اخبار ارز دیجیتال

توسعه دهندگان وب ۳ «فعال تر از همیشه» در زمستان کریپتو: گزارش

رکوردشکنی استقرار قراردادهای هوشمند و گسترش کتابخانه های برنامه نویسی Web3 به این معنی است که توسعه دهندگان Web3 با وجود رکود طولانی مدت بازار همچنان مشغول هستند.

به نظر نمی رسد توسعه دهندگان وب ۳ از بازار نزولی ارزهای دیجیتال متزلزل شوند، زیرا یکی از پلتفرم های Web3 ادعا می کند که “فعال تر از همیشه” است، به ویژه در شبکه اتریوم (ETH).

در گزارش جدید سه ماهه سوم ۲۰۲۲ در ۱۳ اکتبر توسط پلتفرم توسعه Web3 Alchemy، این شرکت می گوید سال ۲۰۲۲ می تواند “بزرگترین سال” برای توسعه اتریوم باشد.

بر اساس این گزارش، حدود ۳۶ درصد از تمام قراردادهای هوشمند مستقر و تأیید شده بر روی بلاک چین‌ها تا به امروز در سال ۲۰۲۲ خواهد بود، که در مقایسه با بیش از ۳۲۳،۷۰۰ قرارداد تا به امروز، به حدود ۱۱۸۰۰۰ خواهد رسید. من اینجا هستم.

به گفته DappRadar، این در حالی است که قیمت اتریوم از سال تا به امروز تقریباً ۶۶٪ کاهش یافته است و ارزش کل قفل شده به پروتکل های مالی غیرمتمرکز (DeFi) حدود ۷۰٪ از سال تا به امروز کاهش یافته است.

حجم معاملات توکن غیرقابل تعویض (NFT) نیز با کاهش ۹۸ درصدی از اواخر ژانویه مواجه شده است.

به گفته کیمیا، استقرار قراردادهای هوشمند ۴۰ درصد نسبت به سه ماهه اول سال جاری رشد داشته است و تنها در ماه سپتامبر به ۱۷۳۷۶ رسیده است و طبق گزارش کیمیاگری به رکوردهای رکورد برای ماه های متوالی در سه ماهه سوم رسیده است.

قراردادهای هوشمند تأیید شده ماهانه برای سه ماهه سوم ۲۰۲۲. تصویر: کیمیاگری

داده‌ها همچنین نشان می‌دهند که استقرار قراردادهای هوشمند در مقایسه با سه ماهه سوم ۲۰۲۱ ۱۴۳ درصد رشد داشته است و در سه‌ماهه سوم ۲۰۲۲ به بیش از ۴۸۵۰۰ رسیده است.

Alchemy به افزایش ۱۴ درصدی در استقرار قراردادهای هوشمند در دو هفته پس از ادغام اتریوم اشاره کرد، زمانی که بلاک چین از اثبات کار به اجماع اثبات سهام منتقل شد. پروژه

این شرکت همچنین استفاده از Ethers.js و Web3.js را تجزیه و تحلیل کرد، دو کتابخانه اسکریپت Web3 که به توسعه دهندگان اجازه می دهد داده های بلاک چین را بخوانند و محصولات Web3 بسازند.

این تیم دریافت که تعداد توسعه دهندگانی که هر کدام از این کتابخانه ها را نصب می کنند در سه ماهه سوم ۲۰۲۱ سه برابر شده است و به طور متوسط ​​بیش از ۱.۵ میلیون بار در هفته دانلود می شود.

مطالب مرتبط: با بلوغ صنعت، تقاضا برای استعدادهای رمزنگاری شده کمتر به بازار وابسته می شود

اگرچه برخی استدلال می کنند که بازار نزولی ارزهای دیجیتال زمان مناسبی برای ساخت محصولات در وب ۳ است، که همیشه در چرخه های قبلی اینطور نبود.

بازار نزولی ۲۰۱۷-۲۰۲۰ شاهد کاهش ۴۵ درصدی در استقرار قراردادهای هوشمند در اواسط چرخه از ۲۰۱۸-۲۰۱۹ بود، همانطور که داده های کیمیاگری نشان می دهد، اما تا کنون، این متریک در سال جاری نسبت به سال ۲۰۲۱ ۵۰ درصد افزایش یافته است.

نویسنده: Jesse Coghlan

به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

میانگین امتیارها ۰ / ۵. مجموع آرا: ۰

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا