اخبار ارز دیجیتال

Web3 با وجود بازار نزولی و کاهش علاقه به NFT ها موضوع داغ SXSW است


به گزارش پایگاه خبری ارز دیجیتال موبو ارز،

Web3 یکی از موضوعات اصلی در SXSW 2023 بود، اما تبلیغات قبلی در مورد NFT ها و ایجاد در بازار نزولی ممکن است به پذیرش Web3 کمک کرده باشد.

خیابان‌های South by Southwest (SXSW) سال گذشته مملو از خرگوش‌های غول‌پیکر با لباس‌های مد روز در کنار شخصیت‌های کارتونی با رنگین کمان‌هایی بود که از دهانشان بیرون می‌آمد. این به این دلیل است که دو پروژه توکن غیرقابل تعویض (NFT) بر SXSW 2022 تسلط داشتند: Doodles و Fluf World.

اما این پروژه ها در SXSW 2023 هیچ جا دیده نشدند. این نشان دهنده عدم علاقه به NFT در سال جاری است. با این حال، این نباید تعجب آور باشد. با کاهش قیمت ارزهای دیجیتال و کاهش قیمت‌های NFT و حجم معاملات، به نظر می‌رسد پروژه‌های معدودی بر روی مجموعه‌های دیجیتال متمرکز شده‌اند. در عوض، SXSW 2023 توسط برندهای بزرگ و مشاوره‌هایی که به وعده‌های Web3 افتخار می‌کردند غرق شد.

برندها در مورد استراتژی Web3 در SXSW 2023 بحث می کنند

Avery Akkineni، رئیس Vayner3، یک شرکت مشاوره Web3 که توسط گری Vaynerchuk تأسیس شده است، به Cointelegraph گفت که Web3 فراتر از تازگی به سمت پیاده سازی استراتژیک حرکت می کند. او گفت:

“فناوری وب 3 به طور بالقوه می تواند بسیاری از صنایع، از امور مالی گرفته تا مراقبت های بهداشتی و رسانه های اجتماعی را با فعال کردن سیستم های امن تر، شفاف تر و کارآمدتر مختل کند. ظهور آن بسیار مهم است زیرا نشان دهنده گذار به عصر بعدی اینترنت است که فراگیرتر است. ، شخصی سازی شده و مالکیت آن برای کاربران آسان تر است.”

آکیننی اضافه کرد که معتقد است همه برندها باید زمان بگذارند تا وب 3 را درک کنند و یک استراتژی برای آن ایجاد کنند. او گفت: «برندها از Web3 به طرق مختلف، از ایجاد کانال‌های متعلق به جامعه گرفته تا پیاده‌سازی سیستم‌های مدیریت زنجیره تأمین مبتنی بر بلاک‌چین، استفاده خواهند کرد.

برای دریافت نمای کلی از این موضوع، Vayner3 و صرافی ارزهای دیجیتال کوین‌بیس، شعبه‌ای را در طول SXSW با یک میزگرد با عنوان «Web3 و آینده تعامل با مشتری: برندها چگونه جلوتر از خط هستند» میزبانی کردند.

میزگرد Coinbase و Vayner3 در SXSW 2023. منبع: Vayner3

راشل وایس، نایب رئیس L’Oreal Bold Ventures (صندوق سرمایه گذاری استراتژیک L’Oreal)، در طول یک میزگرد گفت که Web3 به صنعت زیبایی اجازه می دهد تا “مالکیت زیبایی” را در اختیار بگیرد. او گفت:

“Web3 برای اقتصاد خالق جدید پیرامون زیبایی چه معنایی دارد؟ چه عبارات جدیدی با استفاده از این فناوری جدید در مورد زیبایی ساخته می شود؟ و طرفدار یک نام تجاری به چه معناست؟ اینها همه چیزهایی هستند که من فکر می کنم Web3 آنها را قدرتمند می کند، و آنچه را که با Web2 ساخته‌ایم، بهبود بخشد، و راه‌های جدیدی برای تعامل با نسل بعدی مصرف‌کنندگان زیبایی ارائه می‌دهد.

ذکر این نکته مهم است که Bold Ventures اخیراً سرمایه گذاری در Digital Village را اعلام کرده است، یک استارت آپ مستقر در ایالات متحده که به برندها کمک می کند تا هویت و دارایی های دیجیتالی را در دنیای مجازی ایجاد کنند. علاوه بر این، NYX Professional Makeup، یکی از زیرمجموعه‌های L’Oréal، سال گذشته با The Sandbox ادغام شد تا ظاهر آرایشی وکسل‌شده را روی آواتارها نشان دهد و مفهوم مالکیت مصرف‌کننده را اضافه کرد.

اخیرا: زمستان کریپتو می تواند به سلامت روانی هادلر ضربه بزند

ویس از پتانسیل Web3 برای متحول کردن صنعت زیبایی ابراز هیجان کرد، اما دیوید لی، رئیس Samsung Next، در طول این بحث گفت که شرکت‌ها و شرکای نمونه کار سامسونگ از Web3 سبقت خواهند گرفت. ما هنوز منتظر زمان ChatGPT هستیم. بیرون او گفت:

“من فکر می کنم ChatGPT رابطی بود که مردم می توانستند فوراً آن را درک کنند، اما نتیجه سال ها تحقیق اساسی، بازاریابی و آزمایش بود. در این بین، ما شاهد آزمایش های زیادی برای مقابله با Web3 هستیم، اما فکر نمی کنم.” هنوز لحظه ChatGPT را پیدا کرده ام.”

با این حال، واضح است که این امر شرکت ها را از مشارکت در فعالیت Web3 منع نکرده است. به عنوان مثال، Coinbase حضور گسترده‌ای در SXSW داشت و بر محصول اخیراً راه‌اندازی کیف پول به عنوان سرویس (WaaS) تمرکز داشت.

لئونارد لاو، سرپرست محصولات WaaS Coinbase، به Cointelegraph گفت که WaaS قصد دارد یکی از مشکلات اصلی پیاده سازی را حل کند: کیف پول. لاو گفت که معرفی WaaS در طول SXSW به دلیل حضور گسترده Web3 مهم بود. او گفت: “WaaS در SXSW در مورد اتصال فناوری مناسب با مارک های مناسب و کمک به آن برندها برای ایجاد روابط قوی و مستقیم با مشتریان خود بود.”

نمایش کیف پول به عنوان یک سرویس در Coinbase در SXSW 2023. منبع: Vayner3

Law توضیح داد که WaaS فرآیند نصب کیف پول Web3 را برای کاربران نهایی ساده می کند، زیرا نام کاربری و رمز عبور تنها عناصر مورد نیاز برای دسترسی به کیف پول Web3 Coinbase هستند. ورود ساده موانع را برای پیوستن کاربران به زنجیره کاهش می دهد و تجربه Web3 را برای توده ها باز می کند.

بسیاری از پنل های رسمی در SXSW 2023 نیز بر روی ابتکار Web3 متمرکز شدند. به عنوان مثال، یک جلسه برجسته با عنوان “ساخت یک متاورس باز” وجود داشت که شامل گفتگو با تیمو توکه، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران Ready Player Me، یک پلت فرم آواتار متمرکز بر قابلیت همکاری بود.

پس از پانل، Tõke به Cointelegraph گفت که Metaverse بخش مهمی از Web3 خواهد بود، زیرا بسیاری از مردم زمان خود را در دنیای مجازی سپری می کنند. او توضیح داد که برندها علاقه مند به حضور در متاورس هستند. ما دیده‌ایم که مردم با فروش دارایی‌های مجازی در بازی‌ها و متاورس سالانه میلیاردها دلار درآمد کسب می‌کنند. Web3 به مصرف‌کنندگان این امکان را می‌دهد تا در نهایت دارایی‌های مجازی خود را داشته باشند. این نقش مهمی دارد زیرا طیف وسیعی از فناوری‌ها را فعال می‌کند.

حضور NFT کم اما متمرکز بود

Tõke گفت NFTها احتمالاً نقش کلیدی در پلتفرم Web3 ایفا می کنند تا مصرف کنندگان را قادر به داشتن دارایی های دیجیتالی کنند. او به اشتراک گذاشت که برندها در مورد راه اندازی NFT با توجه به شرایط فعلی بازار محتاط هستند. ما این طرز فکر را در طول سقوط بازار دیدیم، زمانی که بسیاری از برندها گفتند که مفهوم متاورس را دوست دارند اما نمی‌خواهند NFT در آن دخالت داشته باشد. ”

ممکن است اینطور باشد، اما نیکول بهنام، موسس آژانس بازاریابی Beyond Media، به کوین تلگراف گفت که اگرچه امسال در SXSW افراد زیادی در مورد NFT صحبت نمی کردند، اما به دلیل چرخه های تبلیغاتی قبلی NFT، جامعه همچنان در حال جمع شدن است. بود.

انجمن‌ها و مجموعه‌های NFT موجود همچنان میزبان رویدادها، فعال‌سازی‌ها و پانل‌های مالکان هستند. من شروع به بررسی کردم.

ناتاشا هاسکینز، یکی از بنیانگذاران باشگاه پسران سازمان غیرمتمرکز خودمختار (DAO) به کوین تلگراف گفت که DAO به چگونگی استفاده از فناوری Web3 در تجربیات واقعی علاقه مند است. او توضیح داد که Boys Club یک NFT فیزیکی و دیجیتالی راه اندازی کرده است. مجله گروه، Boys Club Zine را درج کنید.

پارتی باشگاه پسران در SXSW 2023.منبع: باشگاه پسران

گفتگوی NFT از زمان PFP به بلوغ رسیده است. [profile pictures] در مورد ابزار عملی و کاربردی. هاسکینز می گوید: «این کمتر پر زرق و برق است، بنابراین در محیط های پر سر و صدا برجسته نمی شود، اما این تغییر برای اطمینان از ادغام NFT ها در برنامه های روزمره مهم است.

انتظارات برای Web3 با وجود شرایط بازار

با در نظر گرفتن همه موارد، با توجه به شرایط فعلی بازار و سقوط بانک سیلیکون ولی که در 10 مارس (اولین روز SXSW 2023) اتفاق افتاد، شایان ذکر است که Web3 در SXSW امسال حضور بزرگی داشت. ارزشش را دارد.

اخیراً: صنعت کریپتو متلاطم ممکن است پس از حذف USDC قوی‌تر ظاهر شود

تارا فونگ، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت توسعه دهنده Web3 Co:Create، به Cointelegraph گفت که حال و هوای SXSW در دو روز اول سرد شده است.

من شخصاً وقتی با این سؤال دست و پنجه نرم می‌کردم که بیشتر سرمایه در گردش کجاست و آیا می‌توانیم آن را پس بگیریم، حضور و درگیر بودن برای من دشوار بود.»

با این حال، فانگ اشاره کرد که محیط SXSW در 12 مارس زمانی که شایعاتی مبنی بر محافظت از سپرده گذاران بانک سیلیکون ولی منتشر شد، تغییر کرد. فانگ می‌گوید: «ما شاهد سرخوشی‌ها و هیاهوی‌هایی هستیم که SXSW به آن معروف است.

در مورد بازار نزولی ارزهای دیجیتال، لاو توضیح داد که توسعه دهندگان آن را فرصتی عالی برای ایجاد بازار نزولی می دانند.

نویسنده: Rachel Wolfson

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا