اخبار ارز دیجیتال

موسس صرافی ارزهای دیجیتال ترکیه در آلبانی بازداشت شد

مقامات آلبانی فالک فاتح اوزر را در انتظار بازجویی و همکاری با دولت ترکیه بازداشت کردند.

داستان صرافی منحل شده ارزهای دیجیتال ترکیه، Thodex همچنان ادامه دارد که بنیانگذار آن در تبعید در حال حاضر در آلبانی بازداشت است. سازمان‌های مجری قانون محلی، فاروق فاتح اوزر را در عملیاتی که در ساعت 5:30 صبح (UTC) روز سه‌شنبه 30 اوت در تیرانا، پایتخت این کشور انجام شد، بازداشت کردند.

بر اساس گزارش کوین تلگراف ترکیه، اوزر در حال حاضر در بازداشت به سر می برد. پس از بازجویی اولیه، مقامات محلی به سفارت ترکیه در تیرانا اطلاع خواهند داد. هم وزارت کشور ترکیه و هم دولت آلبانی در این پرونده همکاری می کنند.

اوزر در آلبانی تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت و سپس به ترکیه اخراج خواهد شد.

این آخرین به‌روزرسانی داستانی است که به 22 آوریل 2021 بازمی‌گردد، زمانی که Thodex تمام معاملات و برداشت‌ها را در پلتفرم خود به حالت تعلیق درآورد. در پاسخ به حمله قریب الوقوع پلیس، تبادل نظر ساکت شد و اولین گزارش ها از ناپدید شدن اوزر آغاز شد.

اندکی پس از آن، مقامات ترکیه 62 نفر را که احتمالاً با صرافی و بنیانگذاران آن مرتبط بودند بازداشت و تأیید کردند که آنها به آلبانی در بالکان گریخته اند. حمله قبلی به اقامتگاه خصوصی تیرانا برای ردیابی اوزل انجام شده بود، اما ناموفق بود.

مربوط: آیا صرافی‌های کریپتو غیر KYC به اندازه همتایان سازگار با KYC امن هستند؟

بر اساس گزارش ها، رسوایی Thodex ممکن است بر 391000 کاربر صرافی ارزهای دیجیتال و نزدیک به 200000 میلیون دلار سرمایه گذاری تأثیر گذاشته باشد.

ترکیه با دو حادثه مشابه متوالی در رابطه با رسوایی ThoDex و صرافی بسته ارز دیجیتال Vebitcoin مواجه شده است. زمانی که مقامات ترکیه مقررات جدیدی را برای رمزارزها اعلام کردند که شامل ممنوعیت گزینه‌های پرداخت کریپتو می‌شد، درام اتفاق افتاد.

مربوط: دو شکایت دیگر علیه کوین بیس: قانون رمزگشایی شده است

سال گذشته، فضای DeFi شاهد ناپدید شدن چندین صرافی و شرکت‌های ارزهای دیجیتال در مواجهه با ناملایمات بود.

نمونه اخیر بنیانگذار Three Arrows Capital (3AC) است که گفته می شود جایی پیدا نمی شود. یک کارشناس حقوقی در مورد دبی گمانه زنی می کند، اما مطمئن نیست. 3AC اخیراً اعلام ورشکستگی کرده است اما هنوز میلیاردها دلار به شرکت های مختلف بدهکار است.

همراه با 3AC، آزمایشگاه‌های Terraform، شرکتی که پشت سر سقوط توکن LUNA قرار داشت، نیز با تحقیقات کلاهبرداری مواجه شد. بنیانگذار Dokwon تحت نظارت شدید قرار گرفت و سپس ساکت شد. رگولاتورهای کره جنوبی ممنوعیت سفر را برای همه کارمندان Terraform وضع کرده اند، حتی اگر بنیانگذاران در حال حاضر خارج از کشور هستند.

نویسنده: Savannah Fortis

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا