🚨 اخبار ارز دیجیتال

جنگ، CPI و قیمت ۲۸۰۰۰ دلاری بیت کوین – ۵ چیز که باید در مورد بیت کوین در این هفته بدانید

بیت کوین برای یک هفته کلان آزمایشی آماده می شود زیرا عدم اطمینان ژئوپلیتیک باعث ایجاد نوسان در طلا، نفت و دلار آمریکا می شود، اما اقدام قیمت بیت کوین هنوز واکنشی نشان نداده است.

بیت کوین (BTC) در هفته دوم اکتبر با ۴ درصد افزایش از ابتدای ماه، به دلیل اینکه بی ثباتی ژئوپلیتیکی در کانون توجه بازار اسنپ قرار گرفته است، باز می شود.

روند قیمت بیت کوین در ۲۸۰۰۰ دلار ثابت می ماند. با واکنش بازارها به جنگ اسرائیل، بعد چه اتفاقی می افتد؟

در دوره‌ای که می‌تواند برای دارایی‌های ریسکی یک دوره بی‌ثبات باشد، بیت‌کوین تاکنون واکنش چندانی نشان نداده و آخر هفته را در یک راهروی باریک سپری کرده است.

اما این می تواند به سرعت تغییر کند، زیرا باز شدن وال استریت در بحبوحه افزایش قیمت نفت و طلا و دلار قوی آمریکا رخ می دهد.

هیچ کمبودی در محرک های اقتصاد کلان وجود ندارد، زیرا شاخص قیمت مصرف کننده ایالات متحده (CPI) برای ماه سپتامبر قرار است در روزهای آینده منتشر شود. این اطلاعیه پس از گزارش مشاغل ناامیدکننده هفته گذشته، اهمیت بیشتری برای فدرال رزرو می یابد.

در همین حال، در داخل، شاخص‌های زنجیره‌ای به زمان‌های جالبی برای بیت‌کوین اشاره می‌کنند، زیرا BTC/USD از سال ۲۰۲۱ در محدوده‌ای مهم معامله می‌شود و نقطه عطفی را تشکیل می‌دهد.

کوین تلگراف این و سایر عوامل را در جمع بندی هفتگی محرک های بالقوه قیمت بیت کوین در آینده در نظر می گیرد.

با نزدیک شدن به بسته شدن هفتگی، بیت کوین «غیر نقدینگی و متزلزل» می شود

در آخر هفته، فعالان بازار کاملاً بر روی وقوع ناگهانی جنگ در اسرائیل متمرکز شدند و تغییرات در حال حاضر با بازگشایی خود بازار آغاز شده است.

با این حال، داده‌های Cointelegraph Market Pro و Tradingview نشان می‌دهند که وقتی صحبت از بیت‌کوین به میان می‌آید، رویدادهای جاری هنوز اثر ضربه‌ای آشکاری ایجاد نکرده‌اند.

از روز جمعه، قیمت بیت کوین در حدود ۲۸۰۰۰ دلار متمرکز شده است و این سطح همچنان کلیدی است زیرا معامله گران به دنبال معکوس کردن مقاومت و حمایت هستند.

نمودار BTC/USD 1 ساعته. منبع: TradingView

“هیچ چیز خاصی این آخر هفته اتفاق نخواهد افتاد” Daan Crypto Trades خلاصه شده است X به قیمت بسته شدن هفتگی.

ما انتظار داریم که حجم به زودی کمی افزایش یابد، اما در نهایت قیمت ها در این محدوده باقی خواهند ماند تا معاملات آتی امشب از سر گرفته شود.

پست های بیشتر دریافت کردم. بیت کوین هنوز به طور قطعی از میانگین متحرک ۲۰۰ هفته ای خود (MA) که در زمان نگارش مقاله ۲۸۱۷۶ دلار بود، خارج نشده است.

معامله گر محبوب Skew نمودار ۴ ساعته را تجزیه و تحلیل کرد و حرکت قیمت بیت کوین را “نقد و متزلزل” توصیف کرد.

تاجر Jere می‌گوید: «پرچم‌های صعودی بیت‌کوین هنوز وجود دارند، اما تحقق آن‌ها خیلی طول می‌کشد. ادامه، کوچکنمایی تا عملکرد ماهانه.

اکتبر به طور کلی صعودی ترین ماه سال است، بنابراین من انتظار دارم که امسال یک وقفه صعودی دیگر داشته باشد.

نمودار مشروح BTC/USD. منبع: Jelle/X

جنگ دوباره در رادار ناظران ارزهای دیجیتال است

با این حال، وقتی نوبت به عوامل قیمت می‌رسد، فعالان بازار بیت‌کوین و کریپتو انتظار دارند که بیشتر نوسانات همچنان به دلیل درگیری‌های اسرائیلی رخ دهد.

با خاطرات واکنش بیت کوین به جنگ اوکراین در فوریه ۲۰۲۲ هنوز در پس زمینه، جر در مورد آنچه که در آینده با BTC/USD اتفاق خواهد افتاد محتاط بود.

برخی از نظرات X در آن روز: “تنها چیزی که می دانم این است که جنگ اوکراین باعث کاهش ۸ درصدی شد و ظرف یک روز ناپدید شد.” توضیح داد.

در همین حال، مایک مک گلون، استراتژیست ارشد کلان در بلومبرگ اینتلیجنس، گفت: توضیح داد بیت کوین در حال حاضر یک “روند کاهش ریسک” را در میان معامله گران نشان می دهد.

“سوگیری من این است که میانگین متحرک ۱۰۰ هفته ای روند نزولی بیشتر از میانگین متحرک ۵۰ هفته ای روند صعودی دارد. من آن را در روز نوشتم.

نمودار میانگین متحرک ۵۰ و ۱۰۰ هفته ای BTC/USD در مقابل معاملات آتی صندوق های فدرال. منبع: Mike McGlone/X

در آن زمان، ۱۰۰ هفته و ۵۰ هفته MA به ترتیب ۲۸۹۳۸ دلار و ۲۴۸۹۰ دلار بودند.

مک‌گلون به پدیده دارایی‌های کلان ادامه داد و طلا ۱ درصد در روز و نفت خام برنت ۳.۲۵ درصد پیش از شروع معاملات در وال استریت افزایش یافت.

Skew با اشاره به اینکه شاخص دلار آمریکا (DXY) به خودی خود ۰.۴٪ افزایش یافته و دوباره ثابت است، افزود: “بازار کاملاً تدافعی واکنش نشان می دهد.”

هفته گذشته، DXY به بالاترین حد خود از اواخر سال ۲۰۲۲ رسید.

این نمودار ساعتی از شاخص دلار آمریکا (DXY) است. منبع: TradingView

CPI منجر به “هفته تورم بزرگ” شد

در ایالات متحده، همه نگاه‌ها به داده‌های اقتصاد کلان این هفته، که در گزارش شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) سپتامبر عنوان شده است، است.

بیت کوین پس از آنکه گزارش مشاغل هفته گذشته نشان داد که علیرغم سیاست های ضد تورمی فدرال رزرو، سطح اشتغال همچنان انعطاف پذیر است، برای مدت کوتاهی عقب نشینی کرد. این نگرانی وجود داشت که مقامات نرخ بهره را بیشتر افزایش دهند و فشار بیشتری بر نقدینگی وارد کنند.

اگرچه بیت کوین/دلار افزایش یافته است، اما این نگرانی ها همچنان ادامه دارد.

برخی می‌گویند: «داده‌های خوب CPI در روز پنج‌شنبه می‌تواند فرصتی برای خروج از این محدوده فراهم کند، اما CPI بالاتر ما را به پایین‌ترین حد بازمی‌گرداند و احتمال اینکه فدرال رزرو مجبور شود نرخ‌ها را ۲۵ بشکه بیشتر افزایش دهد. از تحلیل محبوب مردم در آخر هفته. مفسر CrypNuevo خواندن.

نمودار احتمال نرخ بهره هدف فدرال رزرومنبع: CME Group

بر اساس داده های ابزار FedWatch گروه CME، بازارها به طور فزاینده ای شرط بندی می کنند که نرخ بهره در تاریخ سیاست اول نوامبر در سطح فعلی باقی بماند.

علاوه بر CPI، این هفته همچنین شاهد انتشار شاخص قیمت تولید کننده (PPI)، ادعاهای بیکاری بیشتر و تفسیر از مجموع ۱۲ سخنران فدرال رزرو خواهیم بود. همچنین قرار است صورتجلسه آخرین جلسه تصمیم گیری نرخ بهره فدرال رزرو در ۱۱ اکتبر منتشر شود.

“هفته بزرگ برای تورم و فدرال رزرو،” نامه کوبئیسی که خلاصه ای از موضوع منبع X تفسیر مالی است.

علاوه بر این، بازارها از آخر این هفته به تنش‌های ژئوپلیتیکی واکنش نشان خواهند داد. نوسانات طبیعی جدید است.

سیگنال NVT به بالاترین سطح از سال ۲۰۱۸ رسیده است

در بیت کوین، سیگنال ارزش شبکه در مقابل تراکنش (NVT) در نوسانات متریک درون زنجیره ای در ابتدای هفته پیشرو است.

NVT که موسس آن دیمیتی کالیچکین آن را «نسبت P/E» بیت‌کوین توصیف می‌کند، به دنبال تخمین مرزهای بالا و پایین قیمت‌های محلی BTC با مقایسه ارزش بازار و حجم معاملات روزانه روی زنجیره است.

طبق آخرین داده‌های شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره‌ای Glassnode، NVT به بالاترین سطح خود در پنج سال گذشته رسیده است و از ۱۷۵۰ فراتر رفته و بسیار بالاتر از جایگاه خود در ابتدای سال ۲۰۲۳ است.

نمودار سیگنال بیت کوین NVT. منبع: Glassnode/X

NVT در سال‌های اخیر مورد بررسی‌های مختلفی قرار گرفته است زیرا پویایی عرضه BTC به مقادیر دستورالعمل متفاوتی برای تعیین بالاترین قیمت نیاز دارد.

آقای ادواردز می‌گوید: «اگر روند به سمت زنجیره‌های جانبی و تراکنش‌های خصوصی ادامه یابد، می‌توان انتظار داشت که تراکنش‌های کمتر و کمتری در داده‌های عمومی روی زنجیره ثبت شوند (که ارزش نسبی T در NVT را کاهش می‌دهد). بنیانگذار بیت کوین کمی و صندوق دارایی دیجیتال Capriol Investments بخشی از تحقیقات خود را در سال ۲۰۱۹ نوشت:

“این به طور بالقوه می تواند محدوده ارزش منصفانه NVT را در طول زمان افزایش دهد.”

پلتفرم هوشمند بازار کریپتو IntoTheBlock افزایش NVT را تجزیه و تحلیل کرد و پیشنهاد کرد که نشان‌دهنده یک تحول گسترده‌تر است.

لنزی که از طریق آن ارزش بیت کوین را مشاهده می کنیم در حال تغییر است. من نوشته ام در آخر هفته.

ارزش تجارت و حجم معاملات زمانی شاخص‌های اصلی بودند. با این حال، افزایش اخیر در نسبت NVT نشان می‌دهد که ارزش بیت‌کوین مستقل از سودمندی تراکنش‌ها در حال حرکت است و ارزش این نشان می‌دهد که نقش آن‌ها به عنوان وسیله‌ای برای حفظ و نگهداری است. در حال افزایش است.

نه ترسو و نه حریص

شاخص کلاسیک ترس و طمع کریپتو بینشی زودگذر در مورد احساسات بازار ارزهای دیجیتال ارائه می‌کند و روحیه کلی عدم تصمیم‌گیری را منعکس می‌کند.

مقاله مرتبط: بازار صعودی بیت کوین در انتظار است تا ایالات متحده با “تندتر خرس” روبرو شود – آرتور هیز

سرمایه گذاران متوسط ​​در مورد بازار دوسوگرا هستند، همانطور که با تداوم شاخص در قلمرو “خنثی” مشهود است.

از ۹ اکتبر، ترس و طمع در ۵۰/۱۰۰ قرار دارد، درست بین دو افراط احساسی.

با بزرگنمایی، چند ماه گذشته برخی از بی ثبات ترین ماه های ثبت شده بوده است.

معامله گر محبوب کریپتو تونی: “می دانید، اگر ترس شدید وجود داشته باشد و بیت کوین به ۲۰۰۰۰ دلار کاهش یابد، من مقدار زیادی خرید خواهم کرد.” واکنش نشان داد تا آخرین داده ها.

ممکن است مدتی طول بکشد، اما من فکر می کنم سه ماهه اول یا دوم سال ۲۰۲۴ نبرد تعیین کننده خواهد بود. اگر شاهد تغییر در رفتار باشیم، دوباره ارزیابی خواهیم کرد.”

کریپتو تونی به نکاتی اشاره کرد که BTC/USD در یک آزمایش مجدد نهایی قبل از افزایش بیشتر پس از نصف شدن یارانه بلوک در سال ۲۰۲۴ به ۲۰۰۰۰ دلار باز خواهد گشت.

Cryptofear and Greed Index (صفحه نمایش). منبع: Alternative.me

این مقاله حاوی توصیه یا توصیه های سرمایه گذاری نیست. همه اقدامات سرمایه گذاری و معاملاتی مستلزم ریسک هستند و خوانندگان باید هنگام تصمیم گیری تحقیقات خود را انجام دهند.


نویسنده: William Suberg
منابع:
Cointelegraph | CoinDesk | U.Today

دیدگاهتان را بنویسید

دکمه بازگشت به بالا