اخبار ارز دیجیتال

خطرات بسته شدن هفته قیمت بیت کوین ‘دوبرابر’ — 5 نکته ای که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید

دوره های اندرو تیت

بیت کوین با قیمت بیت کوین در یک نقطه تصمیم گیری کلیدی در هفته اول سپتامبر، 26000 دلار قیمت گذاری شده است.

بیت کوین (BTC) هفته اول سپتامبر آغاز می شود و روند قیمت بیت کوین در یک دوراهی قرار دارد – آیا 26000 دلار می تواند بازگردد؟

به نظر می رسد که نوسانات در هفته گذشته آرام شده است زیرا بازارهای کریپتو پس از یک تعطیلات آخر هفته آرام به “کسب و کار معمول” بازگشتند.

بیت کوین در قلمرو آشنا باقی می ماند، اما بدون روند معامله گران و تحلیلگران در مورد حرکت بعدی خود مطمئن نیستند.

در واقع، هیچ پیش‌بینی برای کاهش قیمت BTC وجود ندارد. 25000 دلار، 24750 دلار و حتی 23000 دلار اهداف محبوب در هفته های اخیر بوده اند.

از سوی دیگر، گمان می رود که گاوها وظیفه دشوارتری برای به دست آوردن مجدد حرکت در بازار دارند.

با تثبیت بنیادهای شبکه در رالی اخیر خود و سرد شدن بازارهای کلان، اکنون این سوال مطرح است که آیا سپتامبر 2023 یک ضرر معمولی تک رقمی برای BTC/USD خواهد بود یا خیر. من اینجا هستم.

کوین تلگراف به عوامل اصلی که بر حرکت قیمت بیت کوین در چند روز آینده تأثیر می گذارد نگاه می کند.

قیمت بیت کوین در آخر هفته کاهش قیمت بیت کوین را کاهش می دهد

بیت کوین در معاملات پس از ساعت کاری آخر هفته شگفتی چندانی نداشت، اما وضعیت موجود ممکن است ادامه یابد زیرا بازار سهام ایالات متحده تنها در 5 سپتامبر باز می شود.

نمودار ساعتی BTC/USD. منبع: TradingView

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهند که در بیشتر دو روز گذشته، BTC/USD در راهروی باریک 200 دلار معامله می‌شود، قبل از اینکه شاهد افزایش و کاهش سطوح باشد که به حضور بازیکنان سوداگرانه FX خیانت می‌کند.

اینها توسط معامله گر محبوب Skew مورد توجه قرار گرفت، که داده های کتاب سفارش را آپلود کرد که نشان می دهد فروش کوتاه مدت ناموفق پس از افت کوتاه بیت کوین به بالای 26000 دلار است.

برخی از نظرات بعدی X (توئیتر سابق) اضافه کردند: “تنها چیزی که لازم بود این بود که کسی بفهمد محل توقف‌ها کجاست، میلیون‌ها دلار پول بخرد، کوتاه کند و سپس آن را بیرون بیاورد.”

تجزیه و تحلیل بیشتر بازار نقدی بیت کوین این سوال را مطرح کرد که آیا بسته شدن هفتگی در حدود 25970 دلار به عنوان برنامه ای برای ایجاد حس امنیت کاذب به گاوها ختم می شود یا خیر.

همانطور که توسط Cointelegraph گزارش شده است، 25900 دلار از قبل برای Skew به عنوان سطحی که می تواند قیمت بسته شدن کندل هفتگی را حفظ کند، در رادار بود.

با این حال، برای معامله‌گر و تحلیلگر Rect Capital، سطح بسیار کمتر از 26000 دلار در بازه زمانی طولانی‌تر باعث نگرانی شده است.

او آخر هفته گذشته هشدار داد که شکست در بازپس گیری آن سطح به معنای به خطر افتادن ساختار دو برابری در سال 2023 است، با سقف قیمتی BTC در حدود 31000 دلار و روند نزولی طولانی مدت.

او گفت: «اگر بیت کوین کندل هفتگی را زیر حدود 26000 دلار (سبز) ببندد، احتمالاً برای شروع فرآیند خرابی، سقف دو برابر را تأیید می کند. نظر داد نموداری که تنظیمات را نشان می دهد.

نمودار مشروح BTC/USD. منبع: Rekt Capital/X

سرفصل های سخنران فدرال رزرو هفته کلان

از سوی دیگر، یک هفته سرد کلان می تواند تسکین ملایمی را برای معامله گران دارایی های دارای ریسک ایجاد کند.

تعداد کمی از داده های کلیدی اقتصاد کلان برای هفته چهار روزه آینده در ایالات متحده در دسترس خواهد بود و در عوض تمرکز روی خود فدرال رزرو خواهد بود.

قرار است مقامات مختلف فدرال رزرو در این هفته پیش از تصمیم گیری برای افزایش نرخ بهره در این ماه در 19 سپتامبر، توضیحاتی را در مورد وضعیت اقتصاد ارائه دهند. رافائل بوستیک رئیس فدرال رزرو آتلانتا و جان ویلیامز رئیس فدرال رزرو نیویورک از جمله آنها هستند.

تفسیر مالی The Kobeissi Letter، “این یک هفته کوتاه است، اما همه چیز در مورد فدرال رزرو است.” خلاصه شده است در X، آنها در کنار تاریخ های اصلی خاطرات چند روز آینده نمایش داده می شوند.

او همچنین اضافه کرد که سیاست فدرال رزرو در مورد تصمیمات نرخ گذاری “هنوز روشن نیست”.

بیت کوین در تابستان امسال به طور قابل توجهی نسبت به نظرات فدرال رزرو کمتر حساس شده است، و حتی اظهارات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، تاثیر قابل توجهی بر قیمت بیت کوین نداشته است.

با این وجود، زبانی که مقامات استفاده می کنند می تواند انتظارات بازار را از آنچه در مبارزه فدرال رزرو با تورم رخ خواهد داد، تضعیف کند.

بر اساس داده‌های ابزار FedWatch گروه CME، در زمان نوشتن این مقاله، بازار انتظار داشت که نرخ‌ها در ماه سپتامبر با اطمینان 93 درصد بدون تغییر باقی بماند.

نمودار احتمال نرخ بهره هدف فدرال رزرو.منبع: CME Group

مشکل به دلیل برگشت از بالاترین زمان

پس از رسیدن به بالاترین سطح تاریخ دو هفته پیش، دشواری استخراج بیت کوین در حال تبدیل شدن به واقعیت است.

در ادغام سست، انتظار داریم کالیبراسیون مجدد خودکار در 5 سپتامبر سختی را حدود 2.4 درصد کاهش دهد.

این امر از نظر معیارهای تاریخی غیرعادی نیست، به ویژه با توجه به افزایش 6.5 درصدی که در اواسط اوت مشاهده شد. این به این دلیل است که این افزایش حتی با وجود اینکه حرکت قیمت بیت کوین در جهت مخالف بود، رخ داد.

مروری بر اصول اولیه شبکه بیت کوین (اسکرین شات). منبع: BTC.com

جیمز استراتن، پژوهشگر و تحلیلگر داده در شرکت بینش ارزهای دیجیتال Cryptoslate، علل بالقوه را بررسی کرده و نسبت به کاهش همزمان موجودی بیت کوین در بین استخراج کنندگان بیت کوین هشدار داده است.

بخشی از اظهار نظر Weekend X: «این مصادف است با کاهش موجودی ماینرها در حدود 4000 BTC، عمدتاً از F2Pool که در آن موجودی BTC به نصف رسیده است». خواندن.

Straten اضافه کرد که کاهش بیشتر در عملکرد قیمت BTC می تواند منجر به استرس بیشتر برای ماینرها شود و روند در استخر F2 را تشدید کند.

او هشدار داد: «اگر بیت کوین دچار افت بیشتر شود، ممکن است دوباره شاهد تسلیم ماینرها باشیم.

در پاسخ، IT Tech که به پلتفرم تجزیه و تحلیل زنجیره‌ای CryptoQuant کمک می‌کند، به ارتباط بین کاهش «خفیف» قیمت بیت‌کوین و انتقال بیت‌کوین توسط استخراج‌کنندگان به صرافی‌ها اشاره کرد.

البته این اقدام فشار فروش را افزایش داد که در نهایت منجر به فروش در بازار شد. گفت.

IT Tech می‌گوید فروش بیت‌کوین در حالی که اندازه متوسطی دارد، در «بدترین لحظه» اتفاق افتاده است.

عرضه غیرفعال بیت کوین به رکورد جدیدی رسید

در پشت صحنه، عرضه بیت کوین به طور پیوسته به مالکیت دارندگان بلندمدت تبدیل می شود.

آخرین داده‌های شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره‌ای Glassnode، رکوردهای جدیدی را برای BTC طولانی مدت نشان داده است.

درصدی از عرضه استخراج شده در حال حاضر که در حال حاضر غیر فعال است 3 سال یا بیشتر در حال حاضر 40.538 درصد است، بالاترین میزان در تاریخ.

اندازه گیری معادل سکه ثابت در کیف پول حداقل 5 سال در حال حاضر در 29.637 درصد است، همچنین یک رکورد جدید.

آخرین باری که عرضه بیت کوین فعال بود بیش از 5 سال پیش در نمودار بود. منبع: Glassnode/X

برای گاوهای نر بیت کوین، کاهش عرضه یک اتفاق خوشایند است و به این نتیجه می رسد که اگر در آینده تقاضا برای بیت کوین وجود داشته باشد، خریداران برای عرضه کمتر با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

در تحلیل اخیر، Stratten همچنین اشاره کرد که سفته بازان بیت کوین، که معمولاً به عنوان دارندگان کوتاه مدت شناخته می شوند، قبلاً بیت کوین را در بازار به گردش درآورده بودند.

او گفت: یک بار دیگر، دارندگان کوتاه مدت بیت کوین نزدیک به 20000 بیت کوین ارسال شده به صرافی ها را با ضرر تسلیم کردند. من نوشته ام در آخر هفته.

“چهارمین مقدار بالاتر در سال جاری. این شکاف رکورد بین عرضه بلندمدت و کوتاه مدت را بیشتر خواهد کرد.”

نموداری مشروح از حواله های بیت کوین از دارندگان کوتاه مدت در صورت ضرر. منبع: James Straten/X

داده‌های Glassnode نشان می‌دهد که مقدار BTC با ضرر دارندگان کوتاه‌مدت به صرافی‌ها منتقل شده است.

علاقه زمان را به سال 2020 برمی گرداند

بیت کوین یک موضوع اصلی برای مصرف کنندگان غیرکریپتوکارنسی در سال جاری نیست، اما داده های Google Trends آن را ثابت می کند.

مرتبط: شاخص بیت کوین 100% نرخ ضربه طولانی 23000 دلار قیمت بیت کوین را پیش بینی می کند

علاقه به جستجوی عادی اکنون به جایی که قبل از اینکه بیت کوین/دلار آمریکا از بالاترین قیمت خود در سال 2017 یعنی 20000 دلار در اواخر سال 2020 فراتر رفته بود، بازگشته است.

فعالیت های جستجو ارتباط زیادی با پویایی قیمت بیت کوین دارد و به نظر می رسد عدم وجود رویدادهای رالی قابل توجه در طول سه ماهه دوم نیز توجه جریان اصلی را از بین برده است.

داده های جستجوی گوگل برای «بیت کوین» (اسکرین شات).منبع: گوگل ترندز

در همین حال، سرمایه گذاران عادی در صنعت ارزهای دیجیتال وحشت زده هستند.

با توجه به سنجش احساسات، شاخص ترس و طمع کریپتو، «ترس» در حال حاضر حالت کلی بازار را مشخص می‌کند.

این شاخص 40/100 است که از اواسط آگوست زمانی که بیت کوین 10 درصد سقوط کرد، در یک منطقه آشنا قرار دارد.

کریپتوفوبیا و شاخص حرص و طمع (اسکرین شات). منبع: Alternative.me

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. هر گونه سرمایه گذاری یا حرکت تجاری مستلزم ریسک است و خوانندگان باید قبل از هر تصمیمی تحقیقات خود را انجام دهند.نویسنده: William Suberg

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا