اخبار ارز دیجیتال

Web3 در هفته مد پاریس حضور کوچک اما قابل توجهی داشت

تعداد معدودی از طراحان ابتکار Web3 را در هفته مد پاریس به نمایش گذاشتند و شامل، پایداری و خلاقیت را به نمایش گذاشتند.

هفته مد پاریس ۲۰۲۲ شامل ۶۴ نمایش و ۴۲ نمایش بود که بسیاری از آنها آینده مد را نشان می دادند. از لباس اسپری سوپر مدل بلا حدید در شوی کوپرنی گرفته تا ظاهری تازه از لباس‌های بازیافتی، هفته مد پاریس کار بزرگی انجام داد و روندهای فصل آینده را برجسته کرد.

در حالی که اکثر شرکت‌کنندگان و طراحان هفته مد عناصر فیزیکی مانند نمایش‌های مد حضوری و طرح‌های عینی را تحسین می‌کردند، تعداد انگشت شماری از سازندگان قابلیت‌های Web3 را برای جان بخشیدن به قدرت بی‌نظیر مد به کار بردند. من امکانات دیجیتال را به شما نشان دادم.

Web3 مد را دموکراتیک می کند

ویکتور واینسانتو، طراح فرانسوی که پس از دو سال کار با ژان پل گوتیه معروف، این برند را در سال ۲۰۲۰ راه اندازی کرد، به کوین تلگراف گفت که دنیای مجازی به سازندگان اجازه می دهد واقعی باشند. او گفت که می تواند بدون استفاده از پارچه طراحی کند. یا مواد او گفت: «انرژی و زمان زیادی صرف ایجاد مجموعه‌ای مانند این می‌شود، اما به نوعی این پایداری را تضمین می‌کند.

Weinsanto اولین مجموعه دیجیتالی خود را با نام M3TALOVE در نمایشگاه مد در منطقه Marais پاریس در ۲۶ سپتامبر راه اندازی کرد. برخلاف تجربیات سنتی هفته مد، مجموعه M3TALOVE به عنوان هولوگرام های سه بعدی در یک سری از جعبه های شیشه ای در تاریکی ارائه شد. اتاقی با چراغ های روشن و دی جی. این مجموعه همکاری بین Weinsanto و گروه دخترانه K-Pop Lightsum بود، بنابراین محیط مناسب به نظر می رسید.

مجموعه Winesanto و BNV “M3TALOVE”. منبع: BNV

ریچارد هابز، بنیانگذار و مدیر عامل Brand New Vision (BNV)، پلتفرم Web3 در پشت M3TALOVE، گفت که ایده این مجموعه از امکانات ادغام فرهنگ کی پاپ و مد الهام گرفته شده است.

“این یک تجربه مشترک بود که ویکتور مفهوم خود را به هر یک از هشت عضو لایتسام ارائه کرد، که سپس به صورت جداگانه برای هشت دختر سفارشی شد قبل از اینکه BNV طرح ها را به لباس های دیجیتال تبدیل کند. من نظرات و پیشنهاداتی را همراه با آواتار انتخاب شده ارائه کردم.”

Weinsanto اضافه کرد که مجموعه M3TALOVE یکی از بهترین راه‌ها برای نمایش موسیقی، متاورس و همکاری‌های مد با استفاده از توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) است. من مجموعه‌ای می‌خواستم که بتوان آن را پوشید، اما با جزئیاتی که گنجاندن آنها در زندگی واقعی غیرممکن باشد.»

فراتر رفتن از مفاهیم واقع گرایانه یکی از مهم ترین ویژگی هایی است که Web3 Fashion ارائه می دهد. هابز گفت M3TALOVE یک مجموعه کاملا دیجیتالی است که امکان مفاهیم تخیلی بیشتری را در کنار پایداری فراهم می کند.

هابز گفت: “کسب و کار BNV مد دیجیتال است. اگر مردم بتوانند محصولات مجازی بیشتری بپوشند، خود را در آن دنیا بیان کنند، و در دنیای واقعی کمتر مصرف کنند، احتمالا چیز خوبی خواهد بود.” قبلا گزارش شده بود که یک هفته مد نیویورک معمولی تا ۴۸۰۰۰ تن دی اکسید کربن منتشر می کند.

خانه مد لوکس فرانسوی Balmain نیز در هفته مد پاریس امسال در وب ۳ حضور داشت. Balmain “Balmain Thread” را معرفی کرده است، یک مرکز وب ۳ با نام تجاری که توسط XRP Ledger طراحی شده است تا جوامع و پروژه های NFT را به هم متصل کند. مدیر ارشد بازاریابی Balmain Txampi Diz گفت اولیویه روستینگ، مدیر خلاق Maison از سال ۲۰۱۱، و کل تیم Balmain به شدت از نیاز به دموکراتیک کردن مد آگاه هستند. به گفته دیز، این منجر به ایجاد Balmain Thread شد. او گفت:

“ما مد را آزاد می کنیم و بر نیاز به دموکراتیزه کردن دنیایی که تاکنون بسته بود تاکید می کنیم. این جشنواره جشنی است که نمایش باند هفته مد پاریس را با یک کنسرت زنده بی نظیر که به صورت زنده در Balmain.com پخش می شود ترکیب می کند.”

دیز توضیح داد که وقتی شرکت کنندگان جشنواره Balmain بلیت های خود را دریافت کردند، به آنها فرصت داده شد تا در جامعه Balmain Thread شرکت کنند. وی افزود که برای کسانی که این جشنواره را به صورت زنده پخش کردند، پیوندی برای عضویت در Balmain.com ارائه شد. و از تمام مخاطبان شب جشنواره دعوت شد تا در راه اندازی «لحظه» به ما بپیوندند. این یک برنامه تجربه عکاسی موبایلی است که توسط MintNFT طراحی شده است که به شرکت کنندگان اجازه می دهد لحظات مد مورد علاقه خود را از جشنواره Balmain به خلاقیت های منحصر به فرد خود تبدیل کنند. NFT.”

اگرچه دیز مبتکر است، اما هدف نهایی پشت Balmain Thread اطمینان از اشکال جدید ارتباط با پیروان برند است و در عین حال ارتباط با کسانی است که قبلاً هرگز در هفته مد پاریس حضور نداشته اند. ممکن است. وی توضیح داد:

“شامل کلمه کلیدی در مد است. همه ما می دانیم که دیدگاه قدیمی انحصارگرایی و تجربیات بسته برای نسل جدیدی از دوستداران مد دست نیافتنی است. این یکی از بسیاری از ابزارهای جالب جدید است که به ما امکان می دهد دنیای خود را باز کنیم.”

چنین مفاهیمی توسط خانه‌های مد معروفی مانند Balmain پذیرفته شده‌اند، اما برندهای نوظهور نیز از تجربیات Web3 استفاده می‌کنند تا دسترسی بیشتری هم به مصرف‌کنندگان و هم برای سازندگان ارائه دهند.

به عنوان مثال، شرکت مد مستقر در پاریس Faith Connexion پلتفرم Web3 Faith Tribe را در هفته مد امسال معرفی کرد. ماریا بوکلاتی، یکی از مالکان و بنیانگذاران Faith Connexion، به Cointelegraph گفت که Faith Tribe یک انکوباتور برای Faith Connexion است، جایی که سازندگان مستقل دارایی های مد دیجیتال و فیزیکی و NFT ها را طراحی و سفارشی می کنند. گفته می شود که این چیزی است که می تواند انجام شود. بازیگران بوچیراتی گفت:

“در هفته مد پاریس امسال، ما یک نمایشگاه برای نمایش برخی از نام‌ها و برچسب‌های مشترک که بخشی از Faith Tribe هستند افتتاح کردیم. ما از Web3 برای بازگرداندن قدرت به سازندگان استفاده می‌کنیم.”

Bucciarati به اشتراک گذاشت که Faith Connection در هفته مد پاریس اعلام کرد که گاوین مگنوس ستاره ۱۵ ساله پاپ و اینفلوئنسر رسانه های اجتماعی با این برند برای ایجاد خط NFT همکاری خواهد کرد.

وحید چماس، یکی از مالکان Faith Connexion نیز به Cointelegraph گفت که Faith Connexion قبلاً با صدها طراح جدید برای ارائه ابزارهایی مانند استودیوهای مجازی، ثبت IP و قابلیت‌های استخراج NFT کار کرده است. گفت که در حال گسترش حضور خود در

برخلاف BNV که به شدت بر مجموعه‌های دیجیتال تمرکز دارد، Chammas توضیح داد که Faith Connexion بر تولید فیزیکی مرتبط با دوقلوهای دیجیتال تمرکز دارد. “در حالی که ما معتقدیم هر طراح می تواند با نام تجاری خود برای ما ایجاد و مدیریت کند، برچسب های NFT را فعال می کنیم تا اطمینان حاصل شود که مصرف کنندگان مالکیت دیجیتالی دارند.” ایده پشت NFT ها در طراحی فیزیکی همچنین به سازندگان Faith Connexion اجازه می دهد تا از پوشیدنی ها در محیط های متاورس استفاده کنند. می توان از آن برای آرایش آواتارها استفاده کرد.

Web3 در صنعت مد تکامل می یابد

Web3 پتانسیل زیادی برای گسترش دامنه صنعت مد دارد، اما واقعیت این است که تعداد کمی از برندها و طراحان از این عناصر استقبال می کنند. همانطور که در هفته مد پاریس امسال فاش شد، طراحان مبتکر مانند Weinsanto امیدوارند مفهوم Web3 مطرح شود.

تصاویری از شب افتتاحیه Weinsanto که مجموعه M3TALOVE را به نمایش می گذارد. منبع: @alekkatar #tendaysinparis

او گفت: “فکر نمی‌کنم متاورس هنوز برای طراحان آشنا باشد، اما به زودی همه می‌خواهند مجموعه‌هایی در متاورس ایجاد کنند. متاورس هیجان‌انگیز و هیجان‌انگیز است، اما به راحتی قابل دسترسی است. است.”

دیز اضافه کرد که با دموکراتیک کردن صنعت Balmain، ورود خانه های مد روز به روز به فضای Web3 اجتناب ناپذیر است. با این حال، او خاطرنشان کرد که آموزش همچنان یک موضوع مهم است، به همین دلیل است که هدف Balmain Thread این است که روند پیوستن به جامعه را تا حد امکان آسان کند. او گفت:

ما به وضوح اعلام کرده‌ایم که افرادی که به جامعه Balmain Thread می‌پیوندند، نیازی به تسلط بر پیچیدگی‌های رمزنگاری یا بلاک چین برای تعامل خلاقانه با خانه ندارند. اصالت با فناوری تأیید ویدیویی آنها.»

Balmain تصمیم گرفت این مسیر را طی کند، اما برخی از کارشناسان صنعت معتقدند که آموزش طراحان و سازندگان در رویدادهای مهمی مانند هفته مد پاریس مهم است. به عنوان مثال، Enara Nazarova، معاون Metaverse در Hype، به Cointelegraph گفت که Hype میزبان دومین مراسم مد دیجیتال خود در هفته مد پاریس بود تا به شرکت کنندگان Web3 آموزش دهد.

“با الهام از موفقیت مراسم هفته مد نیویورک، در طبقه بالای مرکز پمپیدو جمع شدیم، جایی که از سازندگان برجسته فضای وب ۳ استقبال کردیم تا در مورد آینده صنعت مد بحث کنیم.”

نازاروا بر این باور است که وب ۳ در فضای رمزنگاری پیشرفت هایی داشته است، اما گفت که آموزش و حضور کاربر کلید اصلی پذیرش است. کند پیش می رود، اما او مطمئن است که Web3 در رویدادهای مهم مد در آینده حضور بیشتری خواهد داشت.

“برندهای وب ۲ نمی توانند قدرت مد دیجیتال برای ارتباط با میلیون ها مشتری از طریق محصولات مجازی را نادیده بگیرند. بله، و من فکر می کنم فرصت هایی برای مد برای استفاده از زیرساخت Web3 در حال ظهور است.”

نویسنده: Rachel Wolfson

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا