اخبار ارز دیجیتال

برندهای مد بومی Web3 در واقع در هفته مد پاییز نیویورک به میدان رفتند

در حالی که برندهای بزرگ مد در حال هجوم کامل به Metaverse و NFT هستند، برندهای بومی فضای Web3 برای دیده شدن به واقعیت فیزیکی بازمی گردند.

مد Web3 در پاییز امسال در هفته مد نیویورک (NYFW) داستان را تغییر می دهد. برندهای مد از فضای Web3 در یک نمایش دو روزه به میزبانی Nolcha Shows در زندگی واقعی (IRL) به نمایش درخواهند آمد.

Nolcha Shows به طور فعال رویدادهایی را برای 14 فصل سازماندهی کرده است. با این حال، امسال یک نسخه Web3 وجود خواهد داشت که برندهای بومی Web3 را به نمایش می‌گذارد و یک میزگرد در مورد چگونگی تأثیر Web3 بر آینده صنعت مد برگزار می‌شود.

در چند سال گذشته، غول‌های صنعت مد با سرعتی برق آسا وارد دنیای دیجیتال شده‌اند. گوچی علاوه بر مشارکت Metaverse و NFT با Roblox، در اوایل سال جاری شروع به پذیرش ارزهای دیجیتال در فروشگاه های خود کرد. سایر برندهای بزرگ مانند Balenciaga، Hermes و Phillip Plein نیز برنامه های خود را برای ادغام Web3 اعلام کرده اند.

در حالی که این برندها در مجموع میلیون‌ها دلار از کاوش فناوری غیرمتمرکز درآمد کسب می‌کنند، برندهای بومی فضای Web3 برای دیده شدن به رویدادهای IRL بازمی‌گردند.

Cointelegraph با آرتور ماندل، بنیانگذار Nolcha Shows صحبت کرد تا درباره اینکه چرا برندهای بومی Web3 به واقعیت فیزیکی بازمی‌گردند، بیشتر بداند.

برند مد ChainGuardians یکی از برندهای بومی Web3 است که به باند NYFW راه پیدا کرده است. این برندی است که برای توصیف دارایی‌های Web3 که جنبه‌های واقعیت فیزیکی و دیجیتال را با هم ترکیب می‌کنند، به شدت به اصطلاح پرطرفدار “phygital” متکی است.

برای مثال، پوشیدنی‌های توکن غیرقابل تعویض (NFT) که در متاورس موجود هستند، دوقلوهای فیزیکی نیز دارند. مندل گفت که محصولات Phygital به عنوان یکی از قانع‌کننده‌ترین ادغام‌های Web3 در صنعت مد پیشرو هستند.

“محصولات Phygital که واقعیت را محو می کند و به افراد اجازه می دهد تا هویت های فردی متعددی را در دنیای مجازی و واقعی شکل دهند.”

وی همچنین تاکید کرد که می توان انتظار داشت که چنین محصولاتی به برندها کمک کند تا هزینه محصولات فیزیکی و خدمات خرده فروشی را کاهش دهند.

مربوط: متاورس چگونه صنعت مد را متحول می کند

صنعت مد اولین هفته مد Metaverse را در Decentraland از 23 تا 27 مارس امسال برگزار کرد. مندل گفت، اما برای برندهای بومی این فضاهای دیجیتال، شرکت در رویدادهای IRL می تواند به ارتقای دسترسی و اصول Web3 جامعه کمک کند.

“دلیلی که برندهای بومی وب 3 رویدادهای IRL را انتخاب می کنند این است که آستانه انطباق را کاهش می دهد. ورود و دسترسی به جمعیت بزرگتر به روشی معنادار اکنون در رویدادهای حضوری نهفته است.”

به گفته پیشکسوتان صنعت مد، Web3 بعد دیگری را به رویدادهای حضوری ارائه می دهد، اما مهم است که به یاد داشته باشید که جایگزین کاملی نیست.

Phygital چرخه ای و متقابل است: ایجاد محصولات و تجربیات IRL که خطوط بین واقعیت و واقعیت مجازی را محو می کند.

هنوز باید تعادلی بین داخلی و خارجی Web3 ایجاد شود.

مندل اکنون می‌گوید: «اصطلاحات تخصصی فنی که مردم ترجیح می‌دهند آن را نادیده بگیرند زیرا آن را درک نمی‌کنند و در واقع از آن می‌ترسند». او معتقد است که حرکت برندهای سنتی به فضا و قدم گذاشتن برندهای بومی Web3 در واقعیت فیزیکی به رفع این موانع کمک خواهد کرد.

نویسنده: Savannah Fortis

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا