اخبار ارز دیجیتال

معنی هارد فورک Vasil Cardano برای بلاک چین چیست؟

هارد فورک Vasil Cardano با هدف بهبود سرعت عملیات تراکنش پلتفرم، قابلیت‌های توسعه DApp، امنیت و قابلیت استفاده عمومی است.

پس از مدتی تاخیر و برخی ناکامی‌ها، ارتقاء Vasil کاردانو که مدت‌ها در انتظارش بود، سرانجام در 22 سپتامبر به اجرا درآمد. از بیرون، هارد فورک برای بهبود مقیاس‌پذیری و ظرفیت عملیات عمومی اکوسیستم و کمک به پیشبرد برنامه‌های غیرمتمرکز کاردانو طراحی شده است. قابلیت های توسعه (DApps).

به برای بزرگداشت در این رویداد، Input Output Hong Kong (IOHK)، یک شرکت بلاک چین که در حال حاضر بر طراحی، ساخت و نگهداری پلت فرم کاردانو نظارت دارد، این خبر را تنها چند دقیقه پس از توسعه آن اعلام کرد.

برای دریافت یک نمای کلی تر از معنای ارتقا و تأثیر بالقوه بر کاردانو (و اکوسیستم رمزنگاری به طور کلی)، کوین تلگراف یک شبکه پرداخت غیرمتمرکز و یک پلت فرم برای ایجاد استیبل کوین ایجاد کرده است. من با شهاف برگفن، مدیر عامل شرکت تماس گرفتم. COTI، پروتکل. از نظر او:

“ارتقای Vasil، عصر جدیدی را برای اکوسیستم کاردانو و کل فضای مالی غیرمتمرکز آغاز می کند. هدف این ارتقا، بهبود مقیاس پذیری شبکه و افزایش قابلیت های قرارداد هوشمند کاردانو است.”

Bar-Geffen همچنین افزود که هارد فورک به طور قابل توجهی کارایی Djed را بهبود می بخشد، یک استیبل کوین الگوریتمی که به طور مشترک توسط IOHK و COTI Group توسعه یافته است، تعداد تراکنش های انجام شده در پلتفرم Djed را افزایش می دهد و کاردانو را به یک بازیگر اصلی تبدیل می کند. گفت که به موقعیت آنها کمک می کند. به عنوان رقبای قوی تجارت استیبل کوین

آنچه را که Vasil ارائه می دهد کاوش کنید

قبل از در نظر گرفتن مزایای عملکردی و عملیاتی ارائه شده توسط هارد فورک Vasil، بهتر است بدانید که هارد فورک دقیقا چیست. در ابتدایی ترین مفهوم، هارد فورک ارتقای شبکه ای است که زمانی آغاز می شود که افراد مدیریت پلتفرم بلاک چین تصمیم می گیرند ویژگی های خاصی را به اکوسیستم اضافه یا اصلاح کنند.

به عبارت دیگر، وقتی هارد فورک اتفاق می افتد، شبکه به دو نسخه تقسیم می شود که به طور جداگانه اجرا می شوند. یک نسخه از توابع و قوانین موجود پیروی می کند، در حالی که نسخه دیگر به عنوان یک نسخه ارتقا یافته از شبکه ادامه می یابد.

Charmin Ho، رئیس Crypto Insights در صرافی ارز دیجیتال Bybit، دیدگاه خود را در مورد جنبه‌های فنی ارتقاء توضیح داد و به کوین تلگراف گفت که در لایه برنامه، هارد فورک کاردانو Vasil بخشی از شبکه خواهد بود. او گفت که هدف آن بهبود وضعیت فعلی است. قراردادهای هوشمند و ایجاد تجربه بهتر هم برای کاربران و هم برای توسعه دهندگان به طور یکسان.

“این در عین حال منجر به فرآیند ساخت کارآمدتر در مورد برنامه های کاربردی زنجیره ای می شود. در سطح زیرساخت، ارتقاهای زیادی که با هارد فورک Vasil همراه شد به کاردانو اجازه داد تا اندازه بلوک و TPS را در حین حفظ POS افزایش دهد. می تواند انجام دهد.”

هو در ادامه تاکید کرد که هارد فورک Vasil نه تنها به منظور بهبود مقیاس پذیری زنجیره و بهینه سازی عملکرد موجود، بلکه برای افزایش پایداری و اتصال شبکه است. او افزود: «این ارتقا یک گام بزرگ رو به جلو برای Cardano است زیرا انتظار می‌رود هزینه‌های تراکنش شبکه را کاهش دهد و سرعت تراکنش را بهبود بخشد.»

اخیراً: هارد فورک پس از ادغام اتریوم اینجاست – اکنون؟

در نهایت، شایان ذکر است که Vasil اولین ارتقاء شبکه اصلی Cardano نیست. حدود یک سال پیش، این پروژه شاهد راه اندازی هارد فورک دیگری به نام آلونزو بود که به کاربران اجازه می داد تا با استفاده از قراردادهای هوشمند، DApps طراحی کنند. ارتقای آلونزو، همراه با بسیاری از پیشرفت‌های دیگر، به کاربران Cardano جایگزین قانع‌کننده‌ای برای اتریوم، پلتفرم دیگری که امکان توسعه بی‌وقفه برنامه‌های جدید با استفاده از قراردادهای هوشمند را می‌دهد، می‌دهد.

چرا واسیل اینقدر مهم است؟

این ارتقا که به نام Vasil St. Dabov، یکی از اعضای برجسته جامعه کاردانو که در سال 2021 درگذشت، نامگذاری شده است، باعث افزایش توان عملیاتی تراکنش، کارایی و سرعت بلوک تاخیر برای اکوسیستم خواهد شد. بعلاوه، هارد فورک ها شاهد اجرای تکنیکی به نام خطوط لوله انتشار خواهند بود که به دنبال بهبود زمان انتشار بلوک و در عین حال افزایش قدرت پردازش تراکنش شبکه است.

هارد فورک Vasil سه پیشنهاد مهم برای بهبود کاردانو (CIP) ارائه می‌کند: CIP-31، CIP-32 و CIP-33. در این راستا، CIP-31 به معرفی یک مکانیسم ورودی مرجع جدید کمک کرده است که به DApps اجازه می‌دهد تا به داده‌های خروجی تراکنش دسترسی داشته باشند بدون اینکه نیازی به ایجاد مجدد آن‌ها مانند قبل باشد، و کل فرآیند را تا حد زیادی ساده کرده و در زمان صرفه‌جویی می‌کند. در عین حال، CIP-32 برای ارتقای سطح غیرمتمرکز بومی Cardano با معرفی قابلیت‌های ذخیره‌سازی داده‌های زنجیره‌ای برای شرکت‌کنندگان شبکه طراحی شده است.

CIP-33 با ایجاد تغییراتی در اسکریپت برنامه نویسی بومی سیستم، امکان پردازش سریعتر و کارمزد کمتر، تراکنش ها را سبک تر می کند. در نهایت بهبود دیگری به نام CIP-40 به عنوان بخشی از Vasil معرفی خواهد شد. یک مکانیسم تراکنش خروجی جدید برای کمک به بهبود ارسال بلوک بدون اعتبار سنجی کامل معرفی شده است.

به روز رسانی های دیگر شامل پیشرفت هایی در زبان برنامه نویسی قرارداد هوشمند بومی Cardano، Plutus است. این از نظر عملکردی پیشرفته تر از تکرارهای قبلی است. نه تنها این، بلکه واسیل ارتباط با مدل UTXO کاردانو (ساخته شده برای شباهت به بیت کوین) را آسان تر می کند، امنیت پلتفرم را بهبود می بخشد و بار تراکنش را خارج از زنجیره نگه می دارد.

تاثیر بالقوه بر ADA

دور اول هارد فورک ها در 22 سپتامبر آغاز شد، در حالی که بقیه ارتقاها قرار است در 27 سپتامبر اعمال شوند. بر قدرت پردازش و هزینه های حافظه مورد نیاز برای مدیریت قراردادهای هوشمند بومی Cardano تأثیر می گذارد.

علاوه بر ارتقاء Vasil، تیم Cardano فاش می‌کند که سخت در حال کار برای توسعه یک راه‌حل مقیاس‌پذیری لایه ۲ (پروتکل Hydrahead) هستند که به آن‌ها اجازه می‌دهد در حین استفاده از بلاک‌چین کاردانو تراکنش‌ها را پردازش کنند. امنیت اصلی و لایه پرداخت آن.

در این مرحله، مشخص شد که به‌روزرسانی اخیر تیم Cardano با موفقیت به مشکلات شناخته شده در چارچوب گره Hydra پرداخته است. همانطور که وجود دارد، تاریخ انتشار مشخصی برای پروتکل وجود ندارد. با این حال، تیم IOHK اشاره کرده است که این محصول ممکن است در اواخر سال 2022 یا سه ماهه اول سال 2023 وارد بازار شود.

اخیر: تصمیم بیت کوین در السالوادور: پیگیری پذیرش پس از یک سال

واسیل در ابتدا قرار بود اوایل سال جاری پخش شود، اما با مشکلات زیادی روبرو شد. ارتقاها اکنون در حال اجرا هستند، اما اکوسیستم همچنان تحت تأثیر این تاخیرها قرار دارد. به عنوان مثال، از ابتدای سال 2020، ارز دیجیتال بومی Cardano، ADA، همچنان شاهد کاهش حجم معاملات بوده است. نه تنها این، بلکه صرفاً از نقطه نظر قیمت/عملکرد، این ارتقا از نظر افزایش ارزش ADA، با کمتر از 1٪ از معاملات ارز در هفته، کار زیادی انجام نداد.

اگرچه قیمت ADA هنوز بسیار ضعیف است، این واقعیت که اکوسیستم کاردانو در سال گذشته پیشرفت زیادی داشته است نشان می دهد که این پروژه در کوتاه مدت و میان مدت برای کارهای بزرگ آماده است. این نشان می دهد که به نظر می رسدنویسنده: Shiraz Jagati

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا