🚨 اخبار ارز دیجیتال

نکات پراهمیت انتخاب صرافی ارز دیجیتال چیست؟

با آشنا شدن مردم با بازارهای ارز دیجیتال و ورود آن‌ها به این نوع سرمایه‌گذاری، روزبه‌روز به امکانات و قابلیت‌های این بازار افزوده شد. همچنین تعداد پلتفرم‌ها و صرافی‌های ارز دیجیتال جهت انجام معاملات و خرید ارز دیجیتال افزایش‌یافته است. نکته مهم و قابل‌توجه دراین‌باره این است که کدام صرافی را برای طی کردن این مسیر حساس انتخاب کنیم؟ یک صرافی معتبر باید با خدمات و قابلیت‌هایی که دارد، بتواند سرمایه‌گذاران را در این معاملات یاری کند و با اتخاذ تصمیم‌های صحیح از هدر رفتن سرمایه یا شکست آن‌ها جلوگیری کند.

پلتفرم‌های معاملاتی تعداد بسیار زیادی دارند که هریک خدماتی را به کاربران ارائه می‌دهند. این خدمات شامل امکان انجام معاملات پیشرفته، استفاده از کیف‌پول‌های گرم و سرد، مشاوره و رفع مشکلات فنی توسط پشتیبانان صرافی است. اما آیا خدمات ارائه‌شده دلیلی مبنی‌بر تأیید میزان اعتبار صرافی است یا خیر؟ در ادامه مقاله جهت بررسی نکات مهمی که هنگام انتخاب صرافی ارز دیجیتال باید مدنظر قرار داد، با ما همراه باشید.

نکاتی جهت تأیید صرافی و انتخاب آن برای خرید ارز دیجیتال

یکی از سؤالاتی که کاربران جهت فروش یا خرید ارز دیجیتال در سر دارند، این است که چه نکاتی را هنگام انتخاب صرافی باید مدنظر قرار دهند؟ فاکتورهای مهم برای انتخاب یک صرافی معتبر چیست؟ انتخاب صرافی تا چه میزان می‌تواند سرمایه‌گذاران را در فرایند انجام معاملات یا بهبود آن‌ها یاری کند؟ در ادامه جهت بررسی نکات مهم پیرامون انتخاب یک پلتفرم ایمن و مطمئن با ما همراه باشید.

امنیت

شاید امنیت مهم‌ترین عاملی باشد که هر کاربر قبل از انتخاب صرافی ارز دیجیتال به آن توجه می‌کند. افراد باید مطمئن شوند که تدابیر امنیتی قوی از طرف صرافی جهت محافظت از وجوه و اطلاعات شخصی آن‌ها اعمال‌شده است. برای این کار کافی است آن مرکز را ازنظر مجهز بودن به تکنولوژی‌های رمزنگاری موردبررسی قرار دهند. اطمینان از اینکه پلتفرم مربوطه احراز هویت دقیقی به کاربران خود ارائه می‌دهد یا خیر، عامل دیگری است که باید به آن دقت کرد. پس توصیه می‌شود که به‌دنبال صرافی‌هایی باشید که قابلیت احراز هویت دو مرحله‌ای، ذخیره‌سازی ایمن و رمزگذاری را دارا هستند.

تاریخچه و شهرت

نکته دیگری که هنگام انتخاب صرافی جهت خرید ارز دیجیتال باید مدنظر قرار داد، این است که صرافی مذکور چه مدت است که در عرصه ارزهای دیجیتال فعالیت دارد و در این مدت به چگونه شهرتی در میان کاربران دست‌یافته است. نظرات و بازخوردهای سایر کاربران و همچنین اخبار مرتبط با صرافی، می‌تواند تا حدود زیادی سرمایه‌گذاران را در این مسیر یاری کند.

نقدینگی و حجم معاملات

نکته مهم بعدی بررسی این امر است که آیا صرافی نقدینگی خوبی دارد یا خیر؟ این عامل سبب می‌شود که افراد به‌عنوان سرمایه‌گذار، اطمینان حاصل کنند که می‌توانند ارزهای دیجیتال خود را به‌راحتی بفروشند. هرچه میزان نقدینگی مرکز مربوطه بالاتر باشد، سرمایه‌گذاران با چالش‌های کمتری مواجه خواهند بود که این عامل سبب خوش‌نامی و افزایش آن صرافی می‌شود.

کارمزد

بررسی کنید که صرافی چه میزان کارمزد برای انجام معاملات ارز دیجیتال دریافت می‌کند. ممکن است کارمزدها براساس معاملات، نوع ارزها و خدمات ارائه‌شده متغیر باشند. در این حالت کاربران باید توانایی خود را جهت تقبل پرداخت کارمزد و همچنین اطمینان از منصفانه بودن این مبلغ بسنجند.

روش‌های پرداخت

عامل بعدی که در ردیف نکات مهم هنگام انتخاب صرافی جهت خرید ارز دیجیتال قرار دارد، توجه به این امر است که پلتفرم مربوطه چه روش‌هایی را برای پرداخت و واریز ارزها قبول می‌کند. در این حالت چنانچه روش پرداختی مورد تأیید سرمایه‌گذار، توسط صرافی پشتیبانی شود، او اقدام به انتخاب آن می‌کند و اگر این‌چنین نبود، باید وقت خود را جهت یافتن صرافی متناسب با شرایط خود، صرف کند.

حجم عاملات و نوع ارزها

توجه به این نکته که صرافی از چه تعداد ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کند و اینکه ارز مدنظر فرد سرمایه‌گذار، در لیست این ارزها است یا خیر، اهمیت بسیار زیادی دارد. همچنین صرافی باید حجم معاملات قابل‌قبولی داشته باشد. در برخی موارد، به‌دلیل عدم پشتیبانی صرافی از معاملات با حجم بالا، کاربران مجبور می‌شوند معامله را در چند مرحله تکرار کنند که دراین حالت به ضرر آن‌ها خواهد بود؛ زیرا با افزایش تعداد معاملات تعداد کارمزدهای پرداختی نیز افزایش پیدا می‌کند.

خدمات پشتیبانی و ارتباطات

کاربر هرچقدر هم با دنیای ارزهای دیجیتال آشنا باشد و دستی طولانی در انجام معاملات با پلتفرم‌های مختلف داشته باشد، بازهم ممکن است با چالش‌هایی مواجه شود که نیاز به راهنمایی داشته باشد. به این منظور هنگام خرید ارز دیجیتال بهتر است بررسی کند که صرافی چه خدمات پشتیبانی را به کاربران خود ارائه می‌دهد و آیا به سؤالات و مشکلات کاربران خود پاسخگو است یا خیر؟ همچنین بررسی این نکته که دسترسی به صرافی از طریق ایمیل، تلفن، چت آنلاین و مواردی از این قبیل ممکن است یا خیر، اهمیت بسزایی دارد.

تکنولوژی و امکانات

در نظر داشته باشید که صرافی از چگونه امکانات و تکنولوژی‌هایی برای تسهیل معاملات استفاده می‌کند. ممکن است برخی صرافی‌ها امکاناتی مانند سفارشات لحظه‌ای، ارزش‌گذاری در زمان واقعی و نمودارهای تحلیلی را ارائه کنند که این قابلیت‌ها تصمیم‌گیری را برای کاربران راحت‌تر خواهد کرد و بر اعتبار مرکز خواهد افزود.

صرافی والکس

کلیه صرافی‌های ارز دیجیتال مجهز به زیرساخت امنیت سایبری قوی هستند؛ اما یکی از بهترین آن‌ها که علاوه بر بیت کوین، امکان معامله رمزارزهای دیگر را مهیا ساخته، صرافی معتبر والکس است. که برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های این صرافی عبارت‌اند:

  • برخورداری از اپلیکیشن موبایل
  • پشتیبانی ۲۴ ساعته
  • کارمزدهای پایین
  • امنیت بالا
  • تنوع زیاد ارزهای قابل معامله
  • کیف پول‌های اختصاصی

صرافی والکس

بهترین صرافی جهت خرید ارز دیجیتال

به دلیل افزایش تعداد صرافی ارز دیجیتال در ایران، دقت در انتخاب یک صرافی و توجه به نکات پراهمیت، ضروری است؛ زیرا کلیه صرافی‌ها امنیت لازم را جهت انجام معاملات و نگهداری دارایی‌ها را ندارند. پیش از انتخاب و انجام هرگونه معامله، ابتدا در ارتباط با ویژگی‌های پلتفرم مربوطه تحقیق کنید. صرافی والکس به‌عنوان دقیق‌ترین صرافی، جهت خرید ارز دیجیتال برای ایرانیان، امکان فعالیت و معامله را در ۲۴ ساعت شبانه‌روز برای کاربران مهیا ساخته است و با خدمات متنوعی که ارائه داده، در ردیف پرطرفدارترین صرافی‌ها قرارگرفته است.

مطالب ذکرشده در این مقاله هیچ‌گونه تبلیغی جهت خرید ارز دیجیتال نیست و تنها جهت افزایش آگاهی علاقه‌مندان بیان‌شده است. بهتر است که کلیه معاملات و خرید و فروش ارز دیجیتال، توسط افراد آموزش‌دیده و باتجربه انجام شود تا از هدر رفتن سرمایه جلوگیری به عمل آید.

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۵ / ۵. مجموع آرا: ۱

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا