «شورت» می‌کند، آن را قرض می‌گیرد و با نرخ فعلی بازار می‌فروشد. وقتی ارزش دارایی کاهش می یابد، سرمایه گذاران آن را با تخفیف می خرند، ارز دیجیتال قرض گرفته شده را پس می دهند و مابه التفاوت را به عنوان سود نگه می دارند.

قیمت ورودی، قیمت خروج، توقف ضرر

قیمت ورودی قیمتی است که با آن معامله را شروع می کنید. قیمت خروج ارزشی است که معامله در آن به پایان می رسد. سرمایه‌گذاران می‌توانند یک دستور توقف ضرر در یک معامله تنظیم کنند تا زمانی که به حداقل قیمتی که آماده فروش دارایی هستند، به‌طور خودکار سفارش فروش را انجام دهند. تمام این معیارها را در مجله تجاری خود ثبت کنید.

اندازه معامله

برای درک میزان ریسکی که می‌خواهید در یک معامله خاص بپذیرید، یک دفترچه از “میزان قابل معامله” خود را نگه دارید. برای مثال، اگر پتانسیل شما ۲۰۰ دلار باشد و ۱۷۰ دلار در ADA معامله کنید، ۷۰ درصد از پتانسیل خود را در یک معامله به خطر می اندازید.

سود و زیان

مهم است که نتایج معاملات خود (سود یا زیان) را ثبت کنید تا بفهمید چه چیزی بهتر است و چه چیزی نه.

توجه داشته باشید

همانطور که در بالا ذکر شد، افکار و یادداشت های خود را به اسناد Microsoft Word یا Google خود اضافه کنید تا دلایل خود را برای انتخاب یک اندازه تجاری یا استراتژی خاص منعکس کنید. به یاد داشته باشید که عوامل کیفی به اندازه عوامل کمی مهم هستند.

نحوه استفاده از ژورنال معاملاتی

الگوی کامل مجله تجاری یک افسانه است. همه معامله‌گران باید معیارهای مربوطه را که می‌خواهند بررسی کنند یا هنگام افزودن تراکنش‌ها به ژورنال معاملاتی شخصی خود از آن اجتناب کنند. نشریات تجاری باید با توجه به این موضوع تنظیم شوند.

از اسناد برای اضافه کردن دلایل اتخاذ یک موقعیت خاص استفاده کنید. همچنین ضروری است هر شاخصی را که در طول ساعت دیده‌بانی بازار پیدا می‌کنید یادداشت کنید تا بر عملکرد معاملاتی شما تأثیر منفی نگذارد. همچنین بحث می کنیم که آیا مفاهیم تجاری خاصی که پیاده سازی کرده ایم در سند قوی هستند یا خیر. چرخش پیشنهادات تجاری به شما کمک می کند تا نقاط قوت و ضعف هر کدام را درک کنید.

سپس به صفحه گسترده که در آن باید فعالیت معاملاتی روزانه خود را ثبت کنید، بروید. به یاد داشته باشید که برای اندازه گیری دقیق موفقیت یا شکست به روز و سازماندهی شده باشید. در نهایت پس از انجام تراکنش، جزئیات تراکنش را ثبت کنید تا هیچ توضیح مهمی را از دست ندهید.

به‌علاوه، بررسی روزانه صفحه‌گسترده گزارش معاملاتی، تمرین خوبی برای تخمین سطح قرار گرفتن در معرض در حال حاضر و پتانسیل گسترش سبد معاملاتی شماست. اما چگونه صفحه گسترده ژورنال معاملاتی خود را بررسی می کنید؟ در حین ارزیابی معاملات موجود، اسناد نوشته شده و ورودی های صفحه گسترده را با دقت بخوانید.

در نتیجه، معامله‌گران می‌توانند تاکتیک‌های عملکرد محور را به جای اینکه تحت‌تاثیر احساسات و اعمال قرار بگیرند، با نگاه کردن به تاریخچه معاملات خود و شناسایی روندهایی که برای اجتناب از آن‌ها انجام می‌شود، داشته باشند. بنابراین، نگه داشتن گزارش معاملات می تواند به شما کمک کند معاملات خود را ارزیابی کنید، مناطقی را برای بهبود پیدا کنید و به طور کلی معامله گر بهتری شوید.

نویسنده: Onkar Singh

منبع

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا