اخبار ارز دیجیتال

پروژه Web3 بر آموزش تمرکز دارد تا زنان آمریکای لاتین را در این بخش درگیر کند

زنان در آمریکای لاتین علاقه فزاینده‌ای به Web3 دارند زیرا این سازمان به دنبال ارتقای مشارکت از طریق محتوای آموزشی و بورسیه است.

با وجود بازار خرس ارزهای دیجیتال، علاقه به Web3 همچنان در حال افزایش است. بر اساس مقاله اخیر مک کینزی، سرمایه گذاری سرمایه گذاری خطرپذیر در وب 3 در نیمه اول سال 2022 از 18 میلیارد دلار فراتر خواهد رفت. یافته های تحقیقات کوین تلگراف همچنین نشان می دهد که Web3 بیشترین علاقه سرمایه گذاران خطرپذیر را در مقایسه با سایر بخش های بلاک چین در سه ماهه دوم سال جاری به خود جلب کرده است.

در حالی که قابل توجه بود، کمبود تنوع در بخش Web3 مشهود بود. برای مثال، ما متوجه شدیم که تنها 16 درصد از سازندگان توکن غیرقابل تعویض (NFT) زن هستند. اگرچه این تعداد اندک است، اما زنان علاقه مند به داشتن دارایی های دیجیتال هستند. با توجه به این موضوع، کارشناسان صنعت بر این باورند که فقدان آموزش در وب 3 مانعی برای ورود زنان به ویژه در مناطقی مانند آمریکای لاتین ایجاد می کند.

ابتکاری برای وارد کردن زنان آمریکای لاتین به Web3

سندی کارتر، معاون ارشد و مدیر کانال در Unstoppable Domains، یک ارائه دهنده نام دامنه NFT و پلت فرم هویت دیجیتال، به کوین تلگراف گفت که محتوای Web3 از زنان ساکن برزیل، کلمبیا و چندین کشور اسپانیایی زبان در حال افزایش است. اسپانیا.

«در 8 مارس 2022، Unstoppable Domains «زنان غیرقابل توقف Web3» را راه‌اندازی می‌کند. این یک گروه آموزشی و گوناگونی است که بر آموزش استعدادها متمرکز شده است تا زمین بازی را در Web3 هموار کند. به دنبال این، بسیاری از لاتین‌ها محتوای Web3 را به زبان‌های مختلف درخواست کردند.

اخیرا: پذیرش کریپتو: چگونه بیمه FDIC بیت کوین را به توده ها می آورد

برای برآورده کردن این خواسته ها، کارتر توضیح داد که Unstoppable Domains اخیراً هدفی را آغاز کرده است که تا سال 2030، 5 میلیون زن آمریکای لاتین را در وب 3 قرار دهد. کارتر افزود که این طرح با مشارکت HER DAO LATAM (یک توسعه دهنده غیرمتمرکز تحت رهبری زنان) راه اندازی شده است. سازمان‌های خودمختار دفاع از تنوع (DAO) – با پلتفرم آموزشی رمزنگاری به زبان اسپانیایی CryptoConexión. او گفت:

“آموزش اولین گام در ایجاد یک وب 3 فراگیرتر است. ما با 25 گروه مختلف از زنان برای ایجاد مطالب آموزشی در وب 3 به زبان اسپانیایی همکاری می کنیم. دامنه های NFT برای توزیع به 5 میلیون لاتینی که به آنها امکان می دهد هویت دیجیتال خود را بسازند و مدیریت کنند. به عنوان دروازه ای به این فضا.»

کارتر گفت که ابتکاراتی از این دست اهمیت بیشتری پیدا می‌کند و اشاره کرد که زنانی که در آمریکای لاتین زندگی می‌کنند یا ریشه‌شان را به آمریکای لاتین می‌رسانند همچنان در صنعت فناوری حضور کم‌تری دارند. مشاغل محاسباتی در ایالات متحده در اختیار زنان لاتین تبار است. بر اساس تحقیقات IDB، در آمریکای لاتین نیز همین امر صادق است، جایی که زنان به طور قابل توجهی در علوم، فناوری، مهندسی و ریاضیات کمتر حضور دارند.

مونیکا تالان، بنیانگذار CryptoConexión، به کوین تلگراف گفت که سازمان‌ها باید یک رویکرد آموزش و پرورش را اتخاذ کنند که زبان‌های مختلف را برای پر کردن شکاف تنوع در Web3 بپذیرد. محتوای Web3 به زبان های انگلیسی، اسپانیایی و پرتغالی.

علاوه بر این، لورا ناوارو مونوز، فرماندار HER DAO LATAM، به کوین تلگراف گفت که این سازمان با ارائه بورسیه تحصیلی برای رویدادها و هکاتون ها به زنان آمریکای لاتین کمک می کند تا به Web3 انتقال یابند.

زنانی که در Hackathon Devcon Bogota شرکت می کنند. منبع: HER DAO LATAM

گروه هایی مانند HER DAO LATAM و CryptoConexión در حال حاضر تأثیرگذار هستند. بریسیا گابریلا گوزمان چاوز، مدیر جامعه Web3Equity، یک پلتفرم Web3 که برابری جنسیتی را ترویج می‌کند، به کوین تلگراف گفت که پس از شرکت در یک رویداد رمزنگاری با بورسیه تحصیلی HER DAO LATAM، او اولین کسی بود که در این زمینه فعالیت می‌کرد.

من از سخنراني شنيدم كه مي گويد: اگر مي خواهيد فراگيرتر باشيد، بايد اين كار را انجام دهيد. من درخواست دادم و زندگی من را تغییر داد. اما من مهارت های سختی که الان دارم را نداشتم، بنابراین از اینکه به من ایمان داشتند و به من رای دادند، سپاسگزارم. ”

به گفته گوزمان چاوز، HER DAO LATAM همچنین یک برنامه بورس تحصیلی به نام “Hacker Mom Scholar” به دنبال ETH Mexico ایجاد کرده است. این به او اجازه داد تا با سه فرزندش در Devcon VI شرکت کند. گوزمان چاوز می گوید: “در حال حاضر، من به صورت تمام وقت و از راه دور روی پروژه های Web3 کار می کنم. هر بار که فرصت شرکت در یک رویداد Web3 در این پروژه ها را پیدا می کنم، کیفیت زندگی من را بهبود می بخشد.”

تاران اضافه کرد که شرکت زنان آمریکای لاتین در Web3 بسیار مهم است، زیرا آنها شاهد تقاضا در منطقه هستند، به ویژه در مکان هایی مانند مکزیک.

او گفت: «در مکزیک، افراد بیشتری از ارزهای دیجیتال برای ارسال پول استفاده می‌کنند. بر اساس آمار بانک جهانی، مکزیک دومین مقصد بزرگ ارسال حواله در جهان در سال گذشته بود. با در نظر گرفتن این موضوع، بسیاری از شرکت‌های Web3 در مکزیک فروشگاه‌هایی راه‌اندازی می‌کنند تا امکان انتقال پول رمزنگاری‌شده را فراهم کنند. ما معتقدیم که اگر این کار را انجام دهیم، می‌توان به این مهم دست یافت.”

چالش های زنان آمریکای لاتین به دنبال شغل در وب 3

شایان ذکر است تمرکز این سازمان بر آوردن زنان از آمریکای لاتین به بخش Web3 است، اما چالش‌هایی مانند توقف استخدام و دسترسی به فناوری می‌تواند مانع پذیرش زنان شود. به عنوان مثال، داده های فهرست مشاغل کریپتو نشان می دهد که در مقایسه با آخرین بازار صعودی در فوریه 2022، تعداد آگهی های شغلی و استعدادهای علاقه مند به این فضا حدود 30 تا 40 درصد کاهش یافته است.

برعکس، Web3 فرصت‌های کار از راه دور را افزایش می‌دهد، که می‌تواند به ایجاد نیروی کار متنوع کمک کند. ناوارو مونوز گفت: “Web3 به افراد کمک می کند تا مشاغل پردرآمد را در هر کجا که هستند پیدا کنند. تنها چیزی که آنها نیاز دارند مهارت است، بنابراین ما ابتدا بر آموزش تمرکز می کنیم.”

اخیراً: پذیرش رمزارز سازمانی برای پولشویی نیاز به تجزیه و تحلیل قوی دارد

محقق وب 3 دایانا کارولین اولورا گومز به کوین تلگراف گفت که HER DAO LATAM به او این شانس را داد که در اولین هکاتون شرکت کند. این سازمان همچنین محتوای آموزشی به زبان اسپانیایی را برای او فراهم کرد. اولورا گومز سپس به اشتراک گذاشت که از راه دور به Web3Montréal، یک سازمان غیرانتفاعی کانادایی متمرکز بر Web3، و Coinmiles، یک پلت فرم پاداش بیت کوین (BTC) کمک می کند.

با این حال، اولورا گومز گفت که دسترسی به فناوری هایی مانند ابتکار Web3 می تواند برای بسیاری از زنان در مناطقی مانند آمریکای لاتین پیچیده باشد. با این حال، او معتقد است که اثر موج دار باعث افزایش مشارکت زنان می شود.

«یک جامعه Web3 که به زنان اختصاص داده شده است، فرصتی را برای پر کردن شکاف جنسیتی در محل کار فراهم می‌کند.» کارتر می‌گوید در حالی که تقاضا از سوی زنانی وجود دارد که می‌خواهند به Web3 بپیوندند، ارائه محتوای آموزشی مناسب چالش بعدی است.

ما در یک بازار نزولی هستیم، اما اکنون زمان ساخت است. انرژی و شور و شوق فضا کاهش نمی یابد.

نویسنده: Rachel Wolfson

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا