🚨 اخبار ارز دیجیتال

اجتماعات Web3 برای قربانیان زلزله ترکیه و سوریه متحد می شوند: بازتعریف مالی


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

اکوسیستم Web3 گرد هم آمده است تا تمام حمایت ها و کمک های ممکن را به قربانیان زلزله در ترکیه و سوریه، یکی از بدترین بلایای طبیعی در تاریخ اخیر، ارائه دهد.

به Finance Redefined خوش آمدید. این یک خبرنامه هفتگی است که بینش های کلیدی در مورد امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) ارائه می دهد و برای ارائه تحولات مهم هفته گذشته برای شما ایجاد شده است.

پس از زلزله مرگبار ۷.۸ ریشتری جنوب شرقی ترکیه، جامعه Web3 گرد هم آمدند تا آگاهی و حمایت از قربانیان این فاجعه را افزایش دهند.

بنیانگذار Aave، استانی کرچوف، می‌گوید استیبل کوین‌ها می‌توانند عامل کلیدی در پذیرش بیشتر DeFi باشند. به گفته مدیران Aave، ایجاد یک «لایه پرداخت» که شامل استیبل کوین‌ها می‌شود، می‌تواند عموم مردم را وارد این فضا کند و در نهایت آن را به DeFi بیاورد. از سوی دیگر، S&P Global Ratings بر این باور است که پروتکل‌های DeFi، در صورت امن‌سازی مناسب، می‌توانند توجه سازمانی را به خود جلب کنند.

شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر Andreessen Horowitz (a16z) از ۱۵ میلیون توکن Uniswap (UNI) برای رأی مخالف به استقرار Uniswap v3 در زنجیره BNB با استفاده از Wormhole Bridge استفاده کرد. توسعه دهنده Web3 ConsenSys 7.03 میلیون رای UNI به نفع استقرار در زنجیره BNB به صندوق انداخت.

پس از اخباری مبنی بر اینکه کراکن با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده توافق کرده است تا سرویس سهامداری رمزنگاری خود را تعطیل کند، بازار دی‌فای یک روند صعودی چهار هفته‌ای را شکسته است. این در زمان حساسی برای اتریوم رخ می دهد. زیرا ارتقاء شانگهای به سهامداران اتر (ETH) اجازه می دهد تا ETH سهام خود را پس بگیرند.

جامعه Web3 به فاجعه زلزله در ترکیه و سوریه واکنش نشان می دهد

بیش از ۱۸۰۰۰ نفر تاکنون در زمین لرزه عظیمی که در ۶ فوریه جنوب شرق ترکیه در امتداد مرز این کشور با سوریه را لرزاند، جان خود را از دست داده اند. این زمین لرزه با قدرت ۷.۸ ریشتر، در سطح بین المللی به عنوان “زلزله بزرگ” طبقه بندی شده و در امتداد یک خط گسل ۱۰۰ کیلومتری رخ داده است.

زیرساخت های منطقه به شدت آسیب دید که منجر به یک فاجعه انسانی فراملی مرگبار شد. اما واکنش مردم سریع بود. در سراسر اینترنت و پلتفرم های مختلف رسانه های اجتماعی، ما در حال جمع آوری کمک های مالی برای سازمان های کمک رسانی محلی و بین المللی هستیم تا به مردم مناطق آسیب دیده کمک رسانی کنند.

به خواندن ادامه دهید

بنیانگذار Aave می گوید پذیرش استیبل کوین می تواند منجر به رشد دیفای شود

Stani Kulechov، بنیانگذار پروتکل DeFi Aave، در StarkWare Sessions 2023 که در The Cameri Theatre در تل آویو، اسرائیل برگزار شد، چندین موضوع را در فضای DeFi برجسته کرد.

در یک گفتگوی کنار آتش با عنوان «DeFi: انعطاف‌پذیری در مواجهه با عدم قطعیت جهانی»، کرچوف و سردبیر کوین تلگراف، الکس کوهن، در مورد خطرات DeFi در مقایسه با امور مالی سنتی و چگونگی بحث در مورد موضوعات مختلف، از جمله اینکه چگونه DeFi می‌تواند منجر به پذیرش شود، بحث کردند.

به خواندن ادامه دهید

S&P: اوراق بهادارسازی بدون استفاده از دارایی‌های دنیای واقعی، خطرات و فرصت‌های اعتباری را به همراه دارد

طبق گزارش تحقیقاتی جدید آژانس رتبه‌بندی اعتباری S&P Global Ratings، موارد استفاده از DeFi در امور مالی سنتی ممکن است در سال‌های آینده رشد کنند، زیرا پروتکل‌های جدید به دنبال حمایت از اوراق بهادار دارایی‌های دنیای واقعی هستند.

S&P در گزارشی با عنوان «پروتکل‌های DeFi برای اوراق بهادارسازی: چشم‌انداز ریسک اعتباری» گفت که تأمین مالی دارایی‌های دنیای واقعی احتمالاً تمرکز اصلی پروتکل‌های DeFi آینده است. در حالی که صنعت هنوز در مراحل ابتدایی خود است، S&P معتقد است که DeFi پتانسیل ایجاد اوراق بهادار را به بازار دارد، از جمله کاهش هزینه های مبادلات، افزایش شفافیت مجموعه دارایی ها، کاهش ریسک طرف مقابل، و سرمایه گذاران برای تسویه سریع تر پرداخت ها.

به خواندن ادامه دهید

a16z با پیشنهاد استقرار Uniswap v3 در زنجیره BNB مخالفت کرد

شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر a16z به پیشنهاد نهایی برای استقرار Uniswap v3 در زنجیره BNB با استفاده از یک پل کرم چاله رای منفی داد. انجمن Uniswap DAO نشان می دهد.

پیشنهاد حاکمیتی برای استقرار آخرین تکرار Uniswap در زنجیره BNB 20 میلیون (۸۰.۲۸٪) رای موافق و ۴.۹ میلیون (۱۹.۷۲٪) رای مخالف دریافت کرد. در ۵ فوریه، شرکت سرمایه گذاری از ۱۵ میلیون UNI استفاده کرد و به این اقدام رای منفی داد.

به خواندن ادامه دهید

ConsenSys 7.03 میلیون رأی به پیشنهاد مهاجرت زنجیره ای BNB در میان نبرد VC اضافه می کند

بر اساس داده‌های تالی، ConsenSys، توسعه‌دهنده زیرساخت Web3، سازنده کیف پول دیجیتال محبوب MetaMask، ۷.۰۳ میلیون رای به پیشنهادی برای استقرار پروتکل v3 مبادله غیرمتمرکز Uniswap در زنجیره BNB داده است.

همانطور که توسط Cointelegraph گزارش شده است، شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر Andreessen Horowitz به این پیشنهاد رای منفی داد. A16z که طبق گزارش ها دارای ۵۵ میلیون توکن UNI است، به دلیل اتکا به پل Wormhole با ۱۵ میلیون UNI به این حرکت رای منفی داد. شرکت VC در عوض از استفاده از LayerZero به عنوان یک پروتکل قابلیت همکاری پشتیبانی کرد. LayerZero Labs بخشی از پورتفولیوی a16z است که ۱۳۵ میلیون دلار در دور بودجه مارس ۲۰۲۲ با ارزش گذاری ۱ میلیارد دلار جمع آوری کرده است.

به خواندن ادامه دهید

نمای کلی بازار DeFi

بر اساس داده های تحلیلی، ارزش کل بازار DeFi در هفته گذشته به ۴۰ میلیارد دلار کاهش یافت و در زمان نگارش این مقاله حدود ۴۰.۱ میلیارد دلار معامله شد. طبق داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView، ۱۰۰ توکن برتر DeFi بر اساس ارزش بازار هفته‌ای نزولی داشته‌اند، به طوری که بیشتر توکن‌ها در هفته گذشته خونریزی کرده‌اند و در نمودارهای هفتگی ضرر دو رقمی به ثبت رسانده‌اند.

از اینکه مرور کلی این هفته از تاثیرگذارترین تحولات DeFi را خواندید متشکریم. جمعه آینده برای داستان ها، بینش ها و آموزش های بیشتر در این فضای پویا در حال پیشرفت به ما بپیوندید.

نویسنده: Prashant Jha

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا