اخبار ارز دیجیتال

لانچ پد رمزنگاری چیست و چگونه کار می کند؟


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

Crypto Launchpad به پروژه‌های ارزهای دیجیتال اجازه می‌دهد تا سرمایه خود را افزایش دهند و در عین حال دسترسی اولیه به توکن‌ها را برای سرمایه‌گذاران فراهم کند. در اینجا نحوه کار آن آمده است:

در دنیای ارزهای دیجیتال، پیوستن زودهنگام به یک پروژه می تواند مفید باشد. به عنوان مثال، سرمایه گذارانی که بیت کوین (BTC) را در سال 2011 خریداری کردند، اکنون از مزایای سرمایه گذاری خود بهره می برند. آنها چیز جدیدی را کشف کردند، پتانسیل آن را دیدند و به آن چسبیدند.

با افزایش پذیرش جهانی ارزهای دیجیتال، یک پلتفرم تامین مالی جدید به نام Crypto Launchpad به وجود می آید. لانچ‌پد به سرمایه‌گذاران رمزارز اجازه می‌دهد تا پروژه‌های کریپتو در مراحل اولیه را قبل از عمومی شدن کشف و سرمایه‌گذاری کنند. در نتیجه، آنها می توانند توکن ها را ارزان بخرند و زمانی که ارزش آنها افزایش یابد، درآمد بیشتری کسب کنند.

علیرغم نوسانات بازار در سال های اخیر، با کاهش قیمت بیت کوین از 60000 دلار به حدود 35000 دلار، سقوط اتر (ETH) 40٪ و Dogecoin (DOGE) با کاهش 45٪، محبوبیت ارزهای دیجیتال به طور قابل توجهی افزایش یافته است. فشار برای مقررات نیز افزایش یافته است و دولت بایدن اقداماتی را برای تنظیم ارزهای دیجیتال انجام داده است.

با وجود این اتفاقات، علاقه به ارزهای دیجیتال در بالاترین حد خود باقی مانده است. سرمایه گذاران و عموم مردم به دنبال چیز بزرگ بعدی هستند و لانچ پدهای رمزنگاری ممکن است پلتفرم ایده آلی را ارائه دهند.

Launchpad به بنیانگذاران پروژه های رمزنگاری اجازه می دهد تا آگاهی را افزایش دهند و با کسری از قیمت برای شرکت خود سرمایه تولید کنند. علاوه بر این، Launchpad یک پلت فرم امن برای سرمایه گذاران و بنیانگذاران برای کشف و ارتباط با یکدیگر فراهم می کند.

Crypto Launchpad چیست؟

لانچ‌پد کریپتو که به عنوان انکوباتور کریپتو نیز شناخته می‌شود، یک پلتفرم مبتنی بر صرافی غیرمتمرکز (DEX) است که در آن می‌توان پروژه‌های کریپتو را معرفی و تامین مالی کرد. فروش توکن رمزنگاری در مراحل اولیه به سرمایه گذاران کریپتو در پروژه قبل از فهرست ارائه می شود.

سرمایه گذاران این را فرصتی عالی برای سود بردن از افزایش قیمت در آینده با خرید توکن ها با قیمت پایین و بعداً فروش آنها با سود می دانند. هزینه راه اندازی بسیار پایین همچنین به پلتفرم اجازه می دهد تا پروژه های رمزنگاری بیشتری را برای تامین مالی جذب کند.

بنیانگذاران جدید موقعیت خوبی برای بهره مندی از این پلتفرم دارند، زیرا دسترسی آسانی به مجموعه ای از سرمایه گذاران و طرفداران ارزهای دیجیتال دارند که منتظر سرمایه گذاری هیجان انگیز بعدی خود هستند.

در سال 2021، در اوج بازار صعودی، بسیاری از سکه ها و پروژه های جدید راه اندازی شدند و سرمایه گذاران پول خود را در آنها ریختند. بسیاری از مردم به دلیل نداشتن زمان، پول خود را از دست دادند.

در مقابل، لانچ پدهای رمزنگاری قابل اعتماد از طرف کاربران و سرمایه گذاران بررسی لازم را انجام می دهند. این یکی دیگر از دلایل محبوبیت روزافزون آن است. پروژه‌های جدید از طریق یک فرآیند بررسی دقیق انجام می‌شوند و یک شخص ثالث برای انجام راستی‌آزمایی با مشتری خود (KYC) برای کاربران جدید همکاری می‌کند تا از بنیان‌گذاران و سرمایه‌گذاران محافظت کند.

Crypto Launchpad چگونه کار می کند؟

پلتفرم Crypto Launchpad برای اتصال پروژه های ارزهای دیجیتال با جوامع علاقه مند وجود دارد. Launchpad به بنیانگذاران کمک می کند تا سرمایه خود را از کاربران و سرمایه گذاران بالقوه جمع آوری کنند و به سرمایه گذاران این فرصت را می دهد تا بازده سرمایه خود را به حداکثر برسانند.

شفافیت و امنیت دو ویژگی کلیدی هستند که سرمایه گذاران را جذب می کنند. کاربرانی که حساب‌های جدید ایجاد می‌کنند معمولاً برای تأیید هویت خود تحت یک فرآیند KYC هستند. این رویه همچنین دستکاری سیستم را با انجام تراکنش‌ها با استفاده از نام‌های مستعار متعدد برای کسی دشوار می‌کند.

هر لان‌پد کریپتو دارای پروژه ارز دیجیتال و وضعیت فعلی خود است. سرمایه گذاران علاقه مند باید به اطلاعات کلیدی در مورد این پروژه ها از جمله قیمت ها و تاریخ شروع دسترسی داشته باشند. سرمایه گذاران همچنین می توانند پس از فروش توکن های خاصی را خریداری کنند.

فروش توکن در کریپتو لانچ پد شبیه بلاک چین است زیرا شفافیت را ارائه می دهد و به راحتی نحوه توزیع هر توکن را ردیابی می کند. این به سرمایه گذاران خرد اجازه می دهد تا در توکن های مرحله اولیه سرمایه گذاری کنند. علاوه بر این، توزیع یکنواخت توکن ها را در بین سرمایه گذاران تشویق می کند و تاکتیک های “پمپ و تخلیه” را منع می کند.

مزایای Crypto Launchpad چیست؟

Launchpad برای اتصال پروژه های ارز دیجیتال و سرمایه گذاران سودمند است. مزایای دیگر عبارتند از:

  • هزینه های کم: برخی از لانچر پدها فقط هزینه اسمی دریافت می کنند در حالی که برخی دیگر هیچ چیز در لیست دریافت نمی کنند. شروع به کار را آسان کنید.
  • امنیت: Launchpad به طور کامل هم کاربران و هم پروژه ها را بررسی می کند تا از همه افراد درگیر محافظت کند. همچنین، از آنجایی که سرمایه‌گذاران مالکیت مطلق دارایی‌های خود را دارند و Launchpad وجوه کاربران را ذخیره نمی‌کند، احتمال نقض وجود ندارد.
  • بدون دوره انتظار: توکن ها بلافاصله پس از خرید بدون نیاز به دوره پردازش در دسترس هستند.

نحوه استفاده از لانچ پد رمزنگاری

در زیر چند مرحله متداول آورده شده است. با این حال، بسته به اینکه از کدام صفحه راه اندازی رمزگذاری استفاده می کنید، ممکن است کمی متفاوت باشد.

مراحل استفاده از Crypto Launchpad

انواع سکوهای پرتاب کریپتو

صفحه راه اندازی اولیه DEX Offering (IDO).

IDO Launchpad یک پلت فرم غیرمتمرکز برای تامین مالی جمعی است. توکن های نشان دهنده دارایی های میزبانی شده در DEX در اینجا معامله می شوند. لانپدهای شناخته شده IDO عبارتند از FireStarter، BSCPad، GameFi، Seedify و TrustPad.

لانچپد پیشنهادی اولیه NFT (INO).

INO Launchpad به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا پروژه هایی را که در آن مجموعه ای از توکن های غیرقابل تعویض (NFT) در این پلتفرم فروخته می شود، تأمین مالی کنند. برخی از لانچرهای INO عبارتند از Only1، BCSstation و Seedify.

لانچپد عرضه اولیه سکه (ICO).

ICO Launchpad به بنیان‌گذاران اجازه می‌دهد تا با ارائه توکن‌ها به سرمایه‌گذاران، برای تکمیل پروژه بلاک چین خود، سرمایه جمع‌آوری کنند. سرمایه گذاران پول خود را در پروژه های امیدوارکننده با انتظار بازدهی بزرگ قرار می دهند. از لانچ پدهای معروف ICO می توان به CardStarter، Binance Launchpad، Polkastarter و غیره اشاره کرد.

لانچپد پیشنهاد اولیه بازی (IGO).

IGO Launchpad پلتفرمی است که توسعه دهندگان بازی و متاورس می توانند برای پروژه های خود بودجه دریافت کنند. این لان‌پدها میزبان IGOها، پروژه‌های بازی برای کسب درآمد، ابزارهای بازی و NFT‌های مرتبط هستند. نمونه‌هایی از لان‌پدهای IGO عبارتند از Gamestarter، Enjinstarter و PlayPad.

ویژگی های یک سکوی پرتاب کریپتو خوب

قبل از سرمایه گذاری یا راه اندازی هر پروژه ارز دیجیتال، مهم است که در مورد لانچ پد مناسب تحقیق کنید.

برای سرمایه گذاران

برای سرمایه‌گذارانی که می‌خواهند اطمینان حاصل کنند که این پروژه‌ها امن، سودآور هستند و بازده سرمایه‌گذاری بالایی دارند، ضروری است که تعهد Launchpad به امنیت را ببینند. پلتفرم‌ها باید از پروتکل‌های امنیتی سخت‌گیرانه پیروی کنند، از چک‌های KYC استفاده کنند و اقدامات دیگری را برای محافظت از اطلاعات شخصی انجام دهند.

حداقل مبلغ و امتیازات مربوط به هر لانپپ متفاوت است و قبل از تصمیم گیری نیاز به تجزیه و تحلیل دقیق دارد.

برای بنیانگذاران

بنیان‌گذارانی که علاقه‌مند به راه‌اندازی پروژه‌ها از طریق لانچ پد رمزنگاری هستند، باید ارزیابی کنند که پلتفرم چقدر پروژه‌های مرتبط را تسهیل می‌کند و آیا جامعه از آنها پشتیبانی می‌کند یا خیر. علاوه بر این، ضروری است که ببینیم فرآیند بررسی پروژه، معیارها و شرایط صفحه راه اندازی چقدر منصفانه و واقع بینانه است.

یک انجمن حمایتی می تواند سود زیادی داشته باشد، زیرا سایر اعضا می توانند به بازاریابی پروژه برای کاربران و حامیان بالقوه کمک کنند.

آینده لانچ پدهای کریپتو

Crypto Launchpad یک پلتفرم جدید است که برای تسهیل تامین مالی پروژه های رمزنگاری طراحی شده است. هدف آنها کاهش بی اعتمادی فزاینده پیرامون ارزهای دیجیتال و افزایش اعتماد سرمایه گذاران است.

لانچ پد با رد کلاهبرداران و ترویج پروژه های رمزنگاری قانونی، به بهبود بازار کمک می کند و آرامش خاطر را برای سرمایه گذاران فراهم می کند که برای سرمایه گذاران و بنیانگذاران یک برد برد است. برای سرمایه گذاران، به کاهش ریسک کمک می کند و در عین حال به بنیانگذاران فرصت بیشتری برای ارائه پروژه خود می دهد.

به عنوان یک امتیاز، سرمایه‌گذاران عادی اکنون به سرمایه‌گذاری‌هایی دسترسی دارند که قبلاً برای سرمایه‌گذاران نهادی و سرمایه‌گذاران خطرپذیر رزرو شده بود. توسعه سکوی پرتاب کریپتو باید سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال را آسان‌تر و ایمن‌تر کند. و با سرمایه‌گذاران بیشتر، انتظار می‌رود که صنعت ارزهای دیجیتال به رشد خود ادامه دهد.

نویسنده: Marcel Deer

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا